Tintin

• Česko Tintin a tajemství zlatého rouna (viac)

Flego

Belgická komiksová séria dobrodružstiev reportéra Tintina ( vytvoril ju Hergé ) vznikla v roku 1927 a razom si našla svojich priaznivcov. Bolo sfilmovaných viacero verzií, hraných a predovšetkým animovaných a musím priznať, že táto hraná verzia z roku 1961 ma uspokojila najviac. Postavy sú verné tým animovaných aj svojou vizážou, dobrodružstvá majú humor i akčnosť. Pochopiteľne, ide o veľmi jednoduchú zápletku, takže príbeh si určite vychutnajú aj deti. ()

Dzony

Konečně milé a osvěžující pokoukáníčko pro celou rodinu. Překvapila mě autentičnost a skvělé převedení komiksové předlohy do filmové podoby. Vůbec jsem neměl pocit nějaké odlišnosti od komiksových příběhů. Velice vtipné momenty, nádherné prostředí a strhující akce. To vše v kultivovaném hávu. Bravo! Nic pro akční modernisty. ()

LadyVader

No viděla jsem to kdysi jako malá holka, teď jsem to s jistýma obavama zkoukla znova. Docela příjemný překvápko, že mě nečekal úplnej brak, ale docela milej a hezky udělanej film. Herci byli svyým kresleným předlohám fakt podobní, to jsem teda zírala :-). Hezkej filmek.. Zkouknuto ve francouzštine s anglickýma titulema, musela jsem si chvíli zvykat, ale aspoň to mělo dobrou atmosféru :-). ()

Colonist

Hraný film se slavným komiksovým hrdinou, který paradoxně není podle žádného komiksu, ale má svůj vlastní příběh. Před mnoha lety tento film u nás vysílala televize Prima a jmenoval se tuším "Tintin a tajemství Zlatého rouna" (však bych ho také měl někde mít na VHS). Tintinův přítel kapitán Haddock zdědí po jiném mořském vlkovi rozpadající se starou loď kdesi v Istanbulu a rázem se oba hrdinové zapletou s bandou zločinců hledajících poklad. Ačkoliv to není původní příběh a chvílemi není zrovna originální, tu správnou tintinovskou atmosféru to má. Setkáme se zde se všemi postavami - s již zmíněnými Tintinem a kapitánem Haddockem, nahluchlým profesorem i s dvojicí bláznivých policistů, kteří střídají jeden převlek za druhým. Herci jsou skutečně svým kresleným protějškům dost podobní, ale že by jejich hraní bylo nějak přehnaně kvalitní, tak to se říct nedá. Člověk musí také akceptovat zub času, který tomuto filmu dosti ublížil. Snímek má sice docela dost zbytečných a hluchých míst a scénář je občas trochu zmatený, ale na druhou stranu se člověk u toho pobaví. Čtyři hvězdičky dávám z nostalgie. P.S. Titulní hudba připomíná známou dětskou odrhovačku "Šel tudy, měl dudy" a Tintina daboval Filip Švarc. ()

GesikCZ

Tak to jsem opravdu nečekal. Jak píše strougy, Tintin a tajemství zlatého rouna je mnohem „tintinovštější“ snímek než Spielbergovo pojetí. Přesně vystihnout pravou podstatu a kouzlo Tintinových dobrodružství dokáží zřejmě pouze sami Francouzi. Z představy hraného Tintina na mě šly zprvu mrákoty, ale nakonec jsem se fantasticky bavil. Veliké překvapení! ()

• Natáčelo se v  Turecku, v Řecku a ve Villette Castle v Condécourt v blízkosti Le Lavandou. (mar48)
  • Jean-Pierre Talbot se nechal zaskočit kaskadérem pouze ve scéně s vrtulníkem a v některých podmořských scénách. (mar48)