Bez přestání

Zkorumpovaný policajt při zametání stop po nehodě zajde až do extrému. Kvůli výhrůžkám od záhadného svědka se mu pak ale začne rozpadat život pod rukama. (Netflix)

xxmurphyxx

Vynikajúci Kórejský Kkeutkkaji ganda / A Hard Day bez hanby okopírovaný a hnusne znásilnený bandou Francúzskych negrov ako v tom najhoršom interracial porne dochutený o pár tragikomických sračkoidných scénok od pošahaných žabožrútov, bez štipky logiky a napätia, no zato s jednou cringy kung-fu scénkou a hromadou iných debilných, na úrovni Tureckej telenovely natočených v podaní Vina Diesla z Wishu. Jedna hviezda za rovnaký účes a strnisko ako mám ja u hlavnej hviezdy tohto mejdanu. ()

Shitonit

Váhal jsem mezi 3 nebo 4 hvězdy dáti, pak, asi že jsem se na to právě dotívati, tak pod vlivem emocí jsem to tam prostě napálil. A řeknu Vám pačemu: Přes vcelku nedomrdle jednoduchej námět, se z toho podařilo stvořit krátkou, krimi akční napínačku, která snad i díky žabožroutskýmu zpracování tak nějak bez zaškobrtávání, vykouzlila napětím sevřenej zadek a zároveň spokojenej úsměv, pod mým pivním knírem. ()

M.i.k.e

francouzská kinematografie se v posledních letech opírá o čtyři základní pilíře - komedie, sociální dramata (nejen) o přistěhovalcích, drsné gangsterky (kde gangstery jsou často policisté) a béčkové akćňáky jejichž základní stavební kámen položil před lety Luc Besson a od té doby jedou podle stejné šablony. A přesně to je případ nejnovějšího přírůstu na Netflixu. Franck Gastambide (taková francouzská náhražka Vina Diesela) tady hraje zkorumpovaného policajta, který srazí autem člověka, aby se následně ukázalo, že ne všechno je tak jak zdálo na první pohled. Největším problémem Sans répit není nepříliš objevný scénář, ale fakt, že je to zkrátka nuda a není to ani tak hloupé aby to bylo zábavné. Akce tu prakticky neexistuje, jako kriminálka to taky nefunguje, napjatý divák u toho taky nebude a celé to prostě tak nějak prošumí kolem a velmi rychle po shlédnutí i vyšumí úplně...40% ()

Malarkey

Hlavní postava filmu, kterou hraje pro mě neznámý Franck Gastambide v první části filmu zažívá řadu vtipných situací (které vtipně vyznít asi úplně neměly) a je takový frajer, že naráží hřebíky do rakve loktem. Takovou sílu by mu v první části filmu mohl kdekdo závidět. Druhej poločas ale od protivníka dostává strašnýho čouda, že i když je akce poměrně obstejně natočená, hrozně se Vám zprotiví. A vydrží to až do samotného závěru. ()

papadoce

Francúzi to natočili ako prví a až potom Japonci, ale ja som to videl v opačnom garde. Smutné na tom je, že v deji ani v jednotlivých scénach neurobili nejaké prevratné zmeny. V podstate to bolo úplne totožné až na pár detailov. A to som sa neskôr dočítal, že presne to isté, dokonca už v roku 2014, natočili Kórejci. Fakt je nutné natočiť za 9 rokov ten istý film trikrát? No, ja som videl iba frantíkov a japončíkov a teda budem porovnávať ich. V prvom rade je tu výrazný rozdiel po hereckej stránke. Tu sa normálne, že aj hralo, na rozdiel od snímku Hard days. Scény, ktoré mali byť na mierne odľahčenie nevyzneli vôbec trápne, čo sa teda Japoncom rozhodne stalo. Boli iba proste ľahšie, ale len okrajovo úsmevné, no rozhodne nie vtipné, či dokonca trápne. Už len tieto fakty zaručujú, že musím hodnotiť aspoň o hviezdu vyššie. Policajti mi v niektorých scénach prišli ako retardovaní. Ale je možné, že takí sú aj v skutočnosti 😁. Inak, kto nevidel žiadnu z verzií, tak ho príbeh môže celkom zaujať, má určite čo do seba a ak môžem odporučiť z tých dvoch videných, vyberte si francúzsku. Výsluch v práčovni bol originálny. Fajné to bolo. “Svet sa ľudskej morálke smeje. Poctiví umierajú navzdory svojej poctivosti. A zlí prežívajú, pretože sú zlí. Škoda, ale overiteľné.” ()