Démoni Krakova

• Poľsko Krakowskie potwory (viac)
Poľsko, 2022, 7 h 1 min (Minutáž: 49–55 min)

Barbara Liberek, Andrzej Chyra, Stanisław Linowski, Mateusz Górski, Kaja Chan, Maja Chan, Daniel Namiotko, Stanisław Cywka, Anna Paliga, Eryk Pratsko (viac)

Minulost jí prostě nedá spát. Spojí proto síly se záhadným profesorem a jeho nadanými studenty, kteří vyšetřují paranormální aktivity. A taky bojují s démony. (Netflix)

virus10

Poláci poslední roky točí kvalitní filmy, takže jsem se rozhodnul zkusit i Démony Krakova. Nejvíce mě lákal jiný pohled na nadpřirozeno, protože slovanská mytologie je nám nejblíže a rozhodně není častým motivem k filmovému nebo seriálovému zpracování. Bohužel očekávání naplněna nebyla. Během téměř každého dílu i několikrát usínám, a tak mam problém dokoukat i tak krátký seriál. Postavy jsou nesympatické, není s kým se ztotožnit, komu fandit a nezachrání to ani záporák. Děj vlastně o ničem. V mých očích potenciál obrovský, avšak nevyužitý. ()

Uesbe

Tento hororovitý seriál je čistý Východ. Mytológia? Východ. Prostredie? Krakow. Hlavná anti-hrdinka? Chodiaca depresia a PTSD z Východu. Ostatné postavy? Pošuci so superschopnosťami - ale využitými a lá Poľsko, nie New York. Hudba? Väčšinou poľská, čo je príjemné a ide to až do kostí.  Atmosféra je odpudivo zimná, lebo dej je o odpudivých príšerách - škoda že na tie CGI nebolo dosť peňazí.... Veľmi sa mi páčil fakt, že celý seriál je prostý všetkého, čo na amerických neznášam a všetky tamojšie nedostatky tu proste nie sú. Nie sú na ne peniaze, ani mentalita tvorcov. Toto je koncentrát východného hrania a strašenia vo veľkom meste uprostred Poľska.....berte, alebo nechajte tak. ()

misterz

Nápad fajnový, taký námet mám rád - riešenie mysterióznej záhady, príšery... Len čo z toho, keď dej mi nedával žiaden zmysel a tak v konečnom dôsledku nudil, až to človeka nutká hrýzť si prsty. Banálne a nezáživné až strach a po celý čas ani nie je poriadne jasné, o čo tam ide. A vlastne to ani nezujíma a od druhej polovice si už človek želá, aby to už prepánajána skončilo. Situáciu zhoršovala aj hlavná hrdinka, ktorá vyzerala, akoby ju vytiahli kdesi zo suda s kapustou. Podpriemer. 40/100 ()

666teen

Takže tu máme takovou malou urban fantasy z polského Krakova. Hlavní hrdinové jsou sice bez výjimky  naprosto nesympatičtí Jackové a Jadwigy, ale! Ale taky tu máme bubáky (zdravíme Dědu Mráze!), polobohy a bohy ze slovanské mytologie, pěkně ušmudlaný vizuál, pitevnu, mrtvol dost a jako bonus i nějaká nedojedená nemluvňata. No, a jelikož taková vykurvená šaškárna, jako Bridgertonovi (od stejného Netflixu), má o DESET procent lepší hodnocení, je nutné jednu hvězdu přitlačit. Bardzo dobre. ()

verbal odpad!

Potwornie spierdolona bzdura Krakowska. Netflus úspěšně pokračuje v dost nuzném financování kdejaké přiblblé sračky, jen aby měl komplexní obsah pro dementy. Přitom se z takového tématu prastarých slovanských folklórních oblud a z krakovské atmosféry dal vytřískat kulantní temný seroš, a ne laciná vyjebaná telenovela s iritující labilní muženou a partičkou slizkých, odpudivých a veskrze toporných děcek, chovajících se v rámci zfetovaného scénáře jako banda nesvéprávných pičusů. A takovému festivalu otravně utahané až nudné debility nepomohlo ani to, že si jednu ze „studentek“ střihnul Merydilin Mensn! Výsledkem je jeden prkenný trapně vrčící předškolní fuckan s podmalovanýma očima (jakože vtělení nejzlejšího zla), jeden šišlavý odredovaný bezďák zabordelený sazemi, dva chvíli se mihnuvší monstrózní digipamrdi, které snad nakreslily retardované děti prsty od hoven na stěnu léčebny mozkových dysfunkcí, a naprosto nevyužitý Krakov, kde na jenom smetišti a dvou k uzavření nejlacinějších ulicích bezradně pobíhá kohorta prudivě nesympatických a těžce nehrajících idiotů vedená „ostříleným démonologem“ - profesorem Jackiem Kutasem, která po téměř šesti hodinách zmaru a toluenových dialogů pošle celé to ubohé panoptikum sekndhendových zrůd do prdele tím, že na ně skupinově zařve „rrrrrRRR“. ()