Real Tom Hardy

Jedna z najnudnejších hojne zmedializovaných udalostí, ktorá sa udiala v Amerike za posledné roky, dostala po žmýkačke niekoľkých dokumentov a jedného filmu televízneho razenia aj svoju seriálovú verziu od najslabšieho (z veľkej osmičky) hráča na streamovacom trhu, stokárov z Hulu. Výsledok mohol byť len tak dobrý ako slabý je príbeh samotný. Ten pojednáva o dvojici nie príliš bystrých, zaláskovaných tínedžerov. Mladý Conrad dostával raz za rok od otca na frak rukou, od starého otca slovami. Pokúšal sa zabiť pri rozvode rodičov, pokúšal sa zabiť, keď mu dedko poriadne verbálne naložil, pokúšal sa zabiť, keď mu to na párty s balením dievčat moc nešlo, sporadicky ládoval do seba paracetamol až kým sa nepredávkoval, aby nakoniec cestu zakončil štýlovo s citalopramom, zatvorený v aute na parkovisku pred Kmartom vdychovať oxid uhličitý, simultánne povzbudzovaný cez smsky svojou životnou láskou Michelle Carter, vďaka ktorej tu ale na druhej strane bol pravdepodobne o 2 roky dlhšie, než by bol bez nej, o čom sa už ale moc nehovorí, všakže? The Girl from Plainville sa retrospektívne díva na ich vzťah, jeho počiatky, križuje ich s aktuálnym dianím a snaží sa maľovať obraz rozpoloženia oboch z nich. Problémom seriálu nie je "filmárčina" a ani žiadne z jej aspektov. Tá je veľmi solídna a častokrát prekvapí, či už zaujímavou réžiou, strihom a kamerou, alebo niektorými dobre vyzerajúcimi scénami (ranný beh cez uličku v predmestí plnú veľkých listnatých stromov). Rád by som tiež vyzdvihol kostymérku, ktorá odviedla kvalitnú prácu pri výrobe/imitácii autentických outfitov, ktoré Carterová počas procesu nosila, no najmä Elle Fanning za vierohodné stvárnenie Michelle a jej správania v súdnej sieni, kde bolo replikovaných mnoho (aj tých malých) gest, ktoré som si z nejakého drblého dôvodu počas reálneho procesu všímal :D Cením taktiež, že konzultantkou produkcie bola Erin Lee Carr. Ako hovorím, problémom nie sú tvorcovia a ich schopnosti či kompetencie. Kameňom úrazu je jednoducho len/iba téma a príbeh samotný, ktorý nemá čo ponúknuť a tu je ešte k tomu natiahnutý na 6 zasraných hodín... Sledovať neodporúčam, keď už, tak maximálne len HBO doku I Love You, Now Die. A prečo som to teda vlastne pozeral? Veľmi jednoduché – chcel som sa zasmiať a komédie mi nešmakujú. ()