Vtáci sťahováci

• Česko Ptáci stěhováci (viac)

Pokiaľ nevystrčíte päty z domu, nič sa vám nestane. To je v skratke životná filozofia kačacieho otca Mallarda, ktorý svoju manželku Pam a ich dve deti neustále presviedča o prednostiach ich domáceho rybníka, za ktorým sa nachádza len divočina a nebezpečenstvo. Pam je však unavená z jednotvárneho života a želá si, aby jej dospievajúci syn Dax a dcéra Gwen zažili, to po čom ona sama túži. Pozrieť sa do sveta a zažiť neobyčajné putovanie po nádherných miestach. Po tom, čo na ich rybníku pristane sťahovavá kačacia rodinka s napínavým príbehom o ďalekých miestach, padne rozhodnutie. Napriek otcovým protestom sa celá rodina vydá z idylického amerického vidieka na exotickú Jamajku! Znie to skvelo, pokiaľ by však hneď na začiatku cesty neurobili kačací hrdinovia zásadnú chybu. Vybrali sa opačným smerom. A tak ich krídla zanesú do džungle mesta, ktoré nikdy nespí, New Yorku. Tu ich samozrejme čakajú dobrodružstvá na každom kroku, vrátane tých, ktoré by si najradšej odopreli (napríklad nedobrovoľná návšteva kuchyne reštaurácie, kde je vyhláseným jedlom kačica na pomarančoch). Keď ste zohratá rodina, ktorá za každých okolností ťahá za jeden povraz, máte šancu zvládnuť nástrahy najväčšieho mesta. (CinemArt SK)

EvilPhoEniX

Velmi milé překvapení, které mi vyrazilo dech. Animáky se zvířatky mám nejradši a od tohodle jsem upřímně nečekal moc, o to více jsem překvapený jaká pecka se z Migration vyklubala. Upřímně Universal s Netflixem to za mě natírají i Disneymu a Pixaru, kteří oba stojí za houby v poslední době. Migration nemá revoluční vizuál, takový zkrátka hezký standard a dějově nepřináší vůbec nic nového, ale je tu moc sympatická kachní rodinka, která se rozhodne poprvé v životě opustit hnízdo a emigrovat konkrétně na Jamajku a cestou zažijou divoké a nevídané dobrodružství. Takže ano ikdyž je to jen o tom dostat se z bodu A do bodu B a taky je to o výchově rodičů k dětem, ale vůbec mi to nevadilo, protože tu funguje parádní humor ( jakože některé gagy a situační humorné scény jsou vyloženě boží), opravdu nepamatuji se kdy jsem se u animáku tak dobře zasmál jak zde a k mému překvapení je to i docela dost napínavé ( scéna s Volávky je vlastně i celkem creepy. kde by se děti mohly bát) a heist kličů v kuchyni je vygradovaný bombasticky. Po příchodu Papagáje ( Keegan Michael Key) se mé nadšení ještě zvýšilo a takový kachní ráj s meditací, tobogány a masážemi byl fajný úlet. Velmi zábavné, příjemné, hezké a dojemné.  8/10. ()

Lacike

Hlavná premisa je kopírkou toho, čo sme videli vo filme Croodsovi, len tentoraz to je s vtákmi.  Zase príliš ochranársky otec drží rodinku na uzde, kým ho konečne neprehovoria, aby leteli do teplých krajín. A po ceste zažijú kopec dobrodružstiev. Dočkáme sa aj nejakých mravných ponaučení. Humor funguje na jednotku. Ústredná rodinka je extrémne sympatická a hneď si ma získala. Máme tu aj väčšiu líniu so zlým kuchárom. Chudák rodičia. Po tomto filme im deti asi nejaký čas nebudú chcieť jesť kačku. Má to svižné tempo a krátku stopáž. Animácia je tiež pekná. Celkovo po dlhšej dobe vydarený animák. 8/10. ()

filipvrbik

Moc zábavný, vtipný a hezky natočený animák, a další plus, není jen pro děti, už jsem se dlouho u animáku tak nezasmál... Samozřejmě ovědčený příběh (čti banální zápletka), vyplývající z názvu, samozřejmě lehce předvídatelné, ale vidět svět z ptačí perspektivy bylo super. Kačeří táta Mack a kačeří mamka Pam, se celkem úzkostlivě starají o své dvě děti a poněkud senilního kačeřího stréca... a podniknou dobrodružnou výpravu na Jamajku, upsssss. místo toho skončí v New Yorku a málem na pekáči zloducha, čili obaváného "Kuchaře", který má rád zejména husí a kachní stehýnka na pomerančích... No nakonec se dobrodružštví v dobré obrátí, a je celkem škoda, že asi nebude dvojka, protože to moc nevydělo.. Nu což, dobré to je, a dobře to dopadne, nějaký nápad, co tu ještě nebyl to nemá, a hlavně by to bylo lepší ve 3D, protože animace je velmi pěkná a jsou zvládnuté i rychlé pasáže, což nebývá pravidlem.... Určitě patří k lepším animákům, lehce se snažící opisovat od kultovního hledá se Nemo, jsem měl pocit.. Určitě škoda, že nešlatitulková verze, ale nevadí. Viděno v kině VŠ ve 2D (cze.)...90% ()

kenkaku

Psát o animáku pro děti, že je debilní nemá smysl. Nejsem cílová skupina. Na mě působil film jako několik kraťasů v jednom, které fungují naprosto fajn i osamoceně a každý působí jinak. Rybník, volavky, holuby, získávání klíče (za mě asi nejhorší), farma, vrtulník, Jamajka. Asi největší problém jsem měl s vyloženě idiotským ztvárněním “šéfkuchaře”. Řekl bych až za hranicí nechutnosti. Proto vlastně veškeré scény, kde vystupuje beru jako odpad. Zbytek funguje fajn. ()

oveckaoa

Illumination dělá chybu v tom, že do trailerů dává takřka celé své filmy dělaly to už ve Zpívej 2, Tajný život mazlíčků 2 a Já Padouch 3 takhle potom člověk nemá žádný moment překvapení jelikož to už viděl v trailerech.  Kachní rodinka co nechce migrovat jelikož  se otec bojí se rozhodne migrovat. Po cestě narazí na volavky co jim otec líčí jako predátory, ale tyhle jsou hodné a pak doletí až někam do města tak jim pomáhá holubice a  ara pak ještě přiberou holuby a naopak po nich jde kuchař co mu pokazily kšeft  . Konec vypadá jako něco z animáku Ria tak je to pěkné pro připomenutí.  Je to rodinný film co si na nic nehraje a  účel plní zhruba jednou dvakrát se můžou i dospělí zasmát děti asi vícekrát. Je to mezi 3 a 4 hvězdami , ale nevidím tam žádnou přidanou hodnotu , abych tu 4 hvězdu dal. 60 procent ()