Kvik

9-ročná Babs má milujúcich rodičov, najlepšieho priateľa, krásny dvor na hranie a záhradu, ktorej plody slúžia ako zdravá vegetariánska strava pre rodinu. Jedného dňa však tento idylický svet naruší príchod kovboja z Ameriky. Ako sa ukáže, je to Babsin starý otec. Babsina mamka a teta Christine nie sú veľmi rady, že ho po mnohých rokoch znovu vidia, ale dôvod nechcú prezradiť. Babsin starý otec z Ameriky splní veľkú túžbu svojej vnučky mať vlastného domáceho miláčika. Keďže jej otec má alergiu na zvieracie chlpy, daruje Babs prasiatko Kvik. Tento malý milý ružový víchor dokáže očariť každého behom chvíľky. Babs je prešťastná. Zato u ostatných dedko a najmä jeho tajomný zamknutý kufor pod posteľou vzbudzujú podozrenie. Milý starý pán s bendžom má totiž nejaké nedoriešené záležitosti s tradičnou súťažou o miestneho klobásového kráľa. (ASFK)

blondboss

Taká detská prkotinka s príjemným lookom a animáciami. Vizuál podobný ovečke Shaun a tú ja teda môžem. Príbeh síce značne infantilný, ale čo neurobíte pre deti, že? Podľa mňa ale na malé posedenie v kine s dieťaťom je to ako stvorené a ničím zásadným tento snímok neurazí. 55 % ()

Zagros

O víkendu bylo na pobíhání venku hnusně, proto jsme s dětmi zvolili kino. Naštěstí dávali v pro nás vhodný čas dětský animák, který neměl úplně nehorší trailer, tak jsme vyrazili. Na poměrně krátké délce se odehrává jednoduchý příběh o prasátku Kvík. Hlavní hrdinka Babs jej dostane od svého dosud neznámého a lehce podezřelého dědy. Celá rodinka je vegetariánská a prasátko by mohlo být v bezpečí, pokud ale nepočítáme podezřelého dědu… Námět pro dětský film jako stvořený. Bohužel tvůrci jinak moc originality nepředvedli. Animace je spíše průměrná, občas se to i při té krátké délce vleklo a především musím vytknout povětšinou nepovedenou snahu o humor. Často zůstalo právě jen u té snahy a vtipného toho moc nebylo. Nečastější a typickou „humornou“ scénou bylo, že se prasátko pokadilo. Na skluzavku, na koberec, do mlýnku na maso a pořád prdělo. Tvůrci nedokázali pokročit na vyšší level humoru a zůstali jen při zemi. Ach jo, zase se podceňovaly děti, které by se jinak asi nesmály? :-( Ty moje se sice vydržely dívat do konce, ale nijak extra se u toho také nebavily... slabé dvě hvězdy. ()

Rimsy

Starat se o zvířátko je touhou mnoha dětí mladšího školního věku a dívenka Babs není výjimkou. Její dlouho ztracený dědeček však výjimkou v nepříliš dobrém slova smyslu je, což publikum zdánlivě nevinného snímku drží v neustálém napětí, co se v téhle traumaty prolezlé rodině ještě semele. A to doslova. ()

vydumnica

Oink je trošku ťažké hodnotiť, pravdupovediac. Videla som ho so svojim trojročným synčekom vrámci filmového festivalu a úplne najviac sa mi páčilo vidieť moje usmiaté a nadšené dieťatko na konci filmu stáť a tlieskať, bolo to také zlaté a za to dávam o jednu hviezdičku naviac. Príbeh o dievčatku a malom prasiatku Oink je určený skôr menším deťom, povedzme od tých 2 rokov tak do 8. Je to až veľmi detské, a aby sa tí najmenší bavili, tak to prasiatko vkuse prdí a kaká, takže neodporúčala by som pri filme niečo maškrtiť. Z hľadiska dospelého diváka mi to do istej miery pripadalo a vlastne to beriem aj ako neskryté posolstvo filmu odporúčanie prejsť na vegánsku alebo aspoň na vegetariánsku stravu, hmh, ale ja mám radšej tie klobásky😁. [71. IFFMH] ()