DavidWebb

Bývalý policajt s cajchom údajného pedofila a vraha sa spolu s údajnou mladistvou vrahyňou trpiacou všemožnými strašiakmi z minulosti (kto to, kua, vymýšľa, tieto scenáre) vydávajú hľadať pohrešovaného zamestnanca korporácie na žiadosť jeho manželky a popritom sa každý z nich vracia k svojim vlastným démonom, pričom tie snáď majú byť pre príbeh samotný ešte dôležitejšie, než nastrelená lajna príbehu. Tento seroš je vraj zfilmovaný podľa knihy (ktorú som nečítal) a samozrejme sa nájde veľa kritických komentárov že sa seriál nedrží originálu a bla bla bla. Ale hľadal som niečo z Austrálie a našiel som novú šou kde hrá že hrá Thomas Jane, dal som tomu zelenú a celkom som sa zabavil. Klokani dali do toho obrovský kus zo seba, takže príroda, krokodíly, loďky a mangrovy – to všetko kvitujem, rovnako ako herecké výkony, hlavne Jane to ťahá a je vidieť že si rolu obstarožnej, opuchnutej, alkoholom napáchnutej trosky užíva. Remeselne je to stvárnené nadpriemerne, ale nepáčilo sa mi rôzne tempo a drajv jednotlivých dielov a určite by sa všeličo dalo vytknúť aj scenáru. Postava Pety Wilson absolútne zbytočná (hoci som ju rád po dlhej dobe videl a smutnovesele si zaplakal ako starneme) a herečka v postave Amandy nie moc sympatická, ale kolem a kolem príjemne strávený čas, hlavne pre milovníkov už spomínanej Austrálie. ()