Fear

• USA Don't Fear (pracovný názov)

Skupina přátel se schází na tolik potřebný víkendový pobyt v odlehlém a historickém hotelu. Oslava se změní v noční můru, protože každý host jeden po druhém čelí svému nejhoršímu strachu. (bianci)

Psychor

Fear dokázal nahnat strach pouze mým ušním bubínkům, jelikož Deon Taylor nemá absolutně žádné ponětí o základních žánrových principech. Pokud lekací scény působí více na tělo než na mysl, tak jde vždy o režisérovo velké selhání a v případě snímku Fear to bohužel platí dvojnásob, jelikož jsou všechny devalvovány na prvoplánové laviny hluku. Dalším velkým problémem je chování postav, které občas postrádá jakoukoliv logiku a ve finále se ze snímku dokonce zcela vytrácí i prvek vnitřní dějové soudržnosti. Deon Taylor totiž operuje hned s několika potenciálními zdroji ohrožení (virovou nákazou počínaje a čarodějnou kletbou konče), přičemž čerstvě nastolená pravidla hry (jedná se o halucinace) hned vzápětí několika kontradiktorními scénami (levitace, vtáhnutí do dveří - očividné působení nadpřirozeného) ledabyle popírá. Jakožto zdejší hororový expert tak snímku Fear uděluji pouze jednu slabší hvězdu a k projekci ho v žádném případě nedoporučuji. ()

ricci.s

Najprv to vyzeralo na čarodejnícky horor, potom tam postavy začali plácať niečo o smrtiacom víruse a následne sa úplne nelogicky stavali proti sebe, potom zase začali mať desivé vízie a páchať samovraždy, aby na nich následne začal vyskakovať nejaký digitálny bordel zosobňujúci akéhosi démona, alebo čo to vlastne bolo. Debilné správanie postáv ma tu prekvapivo trápi najmenej, hoci žiadna z nich si nezíska sympatie diváka. Horšie je to, že je film tak škaredo a chaoticky nakrútený, že som to mal problém dopozerať, a pritom trailer navnadil. Smutné, že režisér s 15-ročnými skúsenosťami v oblasti hororov ešte môže nakrútiť takúto hlúposť, a ešte smutnejšie, že sa to niekde môže dostať do kín. 3/10. ()

pornogrind

Přiznávám, že podle zdejšího hodnocení jsem měl Fear, že to bude vyloženě odpadová záležitost. Což ale není. Na druhou stranu to ale není ani žádný hororový veledílo. Ačkoliv námět nebyl nikterak originální určitej potenciál v tom, že zúčastnění budou muset čelit svému nejhoršímu strachu tu byl cítit. Výsledek je ale hodně rozpačitej protože mi to připadalo tak, že ani Deon Taylor pořádně neví co chce točit. Jestli horor o tom kde skupinka přátel bude čelit svému nejhoršímu strachu nebo horor o paranoii či snad horor o čarodějnicích nebo snad horor kde svět zmítá smrtící virus. No a nakonec z toho vzniklo něco takovýho jako je Fear. Takže po scénarisické stránce(za mě) těžce nezvládnutej film. Co se týče postav tak ty mi kupodivu nijak zvlášť nevadily ale nedá se říct, že bych si k některé z nich vytvořil byť sebemenší sympatie. Takže ve výsledku je Fear chaotickým hororem z kterýho možná mohlo něco být jen si měl Deon Taylor ujasnit co chce vlastně točit. 2hvězdy ()

silentname

Tak "Fear" je úplný opak toho čo sú "Evil Dead Risealebo "The Pope's Exorcist". Neskutočne nudný film bez žiadnych kvalitnejších scénok, zaujímavejších postáv alebo identity. Pričom keď sa pozriem na premisu filmu, vôbec mi to tak nepríde. Nedá sa povedať, že tu máme film bez nápadu. V realite je tu skôr film s nápadom spracovaným tak zle, že dokopy sa Deonovi Taylorovi podarilo zabiť celý jeho potenciál. Najmä keď si vezme do svojej hereckej zostavy Ruby Modine a absolútne jej nedá priestor zažiariť. Hanba ti. Nedá sa povedať, že by sa film nesnažil budovať atmosféru, no ide na to úplne z nesprávneho konca a jednotlivé scénky, ktoré by mali byť zaujímavé vo výsledku vystrelia absolútne do prázdna a neprinesú žiadne ovocie. Každú chvíľu som videl potenciál na to priniesť do tohto filmu nejaké napätie, no v prvom rade je potrebné, aby sme sa o postavy zaujímali, aby sme im fandili a chceli ich vidieť dostať sa z tejto situácie. No keď si to spätne premietnete, nebudete dokopy vedieť o postavách absolútne nič. Najviac sme sa dozvedeli počas scénky pri ohni, kde nám je dokopy len okamžite vyklopené, akým spôsobom sa bude hotel snažiť ich vydesiť a zaútočiť. Nič viac v tom nie je. V princípe vieme všetko od začiatku. Nie je ťažké zistiť kto umrie, kto prežije, no prejaviť záujem o kohokoľvek je už oveľa náročnejšie. Dokopy som sa pri filme len neskutočne nudil. Od začiatku do konca som sa nudil a len čakal, kedy sa konečne k niečomu dostaneme. No toto je asi najúbohejšia réžia, akú som videl za celý tento rok. Absolútna tragédia, ktorú si nezaslúži vidieť nikto. Prečo teda tá jedna hviezda? Neviem. Asi môžem filmu uznať, že v tej záplave nudy som aspoň nemal chuť žiadnu z týchto postáv odstreliť a jednotlivé strachy sú aspoň natočené celkom okey a film sa snaží? Varím z vody, ale to sa hold stane, keď tu máme takto nezaujímavý film. Hodnotenie: D- ()

Arsenal83

Nič, bolo to bez toho "fearu", taký ľahostajný nehoror, v ktorom som mal len obavy z toho černocha, čo tam dakedy krútil krivými očami jak Sudánec na pitnú vodu. ()

Baru.Class

Mělo to celkem značný potenciál....a skončilo to jako lehce přiblblý slasher s nutnou rasovou rozmanitostí hlavních postav a Black Lives Matter a COVID tematikou. Ugh ()