Reklama

Reklama

Recenzie (4)

Kusko.t2 

všetky recenzie užívateľa

Molly – mladá barmanka obsluhujúca svojich zákazníkov v bare BOATHOUSE pod vedením Long Johna, pije, aby zabudla na traumu z detstva a odlúčenie od otca, lodného kapitána. Potlačené spomienky na neľahkú minulosť ešte z čias malej dievčiny plaviacej sa so svojim otcom po šírom mori, vďaka šoku, deformačnej výchove a neschopnosti pochopiť to, čo sa okolo nej vôbec deje, mali na jej vývoj čoby ženskej bytosti katastrofálne dopady. Časom sa z hlbín jej duše spomienky na vlastné utrpenie vynárajú. Masaker na lodi zrodil čarodejnicu, ktorá prichádza z mora na súš aby sa pomstila. V súčasnosti sa vytesnené spomienky na hrôzy minulosti derú opäť na povrch. Hororový thriller Matta Cimbera “The Witch Who Came from the Sea“ sa vďaka svojej kontroverznej téme (flashbacky filmu objasnia), orientácii na mužské prirodzenie a ženskú nahotu, žiletke v ruke šialenej dievčiny ("Someday I'd love to shave you" – "Rád by som ťa jedného dňa oholil" – deformácia televíziou), príležitostne nevyberavému slovníku, krvi na obraze, neskrývanej obľube marihuany a samozrejme prezentácii násilia, stal odsudzovaným a zakazovaným projektom, reprezentujúcim širokú škálu nerestí. Aj napriek tomu, že vo filme často krát nie sú zámerne k videniu detaily tortúry, existuje 83 minútová Cut verzia, ošetrujúca v celkovom trvaní miernejší zostrih vystrihnutím nevhodných scén v trvaní zhruba 5 minút o kontroverzné časti filmu. V takej Veľkej Británii sa “The Witch Who Came from the Sea“ po tunajšom vydaní na VHS nosiče, dostal dokonca v roku 1984 zásluhou cenzorov z BBFC na zoznam tzv. Video nasties, čim sa jeho distribúcia úplne zabanovala a nariadilo sa stiahnutie filmu z britského trhu. O rok na to sa ale film zo zoznamu vyradil. K re-releasu sa pristúpilo až v roku 2006, kedy “The Witch Who Came from the Sea“ vychádza v remasterovanej a nezostrihanej Uncut podobe na DVD (Rated:18) a to v celkovom trvaní 88 minút – videná táto verzia. ()

kaylin 

všetky recenzie užívateľa

Americký snímek „The Witch Who Came from the Sea“ má dle mého názoru zbytečně nízké hodnocení na různých databázích, a to především proto, že od něj diváci mají směšná očekávání. Myslí si, že tohle bude krvavé, možná pornografické, ale ono to zná meze, ono to je ještě na takové lince, kterou snese i vícero diváků. Jen je škoda, že se k nim tenhle film moc nedostal. Jeho vedení na BluRay je ale rozhodně příjemným krokem. ()

Reklama

corpsy 

všetky recenzie užívateľa

Hrôza! No nie v tom pravom zmysle slova. Film plný WTF momentov, nudný k zblázneniu s jednou jedinou scénou, o ktorej sa dá povedať, že pripomenie horor schopný vystrašiť. ()

Karlos80 

všetky recenzie užívateľa

Nevím za co byl tento film zakázán ve VB a umístěn na tzv seznam "Video Nasties" filmů během raných 80 let. Nejspíš za onu scénu zneužívání dítěte vlastním otcem.? Pár docela zajímavých flashbacků a snových halucinací, ale jinak nehorázná nuda, plno zbytečných keců, film nemá téměř žádný pořádný příběh, vy se v něm jako blázen ztrácíte, psychologie je hloupá, hlavní herečka pitomá, je tu plno bezdůvodné nahoty, ale málo tzv šokových efektů (spíš šlo o opravdu levná vzrušení) na diváka, všechny důležité scény mimo obraz (kastrace dvou fotbalistů) a nebo ve flashbacích (zneužívání dcery). Oldschoolový plakát je celkem suprovej ale podobný výjev tady neuvidíte, tudíž ho ani nečekejte:-) ()

Galéria (18)

Reklama

Reklama