Nový pár a jejich rodiny řeší lásku v moderní době, střety odlišných kultur, očekávání ze strany společnosti i generační rozdíly. (Netflix)

filmfanouch

Je vtipné porovnávání otroctví a holokaustu? Potenciál sociálních komentářů i satirického rýpání Z jiného těsta je prakticky bezedný, v režii a polovinou spisovatelského údělu Kenyii Barrise je ovšem výsledek promrhaným potenciálem. Barris po Cestě do Ameriky 2 vlastně neměl šanci zklamat, od Jonaha Hilla ovšem tato podpásovka zabolí. Největší zábavou tak zůstává součet toho, které zastoupení z filmu vyjde hůře vykreslené. A je to vyrovnaný souboj.... ()

Tom Hardy

Napřed to zvoleným jazykem ("Chováš se ke mně jako Pusha T a já potřebuju, abys byla spíš jako Future", "Nedáváš mi ani Take Care Drakea, ale „Houstonatlantavegas“ Drakea") nefunguje vůbec. Pak si to docela sedne v rámci klasického komediální mustru o pekelném seznamování rodičů, aby to po vší té snaze o nějakou myšlenku na téma rasových vztahů skončilo jako tradiční hollywoodská romantická komedie. 45 % ()

Malarkey

Rád bych předem upozornil, že zdejší hodnocení jsem viděl až po shlédnutí filmu. Vlastně zásadní a jediný důvod, proč jsem film okamžitě pustil, byl Eddie Murphy. Toho mám rád kdekoliv. Jen tady jsem teda po první půl hodině hodně pochyboval, že to dokoukám. Dialogy jsou totálně poplatný době. Nepochybuju o tom, že takhle se dneska baví mladí (a jistě nadějní) v Americe. Mně to ale přišlo jak u debilů na dvorečku a když do toho poměrně záhy začali motat náboženský hovna, opravdu stačilo málo, abych to vzteky nevypnul a nebědoval nad herci. U Jonaha Hilla by to bylo jedno, ale Eddie Murphy a David Duchovny by mě mrzeli. Po té půl hodině se z toho ale naprosto nečekaně vyloupla pseudo rasistická konverzační romantická komedie, která všechny ty hovna zabalila do setkání dvou odlišných rodin, kde jedna je židovská, druhá muslimská (a ještě k tomu černá) a mělo to i světlé momenty. Nakonec jsem to dokoukal a hodně přemýšlel jestli dám tři hvězdičky. Jakmile jsem si ale vzpomněl na ty diskuzní kydy, hned jsem se vzpamatoval a vpálil dvouhvězdu. Obávám se, že tohle je přesně ten druh filmu, který ukazuje danou dobu a bojím se, co přijde příště. ()

Superpero

Mezi slepými jednooký králem. V dnešní době se komedie téměř netočí, tak člověk musí být vděčný za cokoliv. Strašně dlouhou dobu to není vůbec vtipné, ale pak hlavně díky Julii Louis-Dreyfus, jsem se párkrát docela zagebil. Eddie Murphy se drží hodně zkrátka. Ta fotr je lotr postava si zasluhovala větší show. Musím uznat, že se mi to vlastně docela líbilo. ()

Mazarini odpad!

Neco tak hloupeho jsem dlouho nevidel. Hloupe improvizacni dialogy(neverim, ze se nejednalo o improvizaci hetcu), rozmatlane narazky a "vtipy", uplne wtf nesmyslny pribeh hoden dnesni doby. Inkluzivni, hloupe hovno. ()

Spiker01

V první půl hodině jsem měl přesně takové pocity, jako tu píše většina lidí. Ovšem postupem času mi ta progresivní a tolik nucená západní slupka přestala vadit a hrozně mě bavil hlavní příběh, kde po letech zas jednou válí Eddie Murphy (a David Duchovny se jen veze). You People neuvěřitelně vypovídá o americké společnosti roku 2022 a stane se reliktem této doby. ()

Xmilden

Romantická komedie, co není ani vtipná ani romantická. Jonah Hill musel provést v Hollywoodu něco moc škaredého, když je nucen v tomhle hrát. Absolutně se mě nelíbí že vznikají takové filmy. 20% ()

JohnnyD

Fucking rich people. Extrémne spiatočnícky film (azda by to nefungovalo ani v 80tych rokoch) s nesympatickými a nedôveryhodnými postavami (ústredné duo nemá žiadnu chémiu) a generickým príbehom, ktorý viac ako rozdiely medzi židmi a čiernymi moslimami ukazuje tupotu amerických zbohatlíkov bez ohľadu na rasu či náboženstvo. ()

silentname

Myslím si, že s "You People" trošku Kenya Barris pichol do osieho hniezda. Nie je zrovna autorom najlepších scenárov (pričom "Cheaper By The Dozen" bolo asi to najhoršie), no myslím si, že v rámci toho čo chce film adresovať funguje fajn. Film podľa mňa dobre ukazuje, že všetci sme ľudia a v podstate môžeme stáť na dvoch stranách extrému. Kde niekto bude príliš zatvrdený v tom, že svet je jedine plný rasizmu, alebo človek, ktorého si skutočne človek predstaví pod pojmom "slniečkar". A ako sa ukáže... oba extrémy nie sú dobré, lebo to reálne môže spôsobiť hotovú pohromu a hlavne ľudia, ktorí si rozumejú a majú sa radi odrazu budú stáť pred obrovským problémom, ktorý ich môže posunúť niekam úplne inam než si vôbec predstavovali. Takže myslím si, že v tomto smere film chce povedať dobrú myšlienku a celkom mu to ide. Problém je pre mňa iba ten, že film dokopy nie je iný od všetkých ostatných romantických komédií čo sa týka tempa, alebo nejakých príbehových zvratov. Viete odhadnúť čo sa stane, ako k tomu dôjde a aj aký bude výsledný zvrat. Pretože toto všetko poznáme z americkej filmovej tvorby už tak dobre, že to nemusí pripomínať absolútne nikto. Ale myslím si, že za jedno pozretie to v mojom prípade stálo. Nie je to niečo, k čomu by som sa vracal alebo vnímal ako komediálne zlato, no fungovať to fungovalo. Akurát som zhodnotil, že keby si rolu Eddieho Murphy vzal Snoop Dogg, bolo by to asi výstižnejšie. Hodnotenie: B- ()

Arsenal83 odpad!

Stačí si vypočuť prvú minútu a človek hneď cíti ten závan stoky. Obama je prirovnávaný k Ježišovi a hneď na to v slovnom obrate je označený za vlastne príležitostného gaya. Následne sa dozvedáme, že BLM je seriózne hnutie, pritom sa píše rok 2023 a o rasistickom BLM sa len vie, že jej čelní predstavitelia sa neuveriteľne obohatili, kúpili si luxusné vily v belošských štvrtiach a ten komparz v uliciach sa preslávil len vypaľovaním obchodov, ohrozovaním slušných ľudí a hromadným rabovaním. Nasledujú zábery zo židovskej obce, pretože len jarmulka je znakom dokonalého človeka, a popri tom sa dozvedáme, že je super byť cool ako sfetovaný hippiesák a že keď si beloch narazí černošku, tak je to mimo jeho ligu. Aby sa nezabudli uraziť kresťania, tak samozrejme ešte príde ďalšia zaručená informácia, že Kristus bol napoly Žid a napoly černoch a preto jeho deti boli miešanci. Jediným pozitívom filmu je poznanie,, že USA sa zmenilo na „demokraciu“, kde každé vaše slovo a správanie vás vystavuje obvineniam z rasizmu, šovinizmu či akéhokoľvek iného kokotizmu a že západná kultúra sa zmenila na absurdnú propagandu, v ktorej ľudia neustále hľadajú dôvod, prečo sa uraziť. Celým filmom sa vinie séria povinných slov ako homofóbia, rasizmus, holokaust, otroctvo, biele privilégiá, LGBTQ či penis. Hlavne ten penis opakovane a často. Proste všetko, po čom prahne duša slniečkára a čo sú hoVnoty pretláčané Netflixom. Prezentované ako vtip, no oni to myslia vážne. ()

Chrustyn

Komedie, která se pokouší být odvážná a napodobovat styl Judda Apatowa, ale krachne úplně ve všech směrech. Herecky nesympatické a otravné. V dialozích trapné až urážlivé nejen pro postavy ale i divácký vkus. Vlastně zde není komu fandit a divákovi je úplně jedno, jestli bude šťastný konec, hlavně ať už nějaký je. Bída ()

BMW12

Průměrná romantická komedie, která neurazí ani nenadchne. Jonah Hill byl fajn, akorát tedy mu vůbec neseděly ty blonďaté vlasy. Na jedno zhlédnutí dobré, ale není to film, který byste si pustili znovu. ()

Lacike odpad!

Neustále trápne hádky o tom, že černoch je takový a beloch je makový a skutočne vydarený vtip som tam nepočul ani jeden. ()

Marcos22

Silně rasistická romantická vztahovka, která se vedle samotné romantické linky zabývá rasovými a náboženskými tématy, rezonujícími ve společnosti. Tato témata společně s přetrvávajícími předsudky ve společnosti provází diváka po celou dobu snímku, a čas od času ji proloží Jonah Hill v roli Ezry nějakou tou svojí typickou absurdní hláškou ("Sundám si botu, abych si ji nepokrčil" - top xD). Samotný scénář nikterak nad podobně laděnými romantickými komediemi nevyčnívá a řadí se k průměru. Z obdobného ranku bych divákům doporučil scénáristicky vybroušenější francouzský snímek Co jsme komu udělali?, kde se pobavíte mnohem víc. Hodnotím třemi hvězdami. 🙂 (27.01.2023) ()

grogodil

Za mňa je toto chybne otagovaný film, pretože aby som niečo zaradil do komédie, musel by som sa aspoň raz zasmiať a nemať znudenejší výraz z účasti na tomto, než vyslovene otrávene sa tváriaci Duchovny. Toto je len zakomplexovaný, ukrivdený, ubulený kúsok, ktorý z vysoka kašle na nejakú chémiu a romantiku medzi postavami a zabíja a sabotuje si každú jednu scénu tou až kŕčovitou snahou napchať všade, aj do tej najnevinnejšie rozbehnutej konverzácie, nejaký sociálny, kultúrny, rasový, či náboženský komentár. Poväčšinou však zúfalo nútene, ťažkopádne a nevtipne. ()

halogenka

Politicky nekorektni romanticka komedie, kterou bohuzel dost pohrbiva prefoukla stopaz a momenty, kdy se naopak snazi byt vazna a politicky korektni. Na to, jak rozmachnute to je, je konec sity hodne horkou jehlou, pateticky az hruza a postrada potrebny uplifting efekt. A skoda, ze Duchovny nedostal vic prostoru. ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (viac)

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)