Ani hluboké lesy neskryjí temnou lidskou minulost... Na rodinné farmě kdesi uprostřed odlehlých švédských lesů hospodaří otec s dcerou, která má rodinné majetky převzít. Dcera se ale zamiluje do syna majitele vedlejšího hospodářství, se kterým má otec letité a nepřekonatelné spory. Dokáže je láska překonat? Celou situaci osudově otočí otcovo zmizení, jehož důvody se nikdy nevysvětlily a k jejich objasnění je přivolána dobrovolnice z oddílu vyhledávání pohřešovaných osob... Temná seriálová novinka nepřehlédnutelného mladého talentu severské kinematografie Gustava Möllera (Tísňové volání) měla premiéru na MFF v Sundance 2022 a následovala zcela hvězdná jízda po světových festivalech – od MFF v Berlíně po prestižní Series Manii v Lille, kde Temné srdce zvítězilo dokonce v kategorii Nejlepší zahraniční seriál. Seriál vznikl podle renomovaného dokumentaristického románu Joakima Palmkvista, který sleduje původní široce medializovaný případ podivného zmizení stárnoucího muže. V hlavní roli vyšetřovatelky Tanji uvidíme Aliette Opheimovou (Hassel, Chalífát, Medvědín..). (Česká televize)

Malarkey

Hodně atmosférické drama, které atmosféru klade nad vše ostatní, co nabízí. Tedy nad herecké výkony, nad kriminální příběh, nad všechno, co si můžete jen představit. Pro tu atmosféru ale stojí za to tento pěti dílný seriál vidět. Pomalé záběry, pozvolný děj spějící z tragédie ke tragédii. Závěr, nad kterým si nesednete na prdel, ale v atmosféře, která tu vládne za všech podmínek. ()

angel74

Hluboké severské lesy a temná dusivá atmosféra, která se jimi šíří jako mor. Do těchto drsných podmínek zasazený příběh zhoubné lásky, zrady a nenávisti nezadržitelně spěje k lidské tragédii, nad níž zůstává rozum stát. Pocit odporu až hnusu musí zaplavit snad každého normálního člověka. Obzvlášť pokud si uvědomíte, že k něčemu takovému skutečně došlo. Seriál mě osobně hodně zaujal zejména z hlediska skvělého vykreslení psychologie postav. (80%) ()

Kolaj

Tanja Thorell, hlavní hrdinka, předčí všechny tamní, namyšlené policisty, je vedoucí místního oddělení Missing People. Jinak je to rozvedená, nebo odloučená kočka s jedním dítětem a pěknou postavou k tomu. Eketorp, v této obci žije mladá Sanna, která se právě vrátila domů po absolvování vysoké školy lesnické. Doma ji kromě mladší sestry, která ale bydlí někde ve městě s přítelem, přivítá postarší otec, který provozuje firmu na těžbu dřeva a vlastní rozsáhlé pozemky. Zde by Sanna chtěla hospodařit a uplatnit své znalosti a inovační myšlenky, – její matku neuvidíme, a ani se o ní nic nedozvíme – zkrátka chtěla by podnik převzít po již značně starém, ale stále zdatně podnikajícím otci, jenž je žel zatrpklý a rigidní. A po tomto počátečním rozkolu, z něhož pramení napětí, ta skvělá hudba. ()

octopuska

Musím říct, že už dlouho jsem neviděla pohromadě tolik nesympatických rypáků. Ale přesto tahle extrémně eko-bio minisérie má hutnou, syrovou, chvílemi až neutěšenou atmosféru, která se zadírá pod kůži, jak třísky. Uvidíme, jak to celé vygraduje. Marcus a Sanna jsou teda echt ujetí slizáci, u kterých je mi úplně šumák, jak to s nimi dopadne. Obvzlášť Marcus, ten teda aspiruje na devianta roku. Ti seveřani jsou fakt mázlí a je vidět, že mají málo sluníčka a vitamínu D. Každopádně natočeno je to perfektně, jako vždy. V záři seriálu na Artu je celkem solidní pokoukání, zatím samé dobré kousky, na rozdíl od zbytku TV žumpy, na kterou se nedá pomalu dívat. ()

Padme_Anakin

Kriminální drama jako řemen, možná bych i připsala hutná psychologická (rodinná) záležitost, od které jsem se nedokázala odtrhnout.. Atmosféra snímku tísnivá a dusná, ovšem v tak nádherné přírodě, že se divákovi nad tou krásou tají dech..  Moc se mi líbilo vykreslení hlavních postav, nikdo z nich není bez viny a všichni tři (otec, dcera a její muž) mají temno v srdci, každý z jiných důvodů.. Skutečnost, že se něco podobného stalo, mě mrazí v zádech.. ()