Thermae Romae Novae

• Japonsko テルマエ・ロマエ ノヴァエ

Hrdý architekt, který ve starověkém Římě staví lázně, se zničehonic začne objevovat v moderním Japonsku, kde ho inspiruje spousta inovací z jeho oboru. (Netflix)

Imperator

Docela průměrné anime, zobrazující lázeňskou kulturu. Poněkud slabší děj a animace neodpovídající mým standardům, dosti zásadně zhoršují dojem z celého anime, který je zachráněn občasnými vtipnými scénami. Téma docela zajímavé mi přijde místy, až moc natahované a časem omrzí. ()

kockodan

Japonská pseudo-"animace", kdy se 70% času se díváme na statické, nehybné obrázky. Opravdový hnus, na který se nedá koukat! Přes nějakou kanalizační výpusť se staro-říman dostane ze starořímských lázní do moderních japonských lázní dnešní doby. Zdlouhavé, polopatické "vtípky" a otřesná japonská "animace" - neanimace, která se prostě nedá zkousnout ani při nejlepší vůli! Naše večerníčky ze 70., 80. let, či Trnkova animace z 60. let měla lepší technickou a estetickou úroveň! Tohle je japonská produkce pro děti??? Takový šit? S bídou 10%, i když jsem měl záškuby dát tomu ODPAD! ()

Dejv007

Naivní, trochu hloupé, ale zároveň poměrně vtipné, milé a člověk se něco málo i dozví. Za mě velice příjemná oddechovka. ()

mimozakon

Nic světoborného to není, a jak jsem zjistil z DB, je to remake již existujícího filmu i minisérie. Zajímavé je na tom to, že to je mírně vzdělávací a bonusový kontent z reálu je příjemné. ()

Yoshitsune

Velice příjemné a pohodové anime, zaměřené na lázně, sauny, bazény a věci které s tím souvisí. Poslední tři díly, dostali trochu té historickou noty a bylo zajímavé vidět Římského císaře, který netouží po krvi, ale spíše po tom aby jeho lid byl spokojený. Je tedy smutné, jakého konce se Publius Aelius Hadrianus dočkal, protože po jeho smrti Římskou řÍši nečekali dobře časy, přestože se jeho syn snažil udržet to co otec vybudoval. Ale tomuhle se anime snaží vyhnout, což je dobře, protože přeci jenom má se jednat o odpočinkové anime a to taky je, animace je příjemná, taktéž i humor neni nijak přestřelený, je takový na pohodu. No a pak je tady Lucius, dabovaný Kenjirem Tsudou a to je vlastně důvod proč sem do tohohle anime šel. On i kdyby Kenjiro měl pořad, ve kterém bude říkat jak se správně starat o zahradu, v různých ročních obobích, tak já u toho budu a všechny díly zkouknu. ()