Rozhodnutí nebo život

• Veľká Británia Choose or Die

Dva kamarádi mají políčeno na výhru, o kterou se nikdo nepřihlásil, a tak oživí tajemnou videohru z 80. let. Ocitnou se ale v neskutečném světě plném nečekaných hrůz. (Netflix)

TheEvilTwin

Jeden z nejočekávanějších hororů se proměnil v největší utrpení - ovšem ne hororové utrpení, které jsme všichni čekali, ale utrpení diváka, který byl nucen sledovat 84 minut tohohle patlajzu, který tvůrci označují jako "film". Asa Butterfield je dobrý herec, ale zde je úplně mimo a ani jeho jméno nedokáže zachránit tuhle tragédii. Děj nedává smysl, se Sawem to nemá nic společného, o atmosféře se nedá mluvit, „gore“ (pokud se to tak dá nazvat) je nezáživné a nudné a celkové vyústění filmu je k smíchu. Tragické ve všech směrech a za 10 minut už ani nevím, že jsem film viděl. ()

MM_Ramone

Ku filmom z produkcie spoločnosti Netflix pristupujem dosť opatrne. V prevažnej väčšine sú infiltrované neoliberálnym progresívnym svinstvom. No občas sa predsa len objaví niečo od nich, čo ma dokáže zaujať. Naposledy som sa celkom pobavil pri ich, síce plytkej, ale zato poriadne krvavej verzii "Texaského masakru motorovou pilou". Takže som si skúsil pustiť aj ich ďalší tohto ročný horrorový zárez. Pozrel som si snímok "Rozhodnutie alebo život" (Choose or Die). Je to režisérsky debut nejakého Tobyho Meakinsa. Teenagerský horror o starej prekliatej počítačovej videohre, ktorá doslova smrteľne terorizuje hráčov, ktorí sa do nej pustili. Námet sa mi to zdal byť lákavý, ale celkové spracovanie ma poriadne sklamalo. Proste ďalší shit zo žumpy zvanej Netflix. * ()

Marceloo

Curs>r je zapadnutá videohra, ku ktorej sa úplnou náhodou dostane Kayla. Keď zistí, že hra dokáže ovplyvňovať realitu a začne ničiť jej život a život jej blízkych, je na záchranu neskoro. Musí si vybrať medzi smrťou alebo pokračovaním v nebezpečnej hre. - Malý horor na zabitie času, ktorý sa nesie na vlne mainstreamových kravín typu Truth or Dare alebo Ouija. Vela vecí ma tu nezaujalo, ale za zmienku stojí svieže spojenie videohry a reality v kombinácii s príjemnou hudbou. Postavy sú nezaujímavé, gore tu nie je a celkovo sa tu nenájde nič, na čo by si človek o pár dní spomenul, takže trochu nechápem ten záverečný nábeh na sequel. Radšej odporúčam povenovať sedemdesiat minút kanadskej chuťovke Game of Death, ktorá sa nesie v podobnom štýle, ale je krvavejšia a hlavne zábavnejšia. ()

kingik

Malý hororový výlet  za původem prokleté retro hry z osmdesátých let, která terorizuje své hráče ve vypjatém a delikátním stylu Vyber, nebo zemři. Doprovodný hlas Roberta Englunda hlásá cosi o tom, že realita je prokletá. A kdo chce předem neohlášený hrůzyplný herní zážitek podstoupit, může se radovat na konci i z nemalé finanční výhry, o kterou se už celé roky nikdo nepřihlásil. Celé herní záhadě chce přijít na kloub Iola Evans a Asa Butterfield. A opravdu velké díky za toho pišišvora Asu, neb velmi vítaně koriguje nesympatičnost míšenky v úplně titulní úloze. Až do konce filmu jsem si na ni nezvykl. Ovšem to neznamená, že by film pod její dominancí utrpěl devalvaci. Má jen osmdesát minut, což je přesně ta stopáž, která nutí scenáristu Simona Allena a režiséra Tobyho Meakinse, aby vymýšleli nějakou tu rychlo-spádovou hororovou zábavu. A dokonce se jim poštěstilo být ve svém počínání i originální. Netflix jim zrovna nedopřál vrchovatý hrnec peněz, takže scenérie nejsou tou největší předností filmu. Ovšem hororových chvilek je slušná porce. Začíná to pikantně - vyříznutým jazykem v rodině Eddieho Marsana. A pak to tak pěkně svižně pokračuje, ač gore nikterak nepřekypuje. Ocením tvůrce v tom, že vynechali tradiční internetové vyhledávání, takže původ hry je v podstatě neznámý. Podařilo se udržet i určitou dějovou neprůhlednost. Překvapí i nějaké to nečekané úmrtí. A postupná gradace proběhla zdárně. Až na hlavní představitelku, jsem spokojen. Je to v podstatě tv horor, tudíž nemá smysl řešit absenci většího vizuálního náporu pro divácké bulvy. Spád, Asa Butterfield, hororový puch a riziková videohra - atributy dostatečně plnící svoji funkci. 10/10 ()

Dominik 261

Čakal som zaujímavý horor z herného prostredia ale výsledok bola fakt debilina. Nápad fajn ale realizácia hrozná. Herecké obsadenie slabé a nezachránil to ani Asa. Najlepšia scéna bola tá v reštaurácii. Inak nuda a hrozná uspávanka. Mal som čo robiť, aby som nezaspal a dopozeral to. Slabá 1* je maximum, čo si to zaslúži. ()