Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mŕtvy muž kráča ulicami a prenasleduje svoju korisť. Ovláda ho šialený vedec, kedysi slúžiaci nacistom, ktorý tak pomáha americkému gangstrovi v exile vrátiť sa k moci.  Pred mnohými rokmi gangstra Franka Buchanana (Michael Granger) deportovali do rodného Talianska vedúce osobnosti súdnej moci a súperiaci gangstri, ktorí naňho donášali. V Európe sa zoznámil s vedcom Wilhelmom Steiggom (Gregory Gaye), ktorý zdokonalil metódu oživovania mŕtvych ľudí a ovládania ich správania prostredníctvom zvukových povelov. Buchanan zmanipuluje Steiggove pokusy a využije jeho technológiu za účelom pomsty svojím nepriateľom. Bohužiaľ, vedľajším produktom pokusov je otrava rádioaktívnymi látkami, čo Buchananovi nepriatelia vyzbrojení Geigerov-Müllerovým počítačom využijú na vypátranie miesta, kde spriada svoje vražedné plány. (Incantator)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (10)

pornogrind 

všetky recenzie používateľa

Žánrově bych to zařadil někde mezi krimi/Sci-Fi a horor. Když nebudu brát v potaz logiku filmu tak i příběhově mi to přišlo slabší a moc mě to nezaujalo. Většinu stopáže mě to spíš nudilo. Nejzábavnější mi přišla až poslední třetina filmu. V podstatě tu máme oživené mrtvé lidi kteří na základě hlasových povelů(i na dálku) co jim řeknete. 2hvězdy. ()

Lima 

všetky recenzie používateľa

Plakátové.info: PŘICHÁZÍ Z HROBU!!! MRTVÝ MUŽ KRÁČÍ ULICEMI, VYSLEDOVAT SVOJÍ KOŘIST!!! TAK DĚSIVÉ, ŽE POUZE KŘIK MůŽE POPSAT TU HRůZU!!! ZDE JE HORROR, KTERÝ SE MůŽE STÁT…..I VÁM!!!____Bráno optikou diváka té doby, nutno říci, že tohle za mořem tak populární hororové béčko dostává i dnes své pověsti. V době, kdy byl film nasazen do kin, se v cenzorských a diváckých kruzích řešilo vzrůstající násilí, ukazované ve filmech a právě tento byl demonstrován jako odstrašující příklad, z čehož si proslulý producent Sam Katzman příliš velkou hlavu nedělal. Zabití – napočítal jsem jich tu celkem sedm – jsou na dnešní dobu snímány decentně, spíše náznakem, či prostřednictvím stínu. Uškrcení, dvojí ubodání, zabití silným úderem pěsti, zlomení páteře (za doprovodu pěkně naturalistického křupnutí) - to vše dnes otrlého diváka nevyděsí, ale ve své době muselo způsobit pozdvižení. Nástin děje je správně pulpový – gangster za pomocí německého doktora unáší lidi, transplantuje jim půlku mozku a dosadí místo ní zařízení, skrze které člověka ovládá na dálku jako loutku a ten plní jemu určené „poslání“ – zabíjí nepohodlné lidi. Guilty pleasure je to zejména v poslední třetině, kdy se děj vyhrotí, navíc pro mě osobně je vždy potěšením vidět mého oblíbeného charismatika, tehdejší hvězdu béčkových sci-fi a hororů Richarda Denninga. Natočeno je to místama i docela vynalézavě a nápaditě, zkrátka a dobře, nemám si zde na co stěžovat :o) ()

Reklama

MM_Ramone 

všetky recenzie používateľa

Tento snímok, s príšerným názvom "Netvor s atomovým mozgom", nie je vôbec zle natočený, čo sa týka jeho filmového spracovania. Až na to zbabrané finále, je to taký dobový priemer. Ale príbeh o zombie na nukleárny pohon, ktoré na slovo poslúchajú svojho stvoriteľa, sa mi zdal mimoriadne nudný. Rovnako ako aj celé ladenie tohto filmu do akéhosi krimi-horroru. * ()

Dexter1 

všetky recenzie používateľa

Prvý zo zombie filmov, ktoré sa v 50. rokoch zaoberali všemožnými inváziami z vesmíru a oživovaním mŕtvych atómovou energiou. Najobľúbenejšia téma u mladého publika, ktoré v drive-inoch spoznávalo skôr anatómiu ľudského tela, než (ne)kvalitné filmové umenie. Tento film je viac kriminálkou než hororom a v podstate je to návrat k zombie kriminálkam z druhej polovice 30. rokov. Príbeh tohto kúsku celkom slušne odsýpa a jediné čo ho zráža sú zrejme pokusy o akciu, ktoré sa dnes s vážnosťou veľmi ťažko pozerajú. ()

pepo 

všetky recenzie používateľa

Nie az tak blbe akoby sa mohlo podla nazvu zdat. Aj ked od inteligentnej zabavy to ma daleko. Skoda, ze to nemalo tucnejsi rozpocet, lebo ten scenar nie je uplne marny. Stale sa nieco deje. Kriminalna linka sa s tou hororovou scifi pekne doplna a pokial nemate nakukane tie najvacsie klasiky, vlastne je to celkom referencny titul svojho zanru. A otazkou je, ci bol ten film pristupny v Nemecku a ci ho nahodou nevidel maly Roland Emmerich a nespomenul si na neho pri pisani Univerzalneho vojaka 6/10 ()

Reklama

Reklama