Doznání

• Argentína Sublime

Šestnáctiletý Manuel žije v malém pobřežním městečku, kde hraje na baskytaru v kapele se svými nejlepšími přáteli. Jedním z členů kapely je i Felipe, se kterým jsou přátelé již od dětství. Manuel chodí s Azul a jejich vztah začíná nabírat na intenzitě. Při jejich první společné noci Manuel prožije něco do té doby nepoznaného a na Felipa se začne dívat jinýma očima. Jejich přátelství dostává jiný rozměr. Manuel se snaží zjistit, jestli jsou tyto pocity vzájemné. Odolá jejich přátelství zkoušce, které dříve či později bude podrobeno? (Zlín Film Festival)

jiri.twist

Celkově na mě film zapůsobil skvěle díky naprosté uvěřitelnosti. Herci dobře vybraní, žádní krasavci z posilovny, prostě jakoby běžná populace, hlavní klouček vyzáblý s rovnátky. Někdo si tady stěžuje na zpěv. Ale přesně toto k té uvěřitelnosti patří. Náctiletá mláděž ze zapadlého koutu Argentiny na březích jižního Atlantiku. Přeci nebudeme od náctiletých amatérů očekávat studiovou nahrávku s dokonalým zpěvem. A k tomu to, co tady jiní nezmínili a za to dávám za příběh desítku. Holky i kluci v pozdějších fázích filmu brali tu Manuelovu odlišnost zcela s přehledem a projekt jistě pár promile lideček z Argentiny i celého světa, ať už mladých nebo starších, svou tolerancí ovlivnil. A závěr to jistil. Buď Felipe dozrál k rozhodnutí a nebo to bylo jako nezměrný důkaz přátelství a kamarádství. Moc hezké ... 10989 ()

petrsv

Příjemný příběh o kamarádství a dospívání. Výborný výběr herců - jak trefně poznamenal recenzent jinde - na rozdíl od hollywoodské produkce zde herci věkově odpovídají svým postavám. Bohužel byla opět zvolena módní nazoomovaná kamera, která dění aktuálního obrazu znepřehledňuje. Stopáž zbytečně prodlužují scény zkoušek kapely, která sice nemá špatnou hudbu, ale slabou stránkou je zpěv. Myslím, že o tuto část mohl být divák ochuzen. Líbil se mi ovšem konec, který sice není úplně jasný, ale v tomto případě s tím nemám problém. Celkově povedené dílo, nijak předramatizované, pohodové. ()

tomeš

Milá malá nezávislá variace na téma objevování sebe sama, na kterou musí mít člověk náladu a po který nebude mít depresi. Mně ta implicitnost a pomalý tempo bavily asi i proto, že už mám pro tyhle jihoamerický queer filmy nejspíš slabost a z těch, co jsem viděl v poslední době (Esteros, Yo, Adolescente, Los Fuertes), je tenhle citlivej autorskej debut rozhodně nadprůměr. Se ctí prošel i letošním Berlinale a bravo dramaturgii Zlín Festu, že tyhle snímky občas zařazuje (viz starší islandskej Óroi). ()

NikiVai

Tak jako u knihy velmi ojediněle přeskakuji stránky, tak u filmů nepřeskakuji stopáž téměř nikdy. Doznání je však výjimka. Tento film je tak moc poetický, až má tendence uspávat. To bych ještě zvládla. Ale pak se tu hodně času věnuje i klučičí kapele a jejich zkouškám a to fakt není nic pro mě, takže šipka vpravo na přehrávači to jistila. No, šlo tu o zjitřené emoce, o hledání sebe sama, což bylo fajn, protože dospívání není nikdy lehké. Velmi oceňuji i výběr herců, kdy teenagery hrají teenageři. Celkově mě to ale nijak nenadchlo a myslím, že za den, za dva už si na tento snímek ani nevzpomenu. ()

• Film byl natočen za 24 dní. (Puxina)