Norman tentokrát vyvádí psí kusy coby archivář ministerstva zahraničí. Je vyslán na ženevskou konferenci jako administrativní pomocník v týmu delegátů hájit státní zájmy pro oblast ostrova Tawaki. Hned po příjezdu je neštastnou náhodou jeden z šesti delegátů zraněn. Británie však nutně potřebuje disponovat v hlasování rady všemi svými hlasy a Norman se tak stává dočasným delegátem. V rozhodující chvíli ale selže a nevědomky zahlasuje proti své zemi, čímž si zaváže královnu Tawaki. Ta se rozhodne odteď věřit jen jeho doporučení, Norman se tak pro Británii stává Mužem okamžiku. (dopitak)

dopitak

Starý dobrý Norman. Tentokrát svou nešikovností maří veškeré úsilí sboru diplomatů Její Výsosti britské královny. Ženeva se otřásá v základech, když Norman příjíždí do Hotelu de la Paix vyřídit "tu věc s domorodcema". ____Kromě Wisdoma-Pitkina si ve filmu zahráli i Lana Morris a Jerry Desmonde, kteří se oba setkali už v pět let starším Trouble in Store, Desmonde si krom toho střihl ještě roli arogantního managera mlékárny v další Normanově komedii The Early Bird, rok 1965.___To by Schwarzenberg koukal... EDIT po druhém zhlédnutí (slovenské titulky): konec s mafiány bych vyhodil, je to překombinované. Norman ve filmu hodně zpívá. ()

hiczech

Norman Wisdom je komediální herec mé krevni skupiny. Způsob, jakým se Norman mazlí s každou svojí komediální rolí mě nepřestává udivovat. Takové filmy se už dnes nevidí a neuvidí. To, co dnes plodí filmový průmysl je většinou kanálový humor, který uspokojí jen nízké pudy a s humorem má málo společného. ()

kaylin

Norman Wisdom mi prostě učaroval, ale je mi jasné, že jeho eskapády budou za chvíli na jedno brdo, a když uvidíte jeden film, budete v podstatě vidět všechno. Ale z toho chlapa prostě čiší neskutečná pozitivní energie a vy se s ním chcete smát, protože je zábavný, protože jako kdyby nikdy nic neřešil. Baví mě. ()

Courtemanche

Dobré gagy, navíc jeden za druhým, vlastně bez přestávek. Rozhodně nadprůměrný Norman, je vidět že mu to z hlavy tentokrát sype. Ale občas zbytečně to protahuje (třeba focení), navíc -a to hlavní- jsme jen několik málo let po Chaplinovi a spol. a ten vodopád gagů ve filmu /celovečerní, zvukový/ už může mít opačný účinek /po nějakém čase už otravuje/. Darmo Norman jede jak lokomotiv, nemusí se líbit. Proto já raději pozdější filmy Carry on, -mají menší tempo a dají si více záležet i na detailech. 3,5/5 ()