Fruits Basket: Prelude

• Japonsko フルーツバスケット -prelude- (viac)

Jeoffrey

Fruits Basket: Prelude je emocionálně hodně silný film, atmosféra se mění z minuty na minutu a vše je hodně intenzivní. Je to hořko-sladký příběh plný poučení, který mnoho diváků opravdu silně osloví. Přesto mě ale trochu štve, že první třetina filmu (cca 30 minut) je jen kompilací vztahu Kjóa a Tóru ze seriálu. Ano, je to velmi dobře udělaná kompilace plná vnitřních monologů a dokonalé vystižení všech důležitých aspektů a nuancí celého tohoto vztahu, ale není tam nic nového, co bych už nevěděl, neviděl a neprožil. Stejně tak přiznávám, že je dobře propojená s příběhem rodičů Tóru a že do celkového konceptu filmu a toho co chce říct dobře zapadá, ale pořád si říkám, že nejsem na sto procent přesvědčený, že byla v rámci narativu tak úplně potřeba. Příběh Kjóko a Kacuji by totiž mohl klidně stát sám o sobě, vyzněl by stejně silně a možná by měl i díky absenci téhle části i víc prostoru, aby se sám rozvinul. Takhle byl sice také silný, hluboký a emotivní, stihl říct vše, co potřeboval a ukázat vše, co chtěl divák (nejen původního seriálu) vědět, ale zároveň působil hodně uspěchaně, skoro jen jako kompilace z celého toho dramatického příběhu Kjóko a Kacuji. Takže i když je výsledek vynikající, přináší toho poměrně dost a doplňuje celkový obrázek a témata, která přinesl anime seriál, nemůžu se zbavit dojmu, že jsem nedostal tak úplně to, co jsem si od filmu sliboval a že kdyby se celý zaměřil opravdu jen na rodiče Tóru, tak bych byl spokojenější. Ale i tak si tohle dílo plné opravdu silných emocí, pravdivých poselství a dobře napsaných postav méně jak 8/10 nezaslouží. ()