Lacike

Tsui (Stanley Fung) je socialny pracovnik, ktory chodi na obchôdzky k psychicky chorym ludom a aspon trochu sa im snazi pomôct. Väcsina z nich je na tom financne dost zle a neraz sa jedna dokonca o bezdomovcov. Prida sa k nemu novinarka (Deannie Yip), aby o jeho praci napisala reportaz, potom co sa na zaciatku filmu nahodou stane svedkom jedneho jeho zasahu pri spacifikovani chlapika, ktory ohrozoval ludi. A tak postupne spozname niekolko pripadov psychicky chorych ludi a niektorych z nich hraju zname hviezdy ako su Chow Yun-Fat, Tony Leung alebo John Sham. Najväcsi priestor a zaroven najintenzivnejsi zazitok ponuka pripad chlapika (Paul Chun), ktory sa vratil domov po absolvovani psychiatrickej liecby a na prvy pohlad vyzera, ze uz je na tom dobre, ale rodinne okolnosti a neskôr aj pristup susedov zapricinia, ze sa jeho stav ovela zhorsi, co ma za nasledky tragicke udalosti. Paul Chun tu podava asi najlepsi vykon svojej kariery a prerod svojej postavy zahral dokonale. Ovela nezaostavaju ani Chow Yun-Fat a Tony Leung ako dost labilni a nebezpecni jedinci, akurat ich pribehy maju mensi priestor. Velmi dobry vykon predviedol aj sympatak z mnozstva komedii Stanley Fung, ktoremu seriozna uloha svedci viac ako tie komedialne. Skoda, ze sa film nevenoval radsej menej pripadom, ale o to intenzivnejsie. Vdaka tomu prva polovica filmu nie je az tak intenzivna, kedze pôsobi dost epizodicky. Neuveritelne trpky zaver filmu doda poriadne emocionálne grády. Je zasluzne, ze sa film venuje teme ludi, ktory kvôli svojmu stavu koncia na okraji spolocnosti, ale vyznenie filmu im robi medvediu sluzbu, kedze ukazuje, ze skôr alebo neskôr aj tak kazdy z nich niekoho zabije. 7/10. ()