Ve víru tance a zpěvu

(relácia)
  • Československo Ples ČST: Ve víru tance a zpěvu
všetky plagáty

Záznam části přenosu z plesu ČST, kde tématem byl muzikál... Ve velkorysém programu plesu ČST zazněly největší hity z nejen světových muzikálů. Můžete se tak těšit například na "Kabaret" – píseň ze stejnojmenného muzikálu zpívá Naďa Urbánková, tančí Balet ND v Praze. Dále "Mě zmáhá hic" – píseň z muzikálu "Kiss me, Kate" zpívá Josef Laufer, tančí Balet ČST, nebo "Tam za tou duhou" – píseň z muzikálu "Divotvorný hrnec" zpívá Eva Pilarová, tančí Balet Hudebního divadla v Karlíně, či "Maria" – píseň z muzikálu "West Side Story" zpívá Karel Gott, tančí Marie Hybešová a mnoho dalšího. (Česká televize)

NinadeL

Zatímco předchozí ročník byl v Paláci kultury věnovaný dvěma operetám, rok 86 byl zasvěcen přehlídce muzikálových písní. Ty svou povahou tehdejší elitě sedly mnohem víc, nutno dodat. Moje ucho potěšila zdaleka nejvíc Pavla Břínková jako My Fair Lady. Vidět Paulovou jako hlavní hrdinku Pomády, to určitě posunulo mojí toleranci k českému populárnímu rybníčku. Ovšem, pokud Bartošová převzala Vondráčkové sólo z Noci na Karlštejně, vzniklo cosi zajímavého. Zážitky nečekané. ()

slunicko2

Velkou revuální show  1)  v PAKU (Paláci kultury, dnes Kongresové hale v Praze) očividně inspiroval pestrý východoněmecký kotlík Ein Kessel Buntes. Už jsme nemuseli závistivě pokukovat po jen těžce dostupném vysílání Fernsehen der DDR. Měli jsme vlastní produkce vlastního kýče._____  2)  Nabízí se nám nabubřelá pompézní vyšťavená bezobsažná estráda v typickém dobovém pojetí - vše na playbacku a s příšernou choreografií._____ 3)  Špičkové melodie, z nichž asi polovina pochází z amerických muzikálů a pár jich je i domácí provenience, se nepodařilo zkurvit a tak se pořad dá alespoň poslouchat. ()