Zkušená a uznávaná psycholožka Susanne neočekává nic neobvyklého, když se toho dne setká se svým posledním klientem Markem. Jakmile však zjistí, že se jedná o nechvalně proslulého sériového vraha, uvědomí si, že následující hodina změní její život jednou provždy. Mark jí dá ultimátum: pokud ho nevyléčí, stane se jeho další obětí. Začíná tak napínavý boj na život a na smrt, v němž čas rozhodně není Susanniným spojencem. (Cinemax)

EvilPhoEniX

Sympatický komornější psychologický Thriller z Dánska. Příběh se většinu času odehrává v jedné místnosti, kde sledujeme uznávanou psycholožku, jejíž poslední klient je proslulý sériový vrah, který ženám vyřezává jejich plody. Rozhodně jde o netradičního vraha s netradičními chouťky a trochu zamrzí, že většina času jde jen o psychologickou konverzačku mezi těmi dvěmi, rozhodně bych raději viděl vraha se činit, protože vidět jak vyndává plod za živa zní samo o sobě nepříjemně ( potenciál na slušný gore scény tu zkrátka byl), ale co se dá dělat. Film alespoň zaujme slušnými dialogy a jsou tu překvapivé zvraty, ten v půlce je docela zajímavý, ale nejlepší je úplně samotný konec, který je nečekaně hezky promyšlený a lehce pomkrává i po vyšším hodnocení, je to trochu twist jak od Španělů, což je celkem škoda, kdyby k těm twistům přidali i mrtvoly, tak se tu můžem bavit o novém malém kultu, ale i tak fanoušci Severu a sériových vrahů rozhodně zbystřit. 6/10. ()

darkrobyk

Vcelku solidní thriller, který mi kazilo jednání postav. Susanne má být nejdražší psycholožkou široko daleko, jak ale vidno, zdaleka ne nejlepší. A ani to o sobě nemusí říkat Markovi, protože to předvede divákovi v plné parádě. Tak hloupé chování aby pohledal! A když začne postava kňourat a prosit, místo aby se snažila ovládnout situaci, tak u mě prohrává. Mark je samozřejmě zrůda, co své činy hází na druhé. Nu, pak bychom podle toho měli poměrně velkou část společnosti bestiálních vrahů. Na druhou stranu ale oceňuji, že mne film neustále nutil o postavách a jejich chování přemýšlet, což nebývá tak často. A je jedno, zda jsem s nimi souhlasil, nebo ne. Ten plán byl svým způsobem dokonalý, a byť Susanne udělala na začátku chybu, tak si ho nezasloužila. Přesto jsem s ní soucítit nemohl, jelikož veškerou svoji hrdost hodila uboze za hlavu. Konec je samozřejmě naprosto nepředvídatelný už proto, že možnosti byly minimálně dvě. Jako konverzační drama mě to bavilo, kdo ale u filmu nerad přemýšlí a vyžaduje permanentní akci, měl by se mu vyhnout. A horor to rozhodně byl, alespoň pro hlavní postavu... ()

pornogrind

Tak jsem rád, že jsem nedal na nízký ČSFD hodnocení a dal tomuhle filmu šanci. Když jsem se včera začínal na film dívat měl tady na ČSFD odrazujících 31%. Teď když ho hodnotím má sice už o něco přívětivějších 46% což ale pořád ani zdaleka není tolik kolik by si zasluhoval. Mě to totiž neskutečně bavilo. S hororem bych to sice nespojoval ale doporučil bych to každýmu komu nevadí konverzačky. Z větší části stopáže je to totiž opravdu o konverzaci dvou postav. Žánrově je to psychologickej drama/thriller kterej má ale neskutečný grády a mně osobně se zaryl hluboko pod kůži. Tady nemám co řešit a uděluju tomuhle snímku nejvyšší počet hvězd. ()

Omnibus

Hledám mámu ke kojení, nad mateřskou lásku není.“ To je tak, když chudák pacient tři měsíce žere jen lišejníky a okusuje kůru ze stromů, aby si z minimální mzdy našetřil peníze na 45 minut u nejdražší psycholožky v celé Skandinávii, ale pak, spolu se znechucenými diváky, zjistí, že ta čůza jedna ošklivá (!) je nejen nejdražší, ale i nejpředraženější. Neb je blbá jak troky a nedostala by se do hlavy ani mentálovi s jednociferným IQ. Nezbývá mu, než ze zoufalství strčit svou ďábelsky inteligentní hlavu do LEDOVÉHO OKÉNKA: [][] Jak se mi jevil jeho plán? ## Jednoduše geniální. ## Šíleně překombinovaný ## Taky blbý jak troky. Že by geny? [][] Kdyby totiž ve finále místo pidly v zádech došlo např. na říznutí krční tepny a hru na lachtana v Golfském proudu by nahradilo zdechnutí na zemi, nemuseli by policajti ani kooptovat Sagu Norén, aby jim došlo, že ve vykonstruovaném obvinění něco nehraje. A roky pracně osnovaný plán ušatého odložence by se zhroutil jak domeček z terapeutických karet. Jen tři rány do hlavy, těmi debilními přesýpacími hodinami. Btw, něco takového uvidět u psychologa, tak rozčilením spadnu z lehátka. ()

Deyw

1mistnost 2lidi ---> takova klasika, ale tady to sedlo, promyslena dialogova prestrelka s presahem (nejspis asi jo/ zajimavy nazory/pohledy) mark je skvelej silenec a ta zena je tam taky no..urcite prekvapi jak se film vyviji a twisty jsou tu skvely..a ten konec..ten konec..tresnicka na dortu.. 🤌 a ted chci zmizet.. videno 2x - original, cz dabing (ujde, nesral me) ()

oveckaoa

K psycholožce se objedná nový pacient ona neví co chce a co mu chybí tak ho nechá vykecat. Pak zjistíme, že je to chlápek co vraždí těhotné ženské a navíc i její syn. kterého dala k adopci on to pak zjistil zfalšoval svoji smrt  a šel ji vyhledat s tím, že pokud se mu k tomu přizná nechá ji žít v opačné případě ji zabije. Většina filmu je konverzačka proč to udělala co on mezitím dělal a tak a zhruba v poslední 30 minutovce ona utíká. Na severské thrillery lepší průměr 60 procent ()

zdenny

58 %. Film o diliňákovi, kterého matka v téměř bezvýchodné životní situaci nechala svěřit do péče neznámé rodině. Podstatnou část filmu jsme nuceni poslouchat rádoby chytré kecy od ublíženého pičusáka, protože on je na světě jediný s tímto osudem. Za to, že on je lidská bestie, mohou všichni ostatní - třebaže nepopírám vliv rodiny a prostředí na vývoj jedincovy osobnosti. Jednalo se prostě o zakomplexovaného debila, jenž zosnoval ďábelský plán, který by mu mohla závidět i FBI. Může si jej najmout coby poradce pro realizaci brzkého  Zelenského konce. PS: Téma opuštěných (nechtěných) dětí je velice smutné, nicméně si myslím, že o tomto film být nechtěl. PPS: Signe Egholm Olsen ne nepodobná Nicole Kidman. ()

borec999

Komorný (väčšinu času len o 2 hercoch) konverzačný triler vyčnievajúci nadpriemerným psychopatom v hlavnej úlohe (ktorého herec nie len postavu dobre hrá, ale navyše ako totálny psychopat aj vyzerá) a výborne vystavanou pointou, resp. twistom v závere. S trilermi so šokujúcim twistom v závere sa v posledných rokoch akosi roztrhlo vrece a toto dánske temné prekvápko určite nepatrí k slabším z nich. PS: horor ani náhodou. 70% ()

BOURQUE

Je vidieť, že v scenáru má prsty Anders Rønnow-Klarlund. Minimalistické prvky a nároky na prostredie – dominantná časť príbehu sa de facto odohráva v jednej miestnosti v podaní jednej herečky (Signe Egholm Olsen) a jedného herca (Anton Hjejle). Obidvaja podávajú veľmi solídny výkon, ale na Antoana je vidieť už v prvej scéne, že s ním niečo nie je v poriadku. Síce film má občas trochu slabšie momenty (napr. pokusy o útek), ale vedenie príbehu a postupné odkrývanie jeho drobných kúskov vás jednoducho nepustia od obrazovky. Štvrtú hviezdu dávam za pre mňa nečakaný zvrat a vyvrcholenie príbehu na konci filmu, kde aj veta „Chcem zmiznúť a to tak, ako keby som nikdy neexistoval.“ dostáva plnohodnotný význam. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

kluzo

Drsný psychothriller a vynikající herectví dvou, pro mne neznámých, herců. Ponurá atmosféra dodává dobrému a uvěřitelnému scénáři ještě na větší síle. Film založený hlavně na charakterním herectví, ale kupodivu dějově graduje a nezůstane jen u toho herectví. ()

Rockerman

Po brutálním začátku se tu rozvíjí psychologický thriller který, bohužel i chvilkami nudí, ale skýtá několik překvapení a protože mám rád nejednoznačné konce, dávám nadprůměrné hodnocení. Závěr sice příliš připomínající dokonalý zločin, ale co už, bavilo mě to. ()

figliar

Veľké prekvapenie od pre mňa neznámeho dánskeho režiséra. Film však až na poslednú štvrťhodinku nie je horor, zato veľmi kvalitná psychologická konveržačka plná zvratov a prekvapení. A na to všetko stačili dvaja herci, jedna kancelária a kvalitný scenár. ()

rivah

Psycholožka má zrůdného klienta, který z žen vyřezává embrya. Ten je její nepoznaný syn, kterého dala k adopci a on se rozhodl pomstít, když se mu k tomu nepřizná.... Drastický severský thriller či horor, ale nic hlubšího v tom není.(max.50%) ()

oldy

Povedený thriller. Horor ani moc ne. Má to i pár zvratu,hlavně na závěr. Ne vždy se vyplati dát dítě do pěstounské péče. 7/10 ()

groz122

Šedo-černý patchwork sešitý horkou jehlou na koleni. Nepochopitelné rozhodování postav podtrhují nesmyslné dialogy. Nevím jak na ostatní, ale ani finální rozhřešení na mě nepůsobilo tak "pompézně", jak autoři nejspíše zamýšleli. Jednohubka, na kterou za týden zapomenu. ()