Nejhorší spolubydlící

• USA Worst Roommate Ever
USA, 2022, 3 h 57 min (Minutáž: 39–63 min)

Réžia:

Domini Hofmann

Kamera:

Anne Etheridge

Brutální podvodníci a chladnokrevní zabijáci. Děsivé příběhy o nejhorších spolubydlících, které si nedokážete ani představit. (Netflix)

zahadum

Ďalšia dokumentárna krimi story zo života od Netflixu. Teraz sa zameriava na nájomníkov, spolubývajúcich a pod....Nie je to zlé a prvý diel je mediálne známy al dobre spracovaný. Neviem prečo je súčasťou tretia epizóda ktorá by sa hodila do úplne inej kategórie. Navyše je nudná a zdĺhavá. Škoda neustáleho opakovania záberov a fotiek, pokojne to môžete len počúvať o nič neprídete. Nepotešia ani animované sekvencie ktoré sú tak príšerne zdramatizované až je to nepríjemné. A človek sa dozvie ako to v " slávnych " USA v podstate NE-funguje čo sa týka osobného práva a niektoré veci tam majú teda pekne na hlavu. 60 % ()

VendaCiki

Pořid si svého spolubydlu. Nechtěla bych na někoho takového taky narazit. Pozvat si do svého bytu nějakého z***a. Ale ono je to jedno, jestli je to spolubydlící nebo manžel. I to se může stát. A Netflix by měl přestat existovat nebo si aspoň po sobě kontrolovat titulky. V tomhle dokumentu jsou taky pěkné překlepy. ()

Warhorr

Sériový vrah, vrah, zloděj a sériový squatter/sociopat. Trailer jsem dopředu neviděl takže to pro mě bylo slušné překvapení. Akorát mi vadí trochu jedna věc. Kromě posledních dvou částí mi přijde, že první tři díly tak úplně nesouvisí s tím, jak má být dokument pojat. Až poslední případ, který je určitě nejzajímavější, ukazuje, co to znamená žít vedle sociopata, který má skolny k násilí, nechce platit, nechce se odstěhovat, zná všechny zákony, soudy jsou na něj krátký a vy nevíte jak na něj. Z toho se dá vytěžit a vzít i rázné ponaučení pro ostatní co hledají spolubydlícího, aby si dali pozor, koho si vedle sebe chtějí nastěhovat a pronajmout mu pokoj. Ostatní části jsou taktéž zajímavé, o tom žádná, ale např. první díl mi prostě do tohoto typu dokumentu nepasoval. Tohle mohlo být zařazeno klidně do jakékoliv jiné minisérie o sériových vrazích, viz Hon na vrahy. Každopádně hodnotím velmi kladně, další povedený true crime z dílny Netflixu. ()

KaterinaSkop

Za mě tři z pěti hvězd. Po první epizodě jsem byla nadšená, začít rovnou s babčou která si na zahradě zakope 7 lidí aby mohla pobírat jejich sociální dávky byla super story. Pak už to ale šlo z kopce a jednalo se spíše o podvody atd.. rozhodně bych nechala první díl jako poslední, ale z marketingového hlediska to chápu, přitáhne to diváky. Snad Netflix prijde s něčím promakanějším příště. ()

*CARNIFEX*

Prvá epizóda s “Babičkou” absolútna bomba, veď koho by nezaujal príbeh o samaritánke, ktorá vraždila ľudí. Ostatné epizódy sú už ale poväčšine narýchlo zbúchané bez väčšieho množstva autentických podkladov, ktoré sú nahradené animáciou, čo mne osobne príliš “nechutilo”, ale tak dá sa .. lepšie ako “drôtom” do oka. ()