Moje drahá Zoe

(festivalový názov)
  • USA Dear Zoe

Když Tess (Sadie Sink) a její rodina utrpí nepředstavitelnou ztrátu, najde podporu u překvapivého zdroje: u svého biologického otce, milého povaleče, a okouzlujícího, ale nebezpečného mladistvého delikventa ze sousedství. (polmen62)

Aljak

Základ príbehu poznačeného traumou a pocitom viny bol perspektívny a sľubný. Avšak napokon sa to vôbec nerozvinulo do takej schopnej drámy ako by sa dalo očakávať. Namiesto toho som mal pocit, že skutočne sledujem nejakú epizódu Rodinných prípadov - v hlavnej úlohe s dospievajúcou rebelujúcou Tess, ktorá si našla dosť pochybného priateľa. Inak, logicky mi to nejako hlava nebrala, že Tess si ide stratu sestry kompenzovať tým, že sa vykašle na svoju usporiadanú rodinu a ide radšej za svojim "strateným" otcom. Koniec bol plný psychického vypätia, tak aspoň to bola taká malá záchrana. Slabé 3* ()

MM_

Jak už tu bylo zmíněno, film ničím extra nevyčnívá a téma je velmi ohrané, ale něco na něm prostě diváka zaujme a donutí ho se do postav vžít a film si nakonec velmi užít. Obsazení je skvělé a talentovaná Sadie Sink (zde v pouhých 17 letech) znovu ukazuje, že patří k nejlepším herečkám naší doby. Film také velmi dobře vystihuje všechny emoce, které jsou spojeny s věkem a situací všech postav. Takže kdo neví na co se podívat, neudělá tímto filmem rozhodně chybu. Doporučuji a dávám 8/10. ()

borec999

Ukážka toho, akoby asi vyzerali Rodinné prípady keby to robil niekto aspoň trocha schopný filmovej tvorby. Dear Zoe je melancholický a ľahko depresívny príbeh mladej dievčiny, ktorá sa vyrovnáva s tragickou stratou v rodine (na ktorej mala čiastočne zodpovednosť), no zároveň aj dospieva a zažíva prvý milostný vzťah. Výsledný dojem ťahá nahor hlavne (už štandardne) kvalitným hereckým výkonom Sadie Sink zo Stranger Things. Ostatní herci sú priemerní, poňatím to pôsobí ako taký neškodný, mierne béčkový televízny film. Postavy sa správajú vcelku primerane svojmu veku a tomu čo zažili a aj keď to určite nie je typ filmu, ktorý by ste museli nutne vidieť, ak na neho narazíte tak si myslím, že to v pohode prežijete... 55-60% ()

HydraCZ

Je to strašně béčkovej film. Co se týká postav, scénáře, nebo stylu natočení, je to dost ohraný, ale na mě to fungovalo. Nevadilo mi, že se film většinu času utápí v depresích a smutku, právě v tom byla ta síla. Myšlenka toho, že se některé špatné věci prostě musí stát (à la butterfly effect) a člověk se s tím musí vypořádat, mi tady přišla dost dobře znázorněná. Určitě existují desítky filmů, které s tímto tématem pracují o dost líp, ale já si to užil a osobně jsem se vcítil do situace. Jinak šlo o dost pubertální blbinu. Film pak zachraňovali hlavně vztahy a konflikty postav, herecké obsazení a celkově emoční stránka filmu. Ale kdyby nebylo mé oblíbené Sadie Sink, která tady mimochodem opět předvádí ukázkový výkon, tak se na to asi nikdy nepodívám. Dost televizní. ()

MajkHany

Docela fajn film, který bohužel úplně zrušila závěrečná půlhodinová óda na sebelítost, slzy, dojemnou hudbu a vůbec všechen tenhle "kukačky" styl už ve mě vyvolává méně emocí, než když letadlo jemně protrhne svojí špičkou blanku rychlosti zvuku, vsune se do komůrky expanze plynu a pak nastane obří záchvěv po uvolnění tlaku.. ()