Veľký George Foreman

• Česko Velký George Foreman (viac)

Pozoruhodný život boxera Georgea Foremana od zisku zlatej olympijskej medaily po získanie titulu majstra sveta v ťažkej váhe, od legendárneho zápasu s Muhammadom Alim v Zaire po nájdenie viery, odchod do dôchodku a kariéru kazateľa. Chlapec z veľmi chudobných pomerov si dokázal svoj hnev a zlosť vybiť v ringu a pretaviť ho do víťazstva... Keď však na rodinu a cirkevné spoločenstvo Georgea Foremana doľahnú finančné problémy, otec Foreman sa vráti do ringu a ako 45-ročný, po rovných dvoch dekádach od prvého triumfu, opäť získava majstrovský titul, čím sa stáva najstarším šampiónom ťažkej váhy v histórii boxu. (HBO Max)

M.i.k.e

Foreman je legenda. Z velmi chudých poměrů se propracoval až k titulu šampióna v těžké váze (o který ho záhy připravil Muhammad Ali v souboji, který nejspíš znají i ti, kteří bou nefandí), stal se kazatelem, pomáhal a po čtyřicítce se dokázal vrátit do ringu a v pětačtyřiceti dokázal vybojovat další titul. Přesně taková legenda Foreman byl a stále ještě je a minimálně za mě by si ve filmové podobě zasloužil víc než jen obyčejný a místy dost nezáživní druholigový životopis, který sice proběhne to nejdůležitější, ale udělá to tak povrchně až to jedoho zamrzí. V rámci žánru sportovních životopisů je sice spousta horších, nicméně i dost lepších a tohle je bohužel pouze lehce nad průměrem...60% ()

dannyyy

Další skvěle natočený životopisný sportovní film, kde je 5* málo. Jako malý jsem jeho kariéru sledoval, tak proto mám k tomu filmu blíže než jiní. Musím pochválit velmi dobře zvolené obsazení, kde se snažili, aby podoba herců byla, co nejvíce věrohodná. Několikrát jsem se i zasmál, kdy George povídá Alimu, že našel Ježíše a Ali odvětí, že neví, že se ztratil nebo scénky, kdy George musí zhubnout ze 142kg na 120kg. George také pobavil tím, že 5 svých synů pojmenoval po sobě, jménem George a svou dceru Georgetta. Nejsem si jist, jestli dětem to přišlo také vtipné, jako mně :)) George má ale pro to vysvětlení, a to se dozvíte ve filmu ;) ()

Lefty86

Skvělý film, miluju příběhy o boxerech nebo filmy o tématu. George Foreman jeden s nejsilnějších vůbec. Kdysi jsem četl článek , měřili sílu úderů boxerů na Crash pajďulácích. U některých přímo, u bývalých, umělou inteligencí. Joe Frazier 850, Rocky Marciano 1100 , Vitali Klitschko 1300 a u Tysona a Foremana se předpokládá s až 1450. Což se rovná ráně osmikilového kladiva!!! Navíc mi George odpověděl na dopis a poslal mi z Huffmanu zpět podepsanou fotografii. 😀  Film proletí začátkem života i kariéry. A pak se hodně zaměřuje na soukromý život v jeho boxerské pauze a následný velkolepý návrat.  Chtělo by to další .... Marciana, Joea Louise, bratry Klitschkovi, Joe Fraziera.... Ale i další, "méně známý" borci měli velmi zajímavé životy. Takový Carlos Monzón by byl jistě hit ve spravných rukou. Každý rok by měli vyjít aspoň tři takový kousky, abych to stihl všechno vidět. ()

Rathalos

Vynikajuca zivotopisna sportova drama z prostredia boxu o zivote pozoruhodneho cloveka menom George Foreman,ktory sa preslavil niecim,co nedokazal nik na svete,film vynika skvelymi hereckymi vykonmi,taky Forest Whitaker je vzdy excelentny,to treba uznat,mne sa tento film natolko pacil,ze nemam nad cim rozmyslat...:⁠-⁠) ()

BarryLyndon

V USA jsou nesmírně populární filmy o boxu a filmy o víře. Tady to spojili do jednoho. Foreman má natolik fascinující život a kariéru, že působí až kýčovitě a vymyšlene. Bohužel se to tvůrcům nepodařilo úplně prodat a nějak umělecky zakrýt evidentně televizní budget, protože to vypadá opravdu levně, včetně hlavního herce, který se na dobráckého obra moc nehodí... Jestli se někdo díval na Tysona od Hulu, tak je to přesně ta úroveň, bohužel. Foreman si zasloužil film s péčí třetího Creeda a já věřím, že by to tvůrcům i divákům vrátil. Tohle bylo jako nízkorozpočtově zadaptovana Wikipedie s obligátně excelentním Whitakerem ve vedlejší roli. 5/10 ()

• Hlavné natáčanie malo začať na jeseň roku 2021 v New Orleans v štáte Louisiana, ale zastavil ho hurikán Ida. Natáčanie potom prebiehalo od februára do marca 2022 v New Orleans. (Arsenal83)
  • Režisér George Tillman Jr. nechcel použiť tučný oblek alebo vizuálne efekty, aby znázornil premenu, ktorou Foreman prešiel od najlepších rokov až po odchod z dôchodku, aby sa po štyridsiatke vrátil k boxu. Natáčanie bolo preto rozdelené do dvoch blokov. Najprv sa na natáčali scény, v ktorých je Foreman v najlepších rokoch a až potom sa riešili scény, keď mal štyridsiatku. Štáb mal medzitým šesť týždňov voľna, aby sa Khris Davis mohol pripraviť na druhú časť natáčania. Počas nich musel dodržiavať prísne pokyny k tomu, koľko kalórií má denne skonzumovať, herec však išiel ešte nad rámec odporúčaní a skonzumoval 7 000 kalórií denne, aby nabral potrebnú váhu. Za šesť týždňov sa tak dostal z váhy 102 kg na 128 kg. (Arsenal83)