V Londýně řádí vrah s nožem. Všechny jeho oběti našli před svojí smrtí sbalené kufry. Najde Scotland Yard mezi mrtvými nějakou souvislost? A hlavně – najde vraha? Tento snímek je adaptací románu syna Edgara Wallace, Bryana. Jak otcovy, tak i synovy romány byly v šedesátých letech častou předlohou pro německé filmaře. (Rattlehead)

pepua

Tentokrát celkem pohodová detektivka až na hodně jalové rozuzlení, tam se totiž objeví několik vyloženě nelogických a nesmyslných scén. Postavu, která má do filmu vnést trochu humoru tentokrát nehrál Eddi Arent, no ale stejně se opět jednalo o postavu spíš tragikomickou, než komickou. ()

giallo

Německá produkce na to šla šikovně. Když už byly náměty na "wallacovky" do značné míry zpracované nebo zkoupené, tak dalším logickým krokem byly knihy syna E. Wallace. Úroveň o trochu nižší, ale co stejně nikdo nic nepozná...A taky, že ne...Je to asi tak stejně nudné jako jiné ostatní poprůměrná zpracování E. Wallace a E. Arent byl otravný jako vždy. Ahh, on tam vlastně nebyl...to byl jiný otravný herec. No každopádně raději doporučuji sáhnout např. po "giallo" zpracování Wallace než tohle.... ()

darkrobyk

Mlha. Park. Spěchající muž. Auto. Strach. Velký nůž. V tajemství černého kufru není nouze o mrtvoly. Skoro to vypadá jako předchůdce parodie Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Jakmile někdo zjistí, že mu kdosi sbalil kufry, je v brzké chvíli zavražděn. Snímek bez problému zapadá mezi originální wallaceovky. Půvabná Senta Bergerová, hrdinný inspektor Joachim Hansen a protivný vtipálek Chris Howland (ano, věrná kopie E.Arenta). Drogy, hampejz, novogotický zámek s podzemním labyrintem a noční Londýn. Vypátrat vraha s dlouhým nožem není vůbec jednoduché zvláště, když podezřelých je hned několik. Ocení především fanoušci starších detektivek. ()

Flego

Málo známa detektívka ( natočená ako 1. v poradí ) podľa románu Bryana Wallaceho ( slávnejší Edgar Wallace bol jeho otec). Mal som problém s nasvietením scén, hlavne v exteriéroch a trochou nelogickostí v závere filmu. Pozitívum boli neopozeraní herci. V každom prípade ide o priemerný snímok, ale nápad s kuframi nebol zlý. Druhý komentár aj hodnotenie. ()

Rattlehead

Solidní kriminálka. Komická postava - der Tonjäger - se mi celkem líbila, stejně jako hlavní ženská představitelka. Ale musím přiznat, že jsem se v postavách docela ztrácel. ()