Lima

Bezostyšná kopírka Karloffovy ´Mumie´, s tou přidanou hodnotou, že jsme Egypt vyměnili za starořecké Pompeje a lávou obalená chodící zombie má dokonce své jméno a historii. Je jím etruský otrok gladiátor Quintilus, který rovněž pase po ženský a jehož nenaplněný vztah k ní je jeho prokletím po celá staletí. Chlapci to tady krutě spláchli, já bych tak přísný nebyl. Je to sice Ctrl+C – Ctrl+V plagiát, ale má to sympatické herce, kteří vyjímečně nepřehrávají, pěkné přímořské lokace a Quintilus srandovně rozráží dveře pěstí a dává knockouty jako Mike Tyson. Buďme shovívaví, Edward L. Cahn jel v 50.letech v módu „ta lepší, řemeslně celkem zdatná pásová výroba.“ ()

Oktavianus

Slaboučká kopie jakékoli verze Mumie, která kdy vznikla před tímto filmem. Plno klišé, scenáristické bezradnosti, dějové a herecké lapsy a nuda (což je vzhledem k délce 67 minut poměrně smutné). V podstatě jediné, co je zde alespoň trochu zajímavé, je skutečnost, že nejde o egyptskou mumii, ale o chlapíka zataveného dva tisíce let v lávě po zkáze Pompejí. Což mě jako velkého fanouška starého Říma pobavilo. Akorát se tahle skoromumie nemůže divit, že dvě milénia se zaschlými sedlinami po sopečném výbuchu z chlapíka neudělají právě idol stříbrného plátna. Ale jinak? ()

pepua

Příliš seriózně tvářící se horror z 50. let, který ale na to rozhodně nemá. Pochybuji, že by dnes někoho oslovil a pochybuji, že ve své době slavil úspěchy. Nabízí se srovnání s jen o rok později natočeném filmu o mumii (prvním ze čtyř) od Hammeru a ten je rozhodně zábavnější. ()

Campbell

Variance na Mumii ale tentokrát 100% horší. 50 léta vlastnila mumie. Bylo natočeno takových filmů s touhle bestií, ale zatraceně málo jich bylo dobrých. Tohle je zástupce špatného filmu. Ze začátku je to těžká nuda a po objevení mumie tu máme ženskou která má vidiny a tak je kreslý. Co já vím tenhle film byl celkem shitovej takže jsem nějak nedával pozor. Ale konec je tak neskutečně stupidní. 2 policajti běží k mumii která drží ženskou a tak mumie dá každýmu pěstí a policajti padnou na zem mrtví, ale to není vše, všechno co stačilo k zastavení mumie je voda. Mumie jde s holkou do vody a tam se rozpustí. Prostě šílenost a jediný plus jde k tomu zábavně pitomému konci. ()

Dellamorte

Milujem staručké filmy a horrory obvzlášť. Tento je za pomerne krátky čas už tretí , ktorý Ma unavil. Embalming najdúch objavený v krátery samotných Pompejí , následne počas prevozu do múzea prebudený , začne robiť problémy keď zistí , že na blízku sa nachádza jeho láska s vizážou Elaine Edwards a neprimerane si ju nárokuje. Jeho maska poznačená lávou jej však neimponuje a tak nastávajú problémy ktoré vyústia v jej únos za cieľom znovuobrodenia.. Celé je to ale až príliš prekecané a preanalyzované za vedeckým účelom zistenia jeho identity . Na takúto minutáž to obnáša zívačku. Posledný x rešpektujem rok výroby. Sú totiž ďaleko viac vymodelované kúsky staršieho data ako je tento. Pre niekoho nostalgia z detstva - pre Mňa nuda dneška. ()