Přímý přenos speciálního benefičního koncertu na pomoc lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině... Obdobně jako iniciovala Česká televize minulý rok benefiční Koncert pro Moravu s rekordním výtěžkem z dárcovských SMS zpráv na pomoc vesnicím postiženým přírodní katastrofou, chystá nyní Koncert pro Ukrajinu. Bez nároku na honorář vystoupí v úterý 1. března na pražském Václavském náměstí desítky umělců. Hodinu a půl trvajícím programem, jenž divákům zprostředkuje i náhled na aktuální situaci na Ukrajině či vhled do života Ukrajinců v Česku, provede moderátorská dvojice Světlana Witowská a Daniel Stach. Výtěžek koncertu poputuje do sbírky Člověka v tísni SOS Ukrajina. Organizace humanitární pomoc na Ukrajině poskytuje již od roku 2014, a jakmile to situace umožní, soustředí se její týmy na zajištění nejzákladnějších potřeb – potravin a zázemí pro vnitřní uprchlíky. Člověk v tísni je připraven pomoci nejen na Ukrajině, ale v případě potřeby i v okolních zemích, které pravděpodobně zasáhne uprchlická vlna. (Česká televize)

cheyene

Poměrně působivé a rozhodně velmi záslužné. Pro mě silnými okamžiky, které bych vypíchnul, byla píseň Slzy tvý mámy a proslov ruského dirigenta. ()

honajz

Člověk se slzou v oku zavzpomínal na staré časy komunismu, kdy podobně všetelevizně probíhaly přenosy ze spartakiád, sjezdů, festivalů politické písně, prvomájových průvodů. Už se ta doba opět vrací. Ostatně bývalý komunistický prokurátor prosadil cenzuru, takže nakročeno k zářným, budovatelským zítřkům máme skvěle. ()

SOLOM.

Jsem zvědavý, kolik těch peněz opravdu dostanou potřební Ukrajinci. Jsem proti jakýmkoliv válkám a souhlasím, že Putin je kokot, nicméně ON dokázal, že téměř během pár dní vymizel COVID a o ničem jiném se nemluví. Jen pevně věřím a doufám, že opovržení, sankce a semknutí celého světa odnese v budoucnu každý agresor včetně (hlavně) USA, které během těch roků co jsem na světě, vyvolali válek hned několik, akorát moc nechápu, proč za to trpí třeba sportovci napříč všemi sporty, kteří s válkou nemají co do činění. Ale to sem nepatří. Trpí hlavně obyčejní lidé. Doufám, že to brzo skončí, lidských obětí bude co nejmíň a všichni uprchlíci se budou moci vrátit brzy zpět do svých již bezpečných domovů! Všechna čest těm, kteří jim skutečně pomáhají a jenom se nepřiživují na neštěstí druhých. ()

slunicko2

Rozpačitý dojem z akce umocňovala očividně improvizovaná dramaturgie i nevýrazná režie._____ 1)  Některá vystoupení se mi hrubě nelíbila: neumětelský Jaroslav Hutka zpíval o Putinovi s použitím slovníku přístavní putyky, Marie Rottrová i Petr Janda ve mně zanechali dojem, že s příštím taktem na scéně omdlí._____ 2)  Většina vystoupení byla nemastná neslaná._____ 3)  Vlastně se mi docela zamlouval jedině Tomáš Klus se svým songem Ukrajino._____ 4)  Ruská agrese na Ukrajině přinesla několik velkých, věru, nečekaných překvapení. To největší z nich je úroveň informovanosti ruské věrchušky o stavu vlastních ozbrojených sil a o politické situaci v okupované zemi. Když si Putin a spol. neumějí realisticky spočítat, na co mají a na co ne, jak můžeme věřit jejich ujišťování o tom, že jaderné zbraně jsou bezpečně pod kontrolou a to pod kontrolou lidí příčetných? Nebo se tu snad odehrává něco, o čem nemáme ani potuchy?_____ 5)  Další velké překvapení je vskutku odvážná obrana Ukrajinců a jejich vedoucích činitelů, tak kontrastující s českou opatrností a bojácností v létech 1938, 1948 i 1968. V této souvislosti nemohu, než provolat spolu s celým světem Слава Україні! ()

angel74

České televizi, TV Nova a všem účinkujícím, kteří vystoupili bez nároku na honorář patří velký dík! Takovéhle benefiční akce mají skutečně smysl. Díky koncertu se vybralo přes dvacet milionů korun. Bylo hezké sledovat, že stále ještě nejsme vůči sobě lhostejní. Česká televize jako pořadatel to celé zvládla připravit během pěti dnů, což je jistě obdivuhodné. ()

WinnJets odpad!

Já se jen ptám, kde byli všichni tihle mírotvůrci když aliance NATO 78dní bombardovala Bělehrad a to jen proto, aby si Kosovští Albánci mohli na Srbském území založit vlastní stát? Kde byli když USA zcela pod vymyšlenou záminkou napadly Irák a v něm zabily přes 200tis civilistů. Kde všichni byli když v rozporu s mezinárodním právem bombardovali Libyi, Sýrii či Afghánistán atd. Samozřejmě, že každá válka je špatná, ale proč se o ní jednou píše jako o neakceptovatelné agresi, zatím co jindy jde o humanitární bombardování? Proč nám zde mají jedinou skutečnou pravdu sdělovat pouze cenzurou uznaná média, která nám zde již několik let po sobě lžou. Nejdříve nám píší jak skvělí migranti se nám tu snaží přijít obohatit Evropu, jací to jsou inženýři, vědci a lékaři, bohužel však mezi tím jsou na západě v každém větším městě NO GO ZONY  kde policie už ani nechodí a platí tam právo šaría.  Poté nám zase psali ať nevěříme dezinformacím s tím že žádné Covid pasy nikdy nebudou, že nikdy nebude povinná vakcinace, ani diskriminace neočkovaných, jak vše bude dobrovolné atd. Nakonec se však ukázalo, že všechny ty dezinformace alternativních medií se pomalu, ale jistě staly skutečností. Proč tedy tyto weby momentálně blokují, aby si člověk nemohl přečíst necenzurovaná média a udělat si na věc vlastní názor? To nám už má zase někdo určovat co je ta jediná, skutečná, povolená pravda. To už tu bohužel nedávno bylo... zkrátka jak říkal Voltaire - i když třeba nesouhlasím s tím co říkáte, až do smrti budu hájit vaše právo to říkat. ()

fabecc1222

Z čistě televizního hlediska klasický koncert, ale pochopitelně tu máme značný společenský přesah. Tady je opět nosná ta myšlenka samotného přenosu, a ne kvalita vystupujících. Ta už je pak pochopitelně dost subjektivní, já třeba nemohl vydržet část s Kocábem a jeho partou, to byl pro mě děs, jinak jsem se všim na pohodu. Podobně, jako u Koncertu pro Moravu, by taky někdo mohl začít přemýšlet nad výběrem skladem, aby se tam neobjevili takové pecky jako Olympic: "Kolik mám ještě dní než přijde ten poslední" potažmo ještě lepší Mig 21: "Blíží se konec světa, tramtada..." ()

KASUGI odpad!

Když bylo v srpnu výročí svržení bomb na Hirošimu, Nagasaki, tak se to na fórech čt24 a cnn hemžilo laxním přístupem a máváním rukou, protože přece tenhle čin ukončil válku, jinak by neskočila (dobrý blábol). Stovky tisíc mrtvých nás nezajímá, páč to bylo kdysi a na druhé straně polokoule, ale z mrtvé ukrajinské holčičky se můžeme posrat. To české pokrytectví a vlezdoprdelkovství je na přesdržku. Města se bombardují od nepaměti, ale dokud to od devadesátých let dělá pravidelně Ušák a ne Rus, tak nás to nechává chladné. Takový paralelní vesmír, který se nás netýká.  Paradoxně - úplně z těch některých protiruských příspěvků na netu číší ta nadšenost a vycákanost z útoku na Ukrajinu. Konečně se ten Putin odkopal a ukázal pravou tvář ruského agresora a my tak svou nenávist k Rusku máme konečně posvěcenou, HURÁ (ale i kdyby Rus nic neprovedl, budem ho nenávidět do konce života, bo retardovaný argument 68´, že?). Rusové se u nás vyhazují z práce, sportovci mají zákaz (apoliticky) sportovat a z ruské zmrzliny už je ukrajinská, co bude příště? Zakážem Mrazíka, Mášu a Medvěda? Mám před Ukrajinci v práci polekávat, abych je třeba neurazil? Svým účelem je tento koncert pro pomoc bezpochyby pětihvězdičkový, ale ta forma, kdy si zkrachovalé existence typu Hutka pletou benefiční koncert se sametovou revolucí a ta šílená hysterie, to je čistý odpad. ()

FeroFabus odpad!

Proč odpad benefičnímu koncertu pro válkou zasaženou zemi, když každý slušný člověk by měl pomoci podle svých možniostí? Totálně trapná dvojice moderátorů, co myslel ten primitiv Stach tím ať si vzpomeneme jak nám v době nesvobody pomáhalo zahraničí, rok 1938 a 1968 kdy se na nás všichni vykašlali? Ne on tím myslel, dle vlastních slov koncert Rolling stones v roce 1990. To nevymyslíš! A samozřejmě nesměl chybět notorický alkoholik a lempl Hutka, No a Pánek a Člověk v tísni, organizace která si z vybraných peněz nechává 20 - 50% to jsou podvodníci a zloději, že jim není rovno. ()

baddass01 odpad!

Pokrytectví v přímém přenosu. Ti s rozumem na pravém místě vědí, ti nezatížení fanatismem či hloupostí ještě můžou prozřít a pochopit, že každý následek má taky svoje příčiny a že svět není černobílý. Ten zbytek mi může vlézt na záda. ()

topi80 odpad!

Je to zajímavé, že už při zjištění, že nějaký takový koncert pro televizi bude, dokáže člověk přesně odhadnout, kteří "umělci" a další "osobnosti" si budou přihřívat polívčičku. Jinak, na pomoc Ukrajině jsem také nějaké drobné poslal, ale rozhodně ne přes Člověka v tísni. ()

soukyd33

Bylo to pěkné zpestření, jindy nudného vysílání. Sledoval jsem na TV Nova, a čekal reklamu. Nikde nic. 👍 Snad nám to naši (sousedi) jednou také oplatí, a budou si toho vážit. Písničky: Dobrý výběr, a některé směřovány přímo na Ukrajinu a Rusko. Hvězdiček 4 ()

oskiii

To co se děje na Ukrajině je katastrofa…musí to co nejdříve skončit. A snad to nezůstane bez odezvy i u běžných Rusů. Tohle by se už nemělo nikdy opakovat….stejně jako devastace Libye nebo humanitární bombing Bělehradu, oboje schválené českou politickou elitou. A ke koncertu samotnému…vybraná částka super. Je fajn vidět, že i v dnešní složité době, nejsou lidé sobci a není jim lhostejný osud blízkého národa. A není to jen o penězích, ale i materiální pomoci a poskytnutí útočiště uprchlíkům. V tomhle děláme možná nejvíc z celého světa. Co se účinkujících týče….absolutně nechápu, proč se neustále dává prostor Jandovi, který byl za komunistů pečený vařený. Kolikrát on otevřeně kritizoval tehdejší režim? Větší bezpáteřní krysu těžko pohledat. ()

OtokPag

👍🤕🇺🇦❤️ Slava Ukraine! Heroim slava!                                                                                                                 Moskali pošli na chuj! ()