Linoleum

Moderátor dětského vědeckého televizního pořadu a začínající astronaut (Jim Gaffigan) najde smysl života, když se na jeho zahradu zřítí satelit Space Race. Muž se rozhodne stroj přestavět na svou vysněnou raketu. (Cinemax)

JohnCZ

Obsahuje nepřímé spoilery! Dlouho jsem netušil, co si o filmu myslet. Divná atmosféra, divné postavy, divná zápletka, ale nakonec spíše v tom dobrém slova smyslu. I když to v sobě ani zdaleka nemá tu tvůrčí "co scéna, to zásadní střípek; co dialog, to kultovní hláška" genialitu v komentářích mnohdy skloňovaného Donnieho Darka a atmosférou je to daleko více poťouchlé a feel-good, nakonec to do sebe zapadne docela pěkně. ()

Arsenal83

Kvalita v štýle linoleum a príjemnú atmosféru môžem okadiť, lebo keď chcem príjemnú atmosféru, stačí mi otvoriť balkón, tešiť sa slnkom a kochať sa páriacimi sa vtákmi. Tu som príjemnosť žiadnu nezažil, hoci jedno prekvapenie by tu bolo: dedovi na strechu padne ruská raketa a on sa teší. V dnešnej dobe? ()

Dedincan

Väčšinu filmu som sa zamýšľal nad tým, že Tony Shalhoub zostarol na nepoznanie. Po dopozeraní som zistil, že to Tony Shalhoub nebol. Tri hviezdy som udelil, lebo mi pri tom filme uniklo asi oveľa viac, tak si dávam rezervu, že ak na neho zabudnem a nejakým zázrakom sa k nemu opäť dostanem, možno zistím, že za pozretie stál. ()

honajz2

SPOILERY Vlastně to vůbec není sci-fi, jen se na začátku stane pár divných věcí, které sice vytvoří působivou mysteriózní atmosféru, jenže od nich se brzy upustí a vrátí se k nim až v samotném "mindfuckovém" závěru, kde je třeba vnímat, kdo je vlastně kdo. Z anotace mi to dost připomínalo Astronauta a ono to k němu má opravdu blízko - akorát tohle je artové, nekýčovité a nohama pevně na zemi. Obojí ale vypráví o krizi středního věku a zatímco v Astronautovi si hlavní hrdina prožije svůj neuvěřitelný (americký) sen, zde se o to snaží skrze vybudování skutečné rakety ze součástek jiné skutečné rakety, které spadne jemu a jeho rodině na zahradu. Oproti Astronautovi si tu ale hlavní hrdina na konci uvědomí životní priority a tím i najde cestu ven - vlastně až do konce života. Celkově pěkný a nosný námět ale padá na tom, že rozehrává víc, než je schopný utáhnout a některé dějové linie nemá dostatečně dotažené (Cameronova dcera) a jiné jaksi zapadnou, jakoby vůbec neměly být (Cameronův syn). A možná škoda, že to mysteriózní ladění opravdu ochabne, jelikož to mě na tom naprosto nadchlo a to postupné přesunutí do vlny "divné" tragikomedie nechalo poněkud chladným. Rozhodně je ale vidět, že to dělal filmař, ať už scénáristickou promyšleností samotného závěru, tak i chytrou výstavbou jednotlivých záběrů, kdy se třeba nehybný záběr začne po pádu auta z nebe na zem hýbat jak v dogmě 95. Nebo se mi líbily i ty prostřihy z pořadu v televizi do reality, jen scény s show byly občas až moc doslovné, vzhledem ke Cameronově životní situaci. Ono vůbec je to příliš návodné, jenže pak se to v závěru snaží diváky co nejvíc zmást a přitom je to pořád o tom samém, jen záleží, jestli tento postup přinesl své ovoce a zanechal silné dojmy. Mě zaujal technicky, ale tam to končí. 3* ()

JayBee odpad!

Pamatuji si na nějakou počítačovou hru, která nějak poznala, že je upirátěná a trochu změnila herní logiku (místo zbraní se v kovárně produkovala prasata) a hra nešla vyhrát (protože chyběly zbraně) a nedávala smysl. Podobné pocity jsem měl při závěrečných titulcích, jako kdyby film poznal, že je upirátěn a záměně mi zamíchal děj, hlavní vysvětlující scény vypustil a jako vysvětlení pustil úplné blbosti (prasata místo zbraní), tak nezbývá než věřit, že v oficiální distribuci má film hlavu a patu (když v něm hrál i pan Monk) ()

• Natáčanie prebiehalo v New Yorku a skončilo v novembri 2020. (Arsenal83)