Hrůza pod zemí

• Česko Hrůzy pod zemí (viac)

V tomto hororovém příběhu, inspirovaném povídkou H.P. Lovecrafta, jsou lidé z osamělého městečka terorizováni a vražděni zrůdnými monstry, která obývají podzemí místního hřbitova. Posledních pět vyděšených obyvatel sebere odvahu a rozhodne se s těmito parazity rázně skoncovat. Jejich zoufalý plán je však překažen bandou nebezpečných zabijáků, kteří se v honbě za tajemstvím, ukrytým v jednom z hrobů, nezastaví před ničím... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kosta73

No, není to sice žádné veledílo, ale rozhodně nemůžu říct, že bych byl zklamán. Mám velmi rád Lovecraftovu tvorbu, béčkové zpracování mi k jeho stylu velmi lahodí a LURKING FEAR řadím do lepšího průměru mezi dílka, která jsem měl možnost vidět. Pravda, film obsahuje místy vskutku otřesné dialogy a hlavní hrdina by se hodil díky svému hereckému "umu" spíš do reklamy na Old Spice, ale to spolehlivě vyrovnává skvěle vybrané prostředí hřbitova a kostela, vizuální podoba monster a atmosféra místy připomínající geniální ( a můj velmi oblíbený ) THE RESURRECTED. V podstatě se mi to dost líbilo. Tři a půl *. ()

Arsenal83

Hrôza to celkom bola, ale skôr filmová, no niekedy aj zábavná. Vo výsledku ani režisér nebol spokojný, pretože herec si robil, čo len chcel. A to tak aj dopadlo. Starý, gýčový horor, s pomerne dlhými nudnými pasážami a postavami, čo nevedia, čo robia. Ruky vychádzajúce zo steny a trocha krvi nestačilo ani v roku 1994, ale monštrá vyzerali celkom "fajn". Mimo toho je obrazovka zaplavená podpriemernosťou. ()

Campbell

Poslední dobou jsem teda velmi nespokojen s filmama od Full moonu, myslel jsem že to bude tím že prostě jejich nový filmy za moc nestojí, ale teď jsem tak trochu v rozpacích protože tohle mě teda vůbec nebralo. Což o to příšera vypadá pěkně a sem tam i atmosféra je pěkná, ale tak neuvěřitelně mě tu štval ten příběh a ty postavy nevyjímaje, v tomhle je film hodně mimo mě, ale na druhou stranu se jedné o klasicé béčko. Ale já jsem těžce nespokojen. ()

fcreading

Škoda nevyužitého potenciálu tohto Lovecraftovského dielka, keby sa vybrali lepší herci, mohlo by vzniknúť nezabudnuteľné kultové béčko. Ghoulovia vyzerajú celkom slušne, v snímke v niektorých momentoch pomáha Jeffrey Combs, jeho smrť mi ostala dlho uviaznutá v hlave 60 percent. Moja staršia recenzia http://www.studna.net/reviews/1035/ ()

Tsunami_X

Herci příšerní, děj žádný, scénář zmatený, ale zábava na úrovni. Obskurní béčko tohoto typu se nachází už jenom na zaprášených policích videopůjčoven, ale i tak musíte mít velké štěstí, aby jste tento titul, jehož český distribuční název zní „Hrůza pod zemí“, právě z těchto bohem zapomenutých míst vyštrachali. Bohužel tohle nemá s Lovercraftem společného opravdu nic, a to říkám i přesto, že jsem literární inspiraci (ehm) neviděl ani z rychlíku. Horror (ehm) odehrávající se v Massachusetts na půdě starého a sešlého kostela, sežene dohromady na porážku pár lidí, lépe řečeno pravých charakterů. Jedni jdou po penězích, druzí chtějí zlikvidovat proradné monstra (ehm), které utlačují jedno malé městečko. Popisovat děj nemá valný smysl, protože prakticky neexistuje. Jde jen o to, jak je to celé diletantsky natočeno a mohu jen konstatovat, že je to natočeno neskutečně diletantsky. Tak, že se budete po celou dobu s největší pravděpodobností smát, v některých chvílích i svíjet v křeči. Své dělá i český dabing, který v mnoha případech zpracovával zřejmě nějaký stroj, který jej pak našim hercům vysypal a hotovo. Jeden z těch filmů, který je tak špatný, až se z něj stává neskutečně zábavná záležitost. Už jen pro tu slovní potyčku, kde na sebe dvě znepřátelené dívčiny vykřikují něco o kravách. ()

• Film sa natáčal v Bukurešti (Rumunsko). (Arsenal83)
  • Trailer filmu obsahuje minimálne jednu scénu, ktorá sa v hotovom filme nezachovala. (Arsenal83)