Môj rok penisov

• Česko Můj rok penisů (festivalový názov) (viac)
Animovaný / Krátkometrážny
USA, 2022, 24 min

Predloha:

Pamela Ribon (kniha)

Scenár:

Pamela Ribon

Hudba:

Adam Blau

Patnáctiletá dívka s bujnou fantazií je tvrdohlavě odhodlaná přijít o panenství, ačkoliv na okraji Houstonu na začátku 90. letech opravdu není moc z koho vybírat. (iShorts)

DJ_bart

Bravurně odvyprávěná, vizuálně nekonvenční a extrémně zábavná autobiografická animovaná coming-of-age zpověď o ztrátě panenství, strastech a radostech dospívání, a jednom jedinečném kamarádství – to vše na pozadí pomyslný myriády konfrontací s poznáváním hranic vlastní intimity a sexuálních tužeb.... neskutečně nápaditý a osobitý dílko, který by fantasticky obstálo i ve formě celovečeráku. ()

dr.horrible

“Your mother gets wet easily.” :D Hodne cool. A vlastne som rád, že som to videl až po Oscaroch a ušetril sa sklamania, keď niečo tak zábavné a progresívne (pritom retro) porazil downov syndróm, alebo zas nejaká klasická nuda. ()

Kobitch

Tohle je příběh o roce, kdy jsem se snažila přijít o panenství. Jinak také nazvaný Můj rok plný čůráků. Těmito slovy vás uvítá autobiografický snímek Pamely Ribon, jehož ústředním motivem je láska, sex a něžnosti. Vydařený snímek o nevydařeném roce 1991 plném idiotů, trapasů a nových zkušeností je zajímavý, vtipný a do hlavní postavy se člověk vžije, protože těmito věcmi si sám jednou procházel (a buď na ně nostalgicky vzpomíná, nebo je rád, že už jsou tyhle horory dávno za ním). Animace nijak neurazí, je spíše úsporná, ale snímku to nijak neubírá. Jeho kvality netkví v precizní vizuální stránce, nýbrž ve výpovědi mladé holky, která si na začátku devadesátek prošla všemi různými situacemi, od skoro-znásilnění v kumbále na košťata, až po bizarní rozhovor s otcem o tom, že sex je naprosto odporná záležitost, kterou ženy nemají rády. [Oscary 2022] ()