VanTom

Kdo si ujíždí na polonahých nezletilých holčičkách s olbřímími zbraněmi, bude dostatečně ukojen. Je až úsměvná, tahle japonská mentalita s lascivními záběry, sexuálními už-ani-ne narážkami a infantilním humorem – v postapokalyptickém militaristickém sci-fi. Ale co, postavy zaujaly nejen svým designem, poslední zoufalý boj proti Šílené (sic) umělé inteligenci nepřešlapoval na místě a "poloCGI" animace neurazila. ()

DaweForeman

Tak jsme se po dlouhé době dočkali dalšího anime Black Rock Shooter a tentokrát to odběhlo od původních anime do trochu jiné kategorie, kdy už to není ani trochu psychologické, ale převážně zaměřené na akční sci-fi s trochou dramatu. Příběh se odehrává v apokalyptickém světě, kde stroje podobně jako v Terminátorovi vydrtili velkou část obyvatelstva a pokouší se zlikvidovat všechny do jednoho s tím, že jsou tu speciální zbraně v podobě humanoidních dívek, které mají ochraňovat lidstvo. Tím jsou Black Rock Shooter a ostatní. Musím uznat, že trochu je to krok k lepšímu, kdy předchozí anime bylo trochu chaotické kvůli těm několika různým linkám (dimenzím). Tohle se zaměřuje na jednu a kvalitně i když béčkově vypráví svůj příběh. Akce je tu spousta, ale je to jaksi takové hrozně jednoduché a generické obranné jednotky jsou typickým příkladem hloupých botů čekajících ve své řadě do mlýnku na maso. Co člověk opravdu ocení jsou vztahy mezi jednotlivými postavami a ono sci-fi prostředí. I když zmiňuje prostředí, tak tím myslím především atmosféru, ne jeho zpracování, kdy po animační stránce si autoři vybrali ne zrovna nejlepší 3D grafiku, která je místy prkenná a prostředí jako takové není moc detailně zpracované a provedené ve velice černo-bílých barvách. Po hudební stránce je to celkem slušné. ()

Krnac

6,5/10 - napriek tomu že ma seriál od 5. epizódy reálne bavil nezanechal vo mne dosť silný dojem. Možno za to môže fakt že je tu dosť veľa Japonských klišé ako napríklad epizódy 2,3,4 kde sú rivalky Cisárovnej typický zdeptané blbky čo rozprávajú absolútne z cesty čo možno pôsobí psycho ale vôbec nie zaujímavo (sory ale naznačenie masturbácie nad tým že sa zabiješ keď dokončíš svoju úlohu je iný level) alebo že sú záporáci ešte väčšie klišé a to čo veľkú AI viedlo k vojne nedáva zmysel a to ako chce tú vojnu vyhrať k vzhľadom na jej ciele ho dáva ešte menší. Tiež logika ľudských techno hybridných vojačiek sa ohýba ako scenár uzná za vhodné. Aj keď ma tu veľa epizód reálne bavilo keďže v epizodách 6-12 ma postavy reálne zaujímali, jedna zo záporných postáv je fakt dobre napísaná (tie zvyšné 2 sú mech), akcia vedela byť zábavná, to ako funguje svet sa stalo zaujímavým aj keď málo vysvetleným vzhľadom na niektoré veci. Tak ako celok to furt trpelo na to že tu bolo viacero dosť priemerných vecí a zbytočných klišé ktoré sú vyložene otravné a nechápem prečo ich Japonci používajú furt dookola. Kebyže je lepšie spravené finále a inak spracované diely 1-4 bez problémov nadpriemerné dobré scifi ale takto je to len lacný hybrid Terminátora a Ultrona. ()

ricmont

Líbilo se mi to? ANO Doporučil bych to? Nejspíš ne Téhle druh anime totiž asi nemusí sedět každému a já to chápu. Pro mě se však jedná o fajn anime se zajímavým světem a postavami. I když se jedná o několikátý seriál ze světa Black Rock Shooter tak vůbec nevadí, když ty předchozí jste neviděli. Seriál vám vysvětlí vše co potřebujete vědět k pochopení. To anime není dokonalé a má spousty chyb. Například mi vadilo jak se někdy až moc snaží hrát na city. Prostě je to fajn anime pro mě. Jak pro ostatní nevím. ()