Kto prežije - Afrika

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2001

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Kim Johnson, Ethan Zohn, Jessie Camacho

Americká soutěž Survivor (Kdo přežije) pokračuje již třetím dílem. Tentokrát si na soutěžící připravila zatím nejtěžší prostředí - africkou poušť. 16 trosečníku je rozděleno do dvou kmenů, které spolu po měsíc budou zápasit o jídlo, vodu a hlavně o tzv. "imunitu". V tomto díle série se také poprvé změní zaběhlé pravidlo o výměně soutěžících do druhého kmene. Po vyřazení 6 nejslabších, se oba kmeny spojí do jednoho, v kterém bude už každý sám za sebe a bude se snažit vyhrát milion dolarů. (Zeck)

giovanni3

Dle mne jedna z nejlepších sérií vůbec. Dobře zvolení trosečníci, kdy jsem měl od začátku jasno které hráče prostě ne a které naopak. Přál jsem Tomovi, Frankovi (Sice takový prkenný nezábavný chlap, ale zásadový, který věděl co se má udělat.) a vcelku i Lexovi a Kelly. Co se politikaření týče tak zde bylo hned několik zvratů a celkově to bylo zajímavé a nikdo si nemohl být jistý. S vítězem/vítězkou jsem vcelku spokojen ten/ta na druhém místě si to jednoznačně nezasloužil/a nechápu jak se dostala/dostal tak daleko. Poslední volbu si zvolil vítěz/ka spíše hůře pro sebe, ale co. 4z5 na 5z5 obecně tento pořad mít nemůže. ()

longercz

Oproti Austrálii je tohle úplně jiná série, co se týče toho, jak se vyvíjely aliance a nejsou tady v podstatě téměř žádné podrazy. Na druhou stranu sledovat strachy posraného Ethana (což tedy naprosto chápu), jak čumí na lvy, co jim řvou doslova za plotem nebo jak jim sloni serou do tůničky, ze které berou vodu, bylo úžasné. Celkově se tady podařilo zase vytvořit parádní sestavu různorodých lidí a pro mě jde jednoduše o strašně sympatickou sérii. ()

Sammy.Boy

Ze začátku jsem se po skvělé Austrálii nemohl nějak zakoukat, otravovali mě tam snad všichni. Navíc dělení v kmeni Sambuřanů na mladé a staré mi přišlo totálně mimo mísu. Ale pak se to kolem pátého dílu zlomilo, soutěž začala mít ty správné grády a já byl dějem doslova pohlcen. Vcelku živočišný výlet na africké safari, kde reálné nebezpečí číhá na každém kroku. Finálová dvojka opět skvělá, stejně jako samotný vítěz. ()

skaza

Veľmi nápaditá reality show...myslím si, že Afrika bola najťažšie sústo pre súťažiacich spomedzi ostatných kontinentov, na ktorých prebiehali ďalšie série ..nechýba množstvo intríg, hlad, nebezpečenstvo, spojenectvá založené na klamstvách........vrelo odporúčam sledovať s miskou dobrého jedla,ináč je možné,že "skoro zomriete" od hladu ako tých 16 stroskotancov :-D ()

Dienzenhofer

Silas- ultrasviňák, který je pěkně nechutný a otravný, jsem rád že mu zatli tipec tak brzo. Lindsey- otravná malá holka, která jen bulí a neustále si na něco stěžuje, hlavně mě bavila ta jejich skupinka dementů se Silasem. Clarence- sežere konzervu a ještě se to nestydí hodit na polomrtvou účastníci a ještě se ho pak banda dementů jde zastávat, hlavně že to byl Tiny favorit, to je asi nejvýznamější co udělal, že vlezl do prdele Tyně před natáčením. Kelly pěkně šáhlá, podle ní je introverce nemoc, spíš ona by potřebovala pilulky a nějaký vzdělání. Brendan zrádce a pěkněj otrava, toť vše. Frank baller a docela sympaťák, však kmen byl na trochu jiný vlně. Kim P. pěkná holka, ale nic jinýho si nepamatuju. Teresa poměrně populární, ale mě nijak extra neoslnila, hlavně kvůli tomu, že hodila Franka přes palubu. Big Tom asi můj nejoblíbenější účastník, mám rád že řekne všechno na rovinu a jeho tanečky, však aliance ho měla za hrozbu. Lex totální psychopat, kterého rozhodí dva hlasy a začne hon na čarodějnice a ta jeho falešná upřímnost, to mě na něm sralo nejvíc. Kim J. finalistka a vlastně nevím co udělala, kromě očerňování Toma na konci, fakt geniální strategický plán urážet člověka, který ti má dát milion. Ethan prostě borec, čestný, upřímný, ale ne naivní, dokázal poměrně i někdy strategicky kličkovat. Oblíbenci: Ethan, Tom, Frank, Kim P., Teresa, Lex- Antagonisté: Silas, Brendan, Kelly, Lindsey TOP150: Tom B., Lex, Ethan, Teresa ()

• První série, ve které proběhlo promíchání kmenů před sloučením. (Zix.)
  • V předposlední epizodě se producenti dopustili závažné chyby při vědomostní soutěži účastníků a hrubě ovlivnili výsledek. Soutěžící Tom Buchanan a Lex van den Berghe byli za tuto skutečnost po skončení soutěže finančně vykompenzováni. (Hidan)
  • Ethan Zohn je první profesionální sportovec ve hře, dříve hrál fotbal. (Zix.)