V armádě z ní vycvičili chladnokrevnou vražedkyni. Přichází ale čas opustit úkryt a před pomstychtivými zločinci ochránit dcerku, se kterou se nikdy nesetkala. (Netflix)

bourec

Co musím na filmu vyzdvihnout, je hudba. Velmi solidní (Massive attack, Portishead a další). To podkresluje fakt slušně. Film už taková sláva není. Režisérka nevěděla přesně určit, jak a co chce točit. Takže převažuje spousta slz, trocha hysterie v podání děvčete, a ve většině případů i jen velmi průměrná akce.  Lopezka není špatná, ale na některé své kolegyně v akčních filmech prostě nedosáhne. Ne úplně její chyba, spíš blbě natočeno od paní Caro. Průměr. 50%. ()

warrenur

Neohrozena a silna zena reprezentovana najvhodnejsou a len jedinou moznou, Lopezovou. :) Ta plna sebaobetovania a nesmierneho odhodlania bojuje voci nepriazni OSUDU. Predstavte si, ze tieto dve vety nahlas uvedie dramatickym hlasom Miso Hudak a mozete si sadnut s polovickou na gauc pocas nedelneho popoludnia a v pohode si zaspat s bruskami naplnenymi nedelnym obedom. :) Naivna blbost. Ale ak ste z tych, co popijaju pri filme alkoholicke napoje, ci daju brcko, mozno zvladnete. Pozitivne vnimam jedine "slohnutie" pesnicky Massive Attack - Angel a peknu prirodu. Scenar stoji za prd. Reziserku Niki Caro vsak rozhodne nezavrhnite. Ma na konte rezijne kvalitne filmy, ako napriklad North Country (2005), ci The Zookeeper's Wife (2017),  takze kuknite trebars radsej tie. 30% Neodporucam. ()

Hunt

Netflix vyrábí jeden akčňak za druhým, v mnoha případech již nelze hovořit o béčku, nýbrž rozpočtem a provedením jde o produkci srovnatelnou (často i lepší) než kino produkce. Námět The Mother je fajn, nabízí lehce jiné zastřešení ostatních chlapeckých akčňáků, tj. silná žena, vztah matky s dcerou (mnohokrát viděno v pozici otec/dcera), což v tomto případě nabízí mnoho pohledů, které by mohlypřinést alespoň jemnou originalitu. Za sebe jsem celou dobu držel filmu palce, aby svůj potenciál naplnil, bohužel tam je mnoho zbytečných chyb a nevyužití potenciálu. Rozpočet viditelně vysoký, lokace skvělé...jen ty postavy, jejich reakce, jednání mi nepřijdou přirozené (přitom by stačilo málo). Postupně je divákovi trapně při nepříjemných rozhovorech, zbytečně trapných scénách.....aaach jo, pokud by látku měl pod palcem talentovaný či zkušený režisér, mohl to být nadprůměrný snímek (nejen) z Netflixove produkce ()

Trevor

Podobných filmov tu už bolo a pravdepodobne ešte bude neúrekom, tentokrát Netflix svoju korektnú latku držal relatívne pri zemi, jedna staršia žena a jedna mladá sebavedomá slečna s úplným prehľadom vybijú gang zlých bielych ujov, ktorí na prekvapenia nehovoria ruským prízvukom. Netflix má predsa len lepšie zdroje ako Steven seagal, ktorý musí zachraňovať unesené dievčatá z rúk pašerákov v Rumunsku, Matka nebol úplne zlý film ale ako zvyčajne to s minutážou prestrelili, mohla to byť celkom solídna 90 minútovka, ale na ich pomery aj tak ide o jeden z o niečo lepších kúskov, 50% mi príde pomerne krutých. ()

Solverino

Jedna hvězda za Lopezovou, ten její kukuč neomrzí. Kouká se na ní o trochu líp než na Anželínu Žolíí. Ale stejně, měkká hezká ženská bez svalů mlátí chlapy jednoho za druhým, střílí vysoce výkonnou puškou atd. atd.... umí spíchnout bombu z hajzlpapíru a tekutýho mejdla na ruce, to jsem čuměl! Je nebezpečná i na WC. ()

• Při automobilové honičce na Kubě, která se ve skutečnosti točila ve Španělsku, se na malý moment objeví v záběru Škoda Fabia. (korbitch22)
  • Dve scény z traileru: scéna, kde Jennifer Lopez cvičí zhyby a scéna, v ktorej ide hore schodmi v oranžových šatách, sa do finálnej verzie filmu nedostali. (Arsenal83)
  • Natáčanie sa začalo vo Vancouveri 4. októbra 2021. 11. januára 2022 bolo natáčanie pozastavené z dôvodu rozšírenia COVIDu medzi štábom, obnovilo sa potom 25. februára. V marci 2022 sa natáčanie uskutočnilo na španielskom ostrove Gran Canaria s využitím starého mesta Las Palmas de Gran Canaria ako mesta na Kube. (Arsenal83)