Populární melodie ze známých operet "Rose Marie" a "Polská krev" v rámci Plesu Československé televize, který se konal v Paláci kultury (dnes Kongresové centrum) v roce 1985, zpívají známí zpěváci: Eva Pilarová, Jiří Korn, Jitka Zelenková, Waldemar Matuška a Karel Gott. Tančí Michaela Vítková a Libor Vaculík, Balet ČST, Balet Hudebního divadla v Karlíně a Balet Národního divadla v Praze. (Česká televize)

NinadeL

V ČST dospěli k názoru, že pokud domácí opereta, tak jedině Nedbalova Polská krev nebo Frimlova Rose Marie. Nedbal vhodně složil svou nejslavnější operetu už před 1. světovou válkou a Friml vhodně emigroval v téže době, takže si politicky ani zadat s pozdějšími režimy nemohli. A proto tato show není svým obsahem jakkoli v normalizační televizi ojedinělá, viz Dobrodruh a kavalír. Místy je to sice naprosté neštěstí, tehdejší populáři si s tímto žánrem většinou nerozuměli a ti, kteří ano, nebyli dostatečně populární. Čest výjimce v podání Korna, který během své kariéry pochopil většinu hudebních stylů a interpretoval je naprosto nadprůměrně (Nedbala dokonce líbezně). A ve srovnání s některými svými kolegy až geniálně. Pilarová slabá, Zelenková naprosto mimo, Matuška jako člen kanadské jízdní hlídky k smíchu. Gott opět jen využil příležitost, jak si upravit materiál pro svůj hlas, ale abych mu nekřivdila, ten v té době s Frimlem pracoval už dlouho a uměl ho i německy, takže nějaký ten cit po indiánskou píseň lásky v sobě našel. ()