Reklama

Reklama

Chernobyl: The Lost Tapes

  • Veľká Británia Chernobyl 86
všetky plagáty
Dokumentárny
Veľká Británia, 2022, 91 min

Réžia:

James Jones

Obsahy(1)

Novoobjavené archívne zábery a výpovede svedkov odhaľujú tragédiu v Černobyli a hrdinské úsilie vynaložené na zabránenie ďalšej explózii. (Arsenal83)

Recenzie (4)

*CARNIFEX* 

všetky recenzie užívateľa

Nemýľme si seriál s dokumentom. HBO všetkým učarovalo "týmto", to mi je jasné, no dokument bude mať vždy väčšiu hĺbku, pričom o Černobyle ich zas tak veľa nie je (tobôž dobrých) pričom jedným z mála, ktorý je od tohto ďaleko lepším, je "The Battle of Chernobyl". Ja osobne som informatívne veľmi spokojný, je fajn osviežiť si znalosti okolo tejto tragickej udalosti, sledovať rozvoj a zámer samotného mesta, akým sa malo uberať. V rámci témy ešte odporúčam: "Chernobyl: The Last Battle of the USSR", "Chernobyl: The Invisible Thief", "Meltdown in Chernobyl", "Disaster at Chernobyl". ()

rivah 

všetky recenzie užívateľa

Záznamy a rekonstrukce události s kritickým komentářem vůči vedení SSSR včetně odhadu obětí. V náznaku na konci naznačena kritika Ruska (Gruzie,Arménie). ()

Reklama

Arsenal83 

všetky recenzie užívateľa

Už je toho tak nejak priveľa. Všade len Černobyľ. A tento dokument neprináša viac informácií ako seriál. Je to len taká zbierka videí zo sovietskeho Ruska, kde je účelom poukázať na to, že tam dominovala propaganda, lož, zakrývanie a potláčanie faktov. Ale dnes v demokratickom svete je to inak? ()

Galéria (27)

Reklama

Reklama