Víkendový útěk

• USA The Weekend Away

Beth se snaží zjistit, co se stalo její nejlepší kámošce, která se ztratila na holčičím výletě do Chorvatska. Jenže co stopa, to další znepokojivá lež. (Netflix)

Olík

Béčkové varování našince pro letošní léto. Vyndejte panožky ze sandálů, řízky z alobalu, lahvové z kufru auta a rozhodně se na míle vyhněte Chorvatsku. Marně vzpomínám, jestli jsem někdy viděl americký thriller situovaný do naší nejoblíbenější dovolenkové destinace…..no, všechno je jednou poprvé. Ale jinak jsem se bavil. Určitě to není žádný hollywoodský blocbuster, ale když jste jedním okem na obrazovce a druhým rolujete po sociálních sítích, tak vás tenhle zapletenec nevěr, vražd, podvodů, intrik a Ožujska uspokojí. ()

M.i.k.e

standardní béčková jednohubka, která má všechno co od podobného filmu čekáte. Vraždu, neprávem obviněnou kamarádku, kamarádku pátrající na vlastní pěst atd.Vyloženě špatné to není a chvílemi jsem uvažoval i nad třemi hvězdami.To nicméně zhatil závěr, který přišel ne s jedním, ale hned se dvěma twisty, přičemž ten druhý už byl trochu zbytečný. Nehledě na úplně stupidní chování hlavní hrdinky...40% ()

Pethushka

The Weekend Away je super v tom, že zbytečně neztrácí čas a jde rovnou na věc. Hned jsme v překrásném Splitu, hned víme, jaké mají hlavní představitelky zhruba povahy a v jakém životním stádiu se zrovna nacházejí. Jenže pomalu přijdeme na to, že nic není jak se zdá, a začíná klasická "rozplejtačka". Celé je to v duchu (převážně u žen) aktuálně oblíbených lehkých krimi knih. Ty mají s tímhle filmem společné to, že vás dobře pobaví, občas trochu šokují, nechce se vám od nich odtrhnout, ale při tom množství, které každý měsíc vzniká, na ně za pár dní zapomenete. Každopádně, potěšilo mě zase po delší době vidět v něčem Blair. A tahle poloha jí, podle mého neobjektivního názoru, sedla. 3,5* ()

Morholt

Taková ta klasika, kdy se někdo snaží najít někoho někde, kde ještě nikdy nebyl. A u hlavní hrdinky je jasné, že by svou kámošku nenašla i kdyby věděla, že dřepí na hospodských záchodcích ve Vrchotových Janovicích. Ale vzdor tomu, že to bylo blbé od zápletky přes zvraty až po vyústění, byla to zábava, protože leighton Meester je sympatická holčina a především to celé odsýpá. S tímhle nemám problém. 60% ()

MT_Y

Vrah byl jasný poměrně brzy a ani určitá mezera mě neošálila, konec konců to byl ale poměrně dobrý film, zabavil mě a to se ctí. Takže žádný originál se nekoná, tento scénář už tu několikrát byl, ale mě se zde to zpracování líbilo. V kostce, typka dorazila za kamojdou, prostě chtěj strávit spolu víkend, kamojda se ztratí typka ji hledá u toho ji pomáhá taxikář, postupně zjišťuje že kamojda nebyla úplně tak hodná kamojda, ale vyústění uvidíte na konci, tak nějak během příběhu to poukazuje skoro na každou mužskou postavu a vy můžete hádat kdo to byl (nic náročného vraha dle mě poznáte poměrně rychle). No typka přijde na to kdo to byl, poradí si s ním a to je tak nějak v kostce všechno. Za mě 7/10 špatný to dle mě není. ()

• Když Beth (Leighton Meester) jde na konci filmu k Robovu domu, scéna v parku napodobuje slavný obraz George Suertata „A Sunday Afternoon on the Island of La Grande Jatte“.
    (hansel97)
  • Poznávací značky v Chorvatsku jsou jiné než ve filmu. ST 42 MAM není zcela v pořádku. ST je zkratka pro Split a to je správně. Standardní poznávací značky v Chorvatsku mají 3 nebo 4 čísla následovaná 1 nebo 2 písmeny. Např. správně by bylo ST 422 M nebo ST 422 MA. (Johnny.ARN)
  • Natáčelo se v chorvatských městech Split a Záhřeb. Ve Splitu se filmu také odehrává. (hansel97)