Na Tritonu, největším měsíci planety Neptun, ukazuje vedoucí výzkumného týmu Nabel svému šéfovi Saxovi novou zbraň - robota s mimořádnými schopnostmi. Sax chce robota použít k ovládnutí Země a dá Nabela jeho vlastní zbraní zlikvidovat. John Canyon létá vesmírným kamionem. Má přítelkyni Cindy, kolem které se točí mladík Mike Pucci. Cindy chce letět za matkou na Zemi, ale nemá šanci získat letenky. John jí slíbí, že ji na Zemi dostane, pokud si ho Cindy vezme. Dojde k potyčce s dopravcem Kellerem, při které se Mike postaví za Johna. Keller je nešťastnou náhodou zabit a John, Mike a Cindy prchají. V nouzi jim pomůže další dopravce, jehož zásilku podivného obsahu musí spěšně dopravit na Zemi. Dostanou se ale do potyčky s hvězdnou policií a padnou do rukou únosců vesmírných lodí... Kdo je jejich velitelem a co skrývá záhadná zásilka? (oficiálny text distribútora)

Lacike

Space opera, ktorá mi úchylným štýlom a divnou atmosférou pripadá ako mix Piateho elementu a Sudca Dredda. Technickú stránku mal Gordon vždy v malíčku, ale tentoraz príbeh príliš pútavý nie je a postavy sú len divné, ale kladné nie sú príliš sympatické a tie záporné dostatočne diabolské. Občas som sa na nich všetkých akurát zasmial. Ďalším veľkým záporom filmu je PG-13 rating, takže tentoraz sa Gordon nemôže vyžívať vo svojich klasických slizkých nechutnostiach. No a bez nich nemá v akčných scénach čo ponúknuť. Po rokoch už ani triková stránka neohúri. Takže výsledkom je divný sci-fi experiment, ktorý tak nejak nevyšiel po žiadnej stránke. Snáď len spotená Debi Mazar v zelenom spodnom prádle za niečo stála. 4/10. ()

HAL

V devadesátkách vznikaly ty nejlepší sci-fi punkové filmy. Odehrávající se v lacině vypadajících kulisách, se směšnými triky, nezřídka překvapivě slavnými herci, záměrně retardovaným scénářem... a plné nezřízené zábavy. Tohle, nebo třeba Tank Girl... pro milovníky divného braku jsou to zapadlé klenoty. 7/10 ()

Martin741

Za najlepsi film uz zosnuleho rezisera Stuarta Gordona povazujem Panenky 1987. Potom uz nenatocil nic zivotaschopneho - ako jo, podpriemernych filmov na jednu projekciu mal viac nez dost. Triton ma ani nezaujal, Hoppera som sa bal uz od Modreho sametu - a ostane mi to uz asi navzdy - ten herec uz umrel. Mlady Stephen Dorff myslim ze ani nevie hrat ... kulisy tiez nic moc. Debi Mazar na sex dobra, ale to je asi vsetko : 20 % ()

vitekpe

Mistr hororu, Stuart Gordon, a jeho legracni sci-fi, ktera urcite stoji za videni. Roboti, lasery, vesmir, bionicky zaporak, atd. P.S.: Nejvic me pobavil Hopper, jak byl zklamanej, ze mu milenku a lasku (Debi Mazar) prebral jeho mladsi kolega, az do te doby, nez se seznamil s jeji hybernovanou matkou (moje oblibena Barbara Crampton)...to se mu usmev roztahl od ucha k uchu, coz chapu. Jo, na svete se stava ledasco... :-) ()

destroy83

Velmi příjemná béčková sci-fi jízda od hororového harcovníka Stuarta Gordona. Snímek si na nic nehraje a občasnými komickými scénami nabízí divákovi nenáročnou filmovou zábavu. Celý příběh se točí kolem utajené zásilky vražedných robotů. Tu ovšem dostane do péče John Canyon se svým vesmírným truckem, na který se shodou okolností dostávají i atraktivní Cindy a mladý řidič Mike. Trojice hrdinů ovšem na cestě narazí na vesmírné piráty, což všem zúčastněným značně zkomplikuje život. Snímek díky své optimální stopáži slušně odsýpá, béčkové efekty jsou doslova k sežrání a postavy takřka dokonalé. Za zmínku stojí především kapitán pirátů se svým umělým penisem, věčně polonahá Cindy a samozřejmě charismatický John Canyon v podání Dennise Hoppera. U mě za čtyři hvězdy. ()

• V 51. minutě můžeme v Nabelově (Charles Dance) ložnici vidět obraz „Echo a Narcis“ (1903) od anglického malíře Johna Williama Waterhouse (1847–1917). (Petsuchos)
  • V 75. minutě jsou vidět lanka, na kterých jsou herci zavěšeni. (Petsuchos)