Burusamaru

• Japonsko ブルーサーマル

Tamaki Curu přijíždí do Tokia, aby zde nastoupila na univerzitu. Dívka se už nemůže dočkat svého vysokoškolského života a sní o nějaké té pořádné romanci. Na střední se totiž Tamaki věnovala sportu a na tyhle radosti dospívání jí nezbývalo příliš času. Shodou nešťastných okolností se však dívka dostává do zdejšího univerzitního aviatického klubu. Zde se studenti učí létat s kluzáky a ti nejlepší se dále připravují na univerzitní, ale i národní závody. Předsedou klubu je sympatický Džun Kuramoči, který ukáže Tamaki, jak nádherný je to pocit nechat se v letadle unášet větrem. A když dívce na chvíli předá řízení, tak je hned jasné, že má Tamaki pro ovládání kluzáku opravdový talent. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Milé překvapení a příjemný zážitek. Příběh mě dokázal chytit, všechny postavy jsem si zvládl postupně oblíbit, animačně i hudebně se mi to líbilo, radost z létání mi to taky dokázalo prodat. Mělo to skoro pořád příjemnou atmosféru, ale zároveň to působilo i docela realisticky. Dokázal jsem se zasmát u některých situací a vtípků, a dokonce i ty dramatičtější pasáže byly dle mého povedené. Nebo spíš první rodinné drama se sestrou bylo vykreslené tak akorát, aby mě zaujalo a zároveň jsem měl dobrý pocit z toho, jak je mi vše servírováno, a i rozuzlení bylo sympatické. Druhé drama, které přišlo na samotném konci, bylo ze začátku taky docela zajímavé a povedené, ale samotné finále a to, jak se vše rozseklo, mi přišlo tak trošku přehnané a zároveň i nedotažené, zkrátka jsem skončil s dojmem, že kdyby vše bylo uzavřené trošku jinak, řekněme třeba jen v té hořkosladké a symbolické rovině, ke které to v určité chvíli směřovalo, a ne tímhle happy endem, že by to na mě zapůsobilo o něco líp. Přesto jsem si film užil, překvapilo mě, kolik toho dokázal obsáhnout, a i když jsem měl občas pocit, že mi tam chybí určité drobné střípky jako spojovací články mezi jednotlivými posuny (někdy skoro až skoky) v ději, stejně mi pořád dokázal servírovat hlavně ty pro příběh i pro mě jako pro diváka důležité momenty, a tak mi to narativně drželo hezky pohromadě. 7,5/10 ()