Dojímavá, ale nepatetická snímka o vyrovnávaní sa s vlastným životom na jeho konci. Hlavný hrdina filmu umiera na rakovinu, jeho prognóza je mesiac života. Prichádza ho stráviť do hospicu obývaného ľuďmi, ktorým už nezostala žiadna nádej na vyliečenie. Vďaka vzťahu k mladej dobrovoľníčke - opatrovateľke dokáže zoči-voči smrti znovu objaviť krásu života. Na začiatku filmu je v zúfalstve zo všadeprítomnej smrti konfrontovaný s otázkou po zmysle života a odpoveď na túto otázku nachádza práve vďaka láske. Tá mu pomôže vyrovnať sa so sebou samým i so svojím koncom. (oficiálny text distribútora)

kersten

Pomerne pochmúrna psychologická dráma, z prostredia hospicu, ale veľmi dobre natočená. Charizmatický Jacques Dutronc dodal filmu správnu atmosféru. Odporúčam pozrieť. ()

Kozlowski8

Příběh starého, zlomeného, umírajícího muže, který před koncem své životní cesty znovu objeví krásu života, když v hospicu pozná mladou pečovatelku... Film o umírání, vyrovnání se s blížícím se koncem a zároveň o kráse a smyslu života. Hezký příběh bez neúměrného patosu a sentimentu, s výborným obsazením hlavních rolí charismatickým Jacquesem Dutroncem a milou Sandrine Bonnaire. 75 %. ()

hermiona

Tenhle film jsem viděla pouze jednou. Ne z vlastní viny. Od té doby čekám, jestli ho ještě někdy někde budou reprízovat nebo ho alespoň někdo někam na internet pověsí (originál DVD je pouze ve francouzštině). Byla sobota po Velikonocích, 2. dubna 2005, dávala ho Slovenská televize na prvním programu. Jacques Dutronc nádherně umíral, byl už vlastně málen na druhé straně, když vysílání střihli a přepli na Vatikán, kde právě zemřel papež Jan Pavel II. Asi po třičtvrtě hodině přímého přenosu z Vatikánu se televize vrátila k filmu a Jacques mohl klidně zemřít. Pro mě to teda mělo opravdu sílu daného okamžiku, dojem z celého filmu byl několikanásobně emotivnější. Také smrt tohoto papeže se pro mě stala vážnejší událostí, jako by tomu bylo v jiné chvíli, jiný večer, u jiného pořadu. C'est la vie! ()

John80

Film zo života o chlapíkovi, ktorý sa dostane do starobinca a zamiluje sa do opatrovatelky. Francúzi točia filmy od srdca -zo života 3* ()