Percy Jackson sa vydáva na nebezpečnú výpravu. Na svojej ceste naprieč Amerikou musí premôcť obludy a prekabátiť bohov, aby priniesol späť Diov majstrovský blesk a zabránil vypuknutiu vojny. Po smrti jeho matky sa Percy ocitne v Tábore polokrvných, v útočisku pre detských polobohov. Keď zistí, že aj on je poloboh, musí sa počas riskantnej cesty do podsvetia plného nepriateľov vyrovnať so svojím pôvodom a dokázať svoje schopnosti. S pomocou svojich kamarátov Annabeth a Grovera sa Percy na ceste priblíži k odpovediam, ktoré hľadá: ako zapadnúť do sveta, kde sa cíti nesvoj, či ešte niekedy uvidí svoju matku a či vôbec zistí, kým je mu súdené sa stať. (Disney+)

EvilPhoEniX

Už po pár dílech jsem věděl, že tady zkrátka nebudu cílovka. Mám rád řeckou mytologii i Fantasy, ale tohle prostě bylo na mě childish až moc, ikdyž za to tvůrci nemůžou, ale já se přes ty 12 leté děti v hlavních rolích nemohl přenést, protože vidět všechny ty overpowered monstra, proti kterým stojí banda ňoumů, kteří neumí fakt nic zajímavého, přišlo mi, že se vždy někoho zbavili spíš náhodou nebo se štěstím ( a vidět malého kluka bojovat s mečem je prostě nuda). Vizuálně je to celkem ok ( finální 2 díly z podsvětí asi nejlepší), ale ten zbytek  mě moc nebavil. Akce je tu příliš málo, humor tu absentuje a postavy si mě nezískali. Naštěstí to má všechno krátké díly, tak to nezačne být úmorné, ale nic extra za mě. 55% ()

rollman1

"Percy Jackson" se vrací na obrazovky v novém kabátě - tentokrát od Disney v podobě seriálu. Po fiasku filmové adaptace, to bylo jako jedna velká božská revoluce, že se obrovský svět bohů a mytologíí podle Ricka Riordana vrátí do hry. Riordan sám držel uzdu v ruce a měl slovo i o tom, kdo se objeví na našich obrazovkách. A už samotný casting byl věrnější knize, než oba filmy dohromady. Riordan si vybral lidi, kteří mu vyhovovali a na kvalitě seriálu to jde poznat. Walker Scobell, na kterého si Riordan sáhl pro titulní roli, mi zvedl nejen obočí, ale i srdce jako fanouška svým věrným předvedením Percyho. A co teprve jeho kumpáni Annabeth a Grover? Skvělé volby!  1. Série adaptuje první díl knihy, odhalující Percyho svět a začínající jeho dobrodružství. Ano, je to krátké (každá epizoda je dlouhá tak 35 minut), a ano, jsou tam určité změny ve srovnání s knihami, ale jelikož na to dohlíží sám autor, věřím, že všechno má své opodstatnění. Malinko zamrzí spíš absence větších scén, ale to se dá chápat díky omezenému rozpočtu, který tvůrci měli. Do budoucna ale doufám, že se tohle změní, jelikož pozdější díly nabízí velkolepé akční scény a nerad bych o ně přišel.  Seriál "Percy Jackson a Olympané" otevírá novou kapitolu v adaptaci Ricka Riordana na obrazovky. Přesně pod dohledem samotného autora, se Percyho svět stává živým a zajímavým, ačkoliv v omezeném formátu každé epizody. Série nadchne fanoušky nejen věrným obsazením, včetně skvělého Walkera Scobella v roli Percyho, ale také tím, že se příběh stále drží základů první knihy. S očekáváním druhé série doufám, že tvůrci získají větší rozpočet, aby mohli přinést ještě více kouzla do světa Percyho Jacksona. ()

filmmovier

Důstojná adaptace fajn předlohy. Příjemná žánrová podívaná, teoreticky pro celou rodinu, ale přesto s jasnou cílovou skupinou. V tomhle případě opravdu není třeba mířit výš. Obsazení je výborné, hlavní trojice je skvělá, tempo občas maličko drhne, vizuál neurazí - výsledkem je nadprůměrný seriál, který si svou existenci snadno obhájí. Celá recenze zde. 7/10 ()

Comics.jto

ADAPTACE, DĚTŠTÍ HERCI A EFEKTY 📖 🧒🏼 🗡️ .  Nakonec to nebylo tak špatné. První dva díly jsou ale fakt skoro průměrné a málem jsem to vzdal. Seriál je adaptací série knih (série seriálu = jedna kniha cca) od Ricka Riordana. Tuto sérii i první dva díly další jsem osobně četl a mám k ní dobrý vztah, ale mám radši až další díly - série roste s čtenářem podobně jako Harry Potter. Ze stránky scénáře to celkem sedí narozdíl od filmové adaptece, ale něco vzali už z druhého dílu. Jak název napovídá příběh vypráví o míšení moderní doby s řeckou mytologií. Děti dostanou od orákula proroctví a podle toho se pak vydají na výpravu a u toho plní sidequesty plné greekfantasy motivů a řeší rodinné vztahy.  .  Na čem seriál oproti filmům selhává jsou hlavní postavy. Dětští herci jsou ze začátku dost nesympatický a herectví není tak uvěřitelné. Vypadá to jako jen přeříkávání scénáře. Vtipy a poučení působí trapně. Ale od půlky už je to celkem ok, ale možná jsem si jen zvykl. Obsazování herců tmavé pleti je tady docela kontroverzní, u Annabeth měli vlasy v originále důvod ale to chápu polobůh (prosim ne polokrevník) může být kdokoliv. Ale bohové? Jako ano Řecká mytologii má prameny i v egyptských krajinách, ale jakože ne.  .  V seriálu je občas něco hloupé či nelogické ale to není problém adaptace, přece jen je to převážně zaměřené na věkově 11-14 leté děti. Co je ale problém je CGI ktere je občas dost mizerné. Jde vidět že všechno se snaží schovat do stínu či mlhy ale kdyby použili praktické efekty, hlavně u monster tak by to bylo o hodně lepší. Ale chápu že se to nevejde do rozpočtu a není to něco co se teď dělá. Navíc spoustu věcí vynechali/osekali kvůli tomu že by to bylo náročné na efekty. Ale jinak to má docela dobrou estetiku např. barevná paleta.  .  Celkově 6,5/10, pokud jste ještě mladí zkuste knihy.  🌊 🌊 🌊 🌊 ❌ ()

Vyhy

1. série - 70 % Knihy mě tolik neoslovily, jelikož jsem je četl v pozdějším věku a přeci jenom je to literatura pro mladší. A to stejné se dá vlastně říci i o novém seriálovém zpracování, které je mnohem, ale mnohem lepší než původní filmy. Pořád to je pro děcka, přeci jenom tam běhá parta dětí s mečem a bojuje s monstry a bohy, takže od toho nemůžeme očekávat nic extra výjimečného. Přesto mě to bavilo. Postavy měly mezi sebou skvělou chemii, mladej herec, co ztvárnil Percyho, je sympoš a celkově mi bodla řecká mytologie... ()

• Aby Tábor polokrevných vypadal naprosto dokonale, nebyl natáčen pouze na jednom místě. Tým si dal záležet na tom, aby na různých místech našel „dokonalou pláž a dokonalý les“, aby tábor vypadal přesně tak, jak si ho čtenáři knih představovali. (Azuko)
  • Každá chata v Táboře polokrevných byla propracována do nejmenších detailů. I když při sledování epizody nemůžeme vidět všechno, Rickovi Riordanovi se líbilo, že v chatce dětí Herma byla na jednom z lůžek rozložená karetní hra „Mythomagica“ a na boku palandy bylo vyryté graffiti. (Azuko)

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)