Vězení v plamenech 2

• Hongkong Jian yu feng yun II: Tao fan (viac)

Ching je vězeň v Hong Kongském vězení, kde je také zavřeno množství Číňanů z pevniny. Ching uprchne z vězení, aby se mohl setkat se svým malým synem, který byl dán do siročince. Pak se vzdá policii, ale pomstychtivý šéf bezpečnosti, Zau, navleče situaci tak, aby se Ching stal podezřelým v očích gangu z pevniny, který vede vlídný Dragon. Ching a Dragon uprchnou opět z věznice separátně, a když se z nich stanou štvaní uprchlíci, spojí je přátelství. Ching je opět zatčen a vyvolá vzpouru, aby uchránil svou skrýš před Číňany z pevniny. V chaosu, který nastal, se Ching pomstí Skullovi, který na něj nastražil léčku, a také Zauovi. (oficiálny text distribútora)

VashCZ

Lam jede. Zatímco jednička v sobě něco hledala a nenacházela, dvojka taky hledá, ale už o hodně míň. Zůstala prakticky akční komedie. To Chowovi sedí a film se prakticky celou dobu nese v lehkém tempu. Oproti jedničce jednu hvězdu přidávám za slepice a kartáček. Samozřejmostí bohužel zůstává hraná naprostá neschopnost masy komparzistů a absence hlubšího prvku. Pokud tak nehledáte nějaké hledání hlubších smyslů a budete si chtít vyčistit hlavu u americké akční komedie, vzpomeňte taky na honkongskou tvorbu. První díl Prison on Fire můžete přeskočit. reakce na Lacike: Bohužel ani "originální" kantónština není košér, možná ale dobře že se ke mně nedostal český dabing :-D. ()

maty39

Zde uvedený obsah je malinko zavádějící. Ching syna do sirotčince pošle sám, za což mu synáček neni zrovna vděčnej (ani se nedivím). Jde o to, že Ching se dostane do takové menší války s brutálním dozorcem a začne mu jít docela dost o život.. O tom útěku to ale není. Není zde žádné plánování ani napínavý pokus o útěk. Spíš velice zábavné útěky :-) Jde především o vlastní život ve věznici. Pokračování se vyznačuje podobnou atmosférou, jako první díl. Komu se líbil první díl, toho druhý nezklame. ()

ScarPoul

Žiada sa mi trilógia. Druhý diel je rovnako dobrý ako prvá časť. Tentoraz väčší dôraz na príbeh Chow Yun-fata, ktorý sa vracia do svojho charakteru a je veselý, inteligentný, kamarátsky a má smolu. Ringo Lam dokázal využiť prostredie maximálne. Rovnako aj hierarchiu vo väzení, ktorá má svoje pravidlá a svoje vlastné hrozby. Ale má to skvelé dejové zvraty, funkčné postavy a vtipy a oldschoolové finále. Hoci v 90. rokoch toto zrovna oldschool nebol. Ringo Lam bol jeden zo styčných režisérov Hong Kongu v 90. rokoch. Nenadobudol takú slávu ako John Woo ani nezažíva tak výrazný comeback ako Tsui Hark, ale jeho ranné filmy vyššie spomínaným značne konkurujú. Nie až tak akčné, ako skrátka filmársky vyspelé a dobré. ()

Vavča

Tak zatímco první díl zasloužil čtyři hvězdy spíše za neobvyklost pojetí, než moje přesvědčení. Tak dvojka mi přijde daleko více promakaná po akční stránce, kameře. Přece jen sledovat útěk z vězení je zajímavější, než jen život ve vězení, Chow Yun Fat v hlavní roli je sekáč. Co se týče míry násilí, některé scény jsou fakt hodně naturalistické a občas jsem si říkal, zda to zvládnu dále sledovat, protože moje pocity z toho byly mnohem horší, než mrazení v zádech... Ringo Lam, stejně jako v jedničce tak i zde přichystal celkem jiný konec, než by jste u jeho filmů čekali. Ale mně sedl. ()

Lacike

Dvojka sa uz naplno sustredi na postavu pohodoveho bavica Chinga (Chow Yun-Fat) a v podobnom style ako jeho povaha, je pojaty aj cely film. Aj ked sa miestami deju krute veci, tak to pôsobi az prilis casto komicky. Akurat si nie som isty, ci je to nechcene, alebo to bol zamer. Bohuzial to ale tak na mna pôsobi. Z casti je to spôsobene aj zapletkou. Oproti jednotke to uz nie je len civilna sonda do zivota za mrezami, kde sa toho prilis nedeje. Scenarista sa cinil a pridal na rôznych podzapletkach, ktore ale casto pôsobia absurdne. Utiecť z basy a vratit sa na druhy den spät akokokeby sa nic nestalo, vo filme vyzera ako samozrejmost. A tych utekov je tu viac ako v niekolkych inych filmoch dokopy. Az som si klepal na celo, ze v HK väzeni nema ziadny bachar strelnu zbran a vsetci nahanaju väznov s trapnymi obuskami. Popri pokracovaniu Chingovho pribehu ohladom jeho syna, sledujeme jeho nezhody s novym sefom bacharov Zauom (Elvis Tsui), ktory ma na Chinga pifku od prveho dna, ked nastupi. Dalej tu su neustale sarvatky medzi väznami z HK a z pevniny, ktore vyuzije Zau a Chinga dostane do nebezpecnej situacie. Cele sa to skonci v este vyhrotenejsom finale ako minule, vdaka comu uz film nepôsobi tak civilne a prirodzene ako minule. Z hercov zaujme este Tommy Wong, ktory si zopakoval svoju ulohu dobrackeho sefa HK triady a Sung Young Chen ako sef väznov z pevniny. Takze vysledok je sice o triedu slabsi ako jednotka, ale koho zaujima ako sa pokracoval dalej Chingov pribeh, tak sa to raz oplati vidiet. Vdaka pribehu, ktory obsahuje ovela viac blaznivych podzapletiek to môze niektorych divakov bavit viac ako predošlý diel, ale mne civilnejsia jednotka sadla ovela viacej. 6/10. P.S. CZ dabing je strasny a vdaka nemu som mal z filmu ovela horsi dojem, ked som ho videl prvykrat. P.S.2 Oficialny obsah distributora vam napriek niektorym nepresnostiam vyspoileruje cely film. ()