Kráľovská banka jej Veličenstva už dlhšie pozoruje, že z trhu ubúda čoraz viac zlata. Zdá sa, že ktosi na neznámom mieste hromadí obrovské množstvo zlata a takmer každý podozrieva magnáta Aurica Goldfingera. Trhy s akciami začínajú vykazovať prvé anomálie, ale až James Bond odhaľuje skutočné Goldfingerove plány. Útok na americkú základňu Fort Knox by svet priviedol to ekonomického chaosu a Goldfinger by si tak mohol pripísať najväčší zločin storočia. Mohol, ak by nebolo Bonda... (STV)

Gemini

Do you expect me to talk? No, Mr. Bond, I expect you to die. V celé Bondovské sérii je jen málo tak kultovních hlášek jako v Goldfingerovi. Nikde jinde nedostal skvostný Aston Martin DB 5 takový prostor a s titulní písní od Shirley Bassey může soupeřit snad jen Goldeneye Tiny Turner. Není divu, že Britové tvrdí, že Gert Fröbe je jediným Němcem, který kdy dobyl Británii. Naprostá klasika špionážních filmů, s charizmatickým Connerym ve vrcholné formě. Prostě to nejde jinak - *****. ()

Marigold

Do třetice všeho... nejlepšího. Nejbondovštější bondovka ze všech a vskutku gloriózní (a nepřekonaný) vstup Guye Hamiltona do série 007. Co je na téhle bondovce tak extrovního? Čistota stylu, vybroušený scénář, spojující všechny dosavadní atributy Flemmingova superagenta do chutné a vyvážené směsi humoru, akce, napětí a vizuální atraktivity. Sean Connery předvádí hotový koncert s dokonale vyladěnými instrumenty – šarmem, cynismem a tradiční ostrostí. Protihráč Auric Goldfinger (Gert Fröbe) je na první pohled ňouma, ale o to lepší je jeho "rozkvět" v jeden z největších kriminálních mozků všech dob... Oddjob? Nepřekonatelný padouch s nepřekonatelnou bouřkou na hlavě. Příběh sice není nijak osvětový, ale jak již bylo řečeno, je skvěle dotažený, rozvržený i natočený. Hamilton dodal zejména do akčních sekvencí mnohem více dynamiky než výtečný (a trochu ortodoxní) stylista Young a etabloval tak novou podobu Jamese Bonda, podobu, ze které vycházejí tvůrci dodnes. Nestárnoucí klasika! ___ Pár zajímavůstek: Gert Fröbe byl vybrán na základě role, ve které hrál pederasta. Neuměl ani slovo anglicky, ačkoli to bylo produkci slíbeno, tudíž během hraní drmolil neurčitým jazykem a byl později předabován. Interiér Fort Knox je čirou architektonickou fikcí, která vychází z Hamiltonovy představy "chrámu zlata". Exteriéry největší světové pokladnice byly nátáčeny v londýnský studiích Pinewood. ___ Bond song: "Goldfinger" (Shirley Bassey) ()

Pepinec

Spousta kamarádů se mě už na Goldfingera ptala a já si říkal, jak je ten klub na Václaváku populární. Pak mi došlo, že asi spíš myslí ten film, tak jsem na něj teda kouknul a ona je to tam čoveče taky samá ženská, zrovna jako v tom klubu. James Bond je živoucím důkazem toho, že na velikosti nezáleží. Kdyby totiž jo, zbyl by číslu 007 jen Aston Martin pro pláč. ()

Frajer42

Slepenec jedné větší píčoviny vedle druhé. Na výsledném dojmu rozhodně nepřidá ani více než žalostný technický stav poplatný době vzniku. Veškeré zvraty jsou vyloženě ubohé a absolutně postrádají jediné zrnko logiky. Příběh rozhodně není kdovíjak zajímavý. Do role Bond zde byla vybrána jakási přestárlá seschlá Pussy, takže ani po této stránce si člověk rozhodně nepřijde na své. Naštěstí, ženy ve vedlejších rolích jsou podstatně vyšší kvality. Jediným důvodem, proč má snad smysl snímek vidět je legendární Aston Martin DB5. Jestli tohle je mnohými považováno za nejlepší bondovku vůbec, tak se bojím vidět zbytek. [35 %] ()

Morien

(1001) -"Do you expect me to talk?" -"No, Mr. Bond, I expect you to die!" Yeehaaa! Vydávám tento zvuk, protože nevím, jaký zvuk vydávají vzrušení Britové. Vlastně vím! Jolly good. Z dnešního hlediska je to trochu pomalé, ale když se dívám na ta dnešní hlediska, tak se něco pomalého víc než hodí. Na druhé straně to ale taky může být o alkoholikovi, co znásilňuje dívky na seně. Ach jo. ()

• Ve filmu se ve Fort Knox nacházelo zlato v hodnotě 15 miliard amerických dolarů. (džanik)
  • Harold Sakata (Oddjob) je strieborným olympijským medailistom vo vzpieraní, vo váhovej kategórii do 82 kg. Medailu získal na olympiáde v Londýne 1948. (tiradentes)
  • Make-up Shirley Eaton (Jill Masterson) zahrnoval celotělové pozlacení a tvořil se dvě hodiny. V místě natáčení byl po celou dobu lékař a točit se muselo rychle. (džanik)

Amazon kupuje MGM

Amazon kupuje MGM

26.05.2021

Slavný James Bond zdá se našel nový domov. Společnost Amazon totiž čerstvě uzavřela dohodu se studiem MGM a celé si jej tak pořídila za 8,45 miliard dolarů. Rázem se tak knihovna streamovací služby… (viac)

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (viac)