Nad lyžařským střediskem v Coloradu se vznáší záhada poté, co byl nalezen mrtvý mladý lyžař, kterého zabilo zvíře. Nejedná se však o obyčejné zvíře. Šerif města a přírodovědci se domnívají, že by mohlo jít o Yetiho... (JasonCZ)

Campbell

Jo tak tohle mě bavilo. Tenhle film mi přijde jako předchůdce dnes již dost zašlích filmů o Yetim třeba Curse of the snow demon nebo Rage of the Yeti, a o to víc jsem se bavil. Film drží peripetie různých žánrových klišé ale dost dobře se na to kouká. Tvůrci asi věděly že si moc vyskakovat nemůžou takže u příšery ukázaly většinou jen část nebo z dálky, ale o to víc to zapůsobilo. A monstrum se ukazuje(nebo spíše je slyšet jen zvuk) celkem dost. Takže se člověk nenudí. AZsněžené hory mají svoji atmosféru a tady jsem si jí užil více než dost. Vražd je celkem dost a i když se neukojíme nad gore který tu není tak aspoň to napětí je výborné. Ale co bych asi vyškrtnul je ta romance mezi hlavníma hrdinama, to dost zavánělo nudou. ()

corpsy

A pozrime sa! Ďalší TV klenot zo zlatých 70. rokov americkej televíznej horor produkcie. Využívajúc to, na čom staval napr. Spielberg pri ČEĽUSTIACH. Teda to, že je monštrum celý čas skryté, iba náznakmi zobrazené ( väčšinou iba tlapa, ale sám o sebe reve teda riadne, netuším, že ho dovtedy nikto za tie roky aspoň nezačul ) a práve to umožňuje divákovi prevetrať trochu svoju predstavivosť. Aj keď sa ho vôbec nedočkáme v celej kráse ( netuším, či to bolo rozpočtom ), napätie to filmu neuberá. ()

raimi

Sedmdesátková televizní pohodička, kde se hodně lyžuje a řeší partnerské vztahy, což poněkud neurvale narušuje krvelačnej sněžnej muž. ()

gumli

Lacný televízny horror.Snowbeast je niečo medzi yetim,bigfootom a ľudoopom.Ale ukážu ho len párkrát,a to doslova len zlomky sekúnd,nič viac.A tvár len na konci filmu.Občas sa ukáže laba,občas pazúr a to je všetko.Dej je v peknej zasneženej prírode v Colorade v oblasti Mountain Rocky.Táto beštia občas niekoho zabije a má,dalo by sa povedať aj nejakú inteligenciu.Vie napr.že keď buchne labou do veľkej kopy dreva,tak sa drevo skotúľa dole brehom a tam stojace auto nárazom prevráti.Blízko je lyžiarske stredisko a keďže jej nestačí že občas zamorduje nejakého lyžiara,ktorý sa viac vzdiali od lyžiarskeho strediska,tak sa zjaví priamo v stredisku.Žiadny zázrak to nie je,ale film sa ani netvári že ide o niečo viac ako o obyčajnú zábavu. ()

beso74

Televízny film z dekády, ktorá tomuto formátu priala priam nadštandardne. Tvorcovia si vzali v tom čase fenomén na vrchole popularity - bigfoota, kostru príbehu orafali z Čeľustí a pridali aj niečo z Grizlyho. Navyše, zohnali herecké obsadenie, ktoré im mohol závidieť ktorýkoľvek iný televízny projekt - Svenson, Mimieux, Sidney. Akurát, že to všetko utopili, či skôr pochovali v snehu. Na stvárnenie monštrá sa bubáčiky nezvýšili a tak je to celé snímané z pohľadu monštra, a tak divák vidí takmer až do konca len dva krátke zábery na labu a potom jeden o trošku dlhší ale pre istotu viac z diaľky, na konci. Ináč si do sýtosti môže užiť ladných lyžiarskych kreácii. Je ich toľko, že sa zaručene po polhodine presýtia a nedočkavý divák čakajúci na nejakú porciu hororu a napätia môže v pokoji začať čítať správy zo sveta, kde je toho habadej.Aj keď si uvedomujem, že sa na filme neúprosne podpísal zub času, som presvedčený, že toto by ma príliš nebavilo ani v čase, keď to malo premiéru. ()

Zupan_

Ukážkový TV film, veľmi dobre natočené a zahrané. Čo sa týka filmov o bigfootovy tak tento patrí k špičke. Lenže mne vadilo že z monštra je vidieť len minimum tak hviezdu uberám.Je to veľká škoda keďže maska určite zlá nieje. ()

kojot.name

Zhlédnuto včera, protože film byl zmíněn v knížce Devoluce Maxe Brookse. Fajn sedmdesátkový horor, který by mě fakt dostal, kdybych jej viděl v deseti letech. Ale i tak pěkně zahrané, postavy mají nějaké psychologické pozadí, které není úplně triviální (wow!) a někam se pod tlakem okolností posouvají... Hlavní příšera je vždy jen krátce naznačena, takže na rozdíl od Čelistí nenastává trapný moment setkání s gumovitostí modelu. Na druhou stranu nelze říci, že by to byl nějaký vyloženě strhující film, spíš horor smíšený s katastrofickými klišé. podobně jako zmíněné Čelisti. Solidní tři hvězdy. Je to na ulož.to. ()