Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nový pár a jejich rodiny řeší lásku v moderní době, střety odlišných kultur, očekávání ze strany společnosti i generační rozdíly. (Netflix)

Videá (2)

Trailer 1

Recenzie (12)

grogodil 

všetky recenzie užívateľa

Za mňa je toto chybne otagovaný film, pretože aby som niečo zaradil do komédie, musel by som sa aspoň raz zasmiať a nemať znudenejší výraz z účasti na tomto, než vyslovene otrávene sa tváriaci Duchovny. Toto je len zakomplexovaný, ubulený kúsok, ktorý z vysoka kašle na nejakú chémiu a romantiku medzi postavami a zabíja a sabotuje si každú jednu scénu tou až kŕčovitou snahou napchať všade, aj do tej najnevinnejšie rozbehnutej konverzácie, nejaký sociálny, kultúrny, rasový, či náboženský komentár. Poväčšinou však zúfalo nútene, ťažkopádne a nevtipne. ()

halogenka 

všetky recenzie užívateľa

Politicky nekorektni romanticka komedie, kterou bohuzel dost pohrbiva prefoukla stopaz a momenty, kdy se naopak snazi byt vazna a politicky korektni. Na to, jak rozmachnute to je, je konec sity hodne horkou jehlou, pateticky az hruza a postrada potrebny uplifting efekt. A skoda, ze Duchovny nedostal vic prostoru. ()

Reklama

filmfanouch 

všetky recenzie užívateľa

Je vtipné porovnávání otroctví a holokaustu? Potenciál sociálních komentářů i satirického rýpání Z jiného těsta je prakticky bezedný, v režii a polovinou spisovatelského údělu Kenyii Barrise je ovšem výsledek promrhaným potenciálem. Barris po Cestě do Ameriky 2 vlastně neměl šanci zklamat, od Jonaha Hilla ovšem tato podpásovka zabolí. Největší zábavou tak zůstává součet toho, které zastoupení z filmu vyjde hůře vykreslené. A je to vyrovnaný souboj.... Více zde ()

Arsenal83 odpad!

všetky recenzie užívateľa

Stačí si vypočuť prvú minútu a človek hneď cíti ten závan stoky. Obama je prirovnávaný k Ježišovi a hneď na to v slovnom obrate je označený za vlastne príležitostného gaya. Následne sa dozvedáme, že BLM je seriózne hnutie, pritom sa píše rok 2023 a o rasistickom BLM sa len vie, že jej čelní predstavitelia sa neuveriteľne obohatili, kúpili si luxusné vily v belošských štvrtiach a ten komparz v uliciach sa preslávil len vypaľovaním obchodov, ohrozovaním slušných ľudí a hromadným rabovaním. Nasledujú zábery zo židovskej obce, pretože len jarmulka je znakom dokonalého človeka, a popri tom sa dozvedáme, že je super byť cool ako sfetovaný hippiesák a že keď si beloch narazí černošku, tak je to mimo jeho ligu. Aby sa nezabudli uraziť kresťania, tak samozrejme ešte príde ďalšia zaručená informácia, že Kristus bol napoly Žid a napoly černoch a preto jeho deti boli miešanci. Jediným pozitívom filmu je poznanie,, že USA sa zmenilo na „demokraciu“, kde každé vaše slovo a správanie vás vystavuje obvineniam z rasizmu, šovinizmu či akéhokoľvek iného kokotizmu a že západná kultúra sa zmenila na absurdnú propagandu, v ktorej ľudia neustále hľadajú dôvod, prečo sa uraziť. Celým filmom sa vinie séria povinných slov ako homofóbia, rasizmus, holokaust, otroctvo, biele privilégiá, LGBTQ či penis. Hlavne ten penis opakovane a často. Proste všetko, po čom prahne duša slniečkára a čo sú hoVnoty pretláčané Netflixom. Prezentované ako vtip, no oni to myslia vážne. ()

Marcos22 

všetky recenzie užívateľa

Silně rasistická romantická vztahovka, která se vedle samotné romantické linky zabývá rasovými a náboženskými tématy, rezonujícími ve společnosti. Tato témata společně s přetrvávajícími předsudky ve společnosti provází diváka po celou dobu snímku, a čas od času ji proloží Jonah Hill v roli Ezry nějakou tou svojí typickou absurdní hláškou ("Sundám si botu, abych si ji nepokrčil" - top xD). Samotný scénář nikterak nad podobně laděnými romantickými komediemi nevyčnívá a řadí se k průměru. Z obdobného ranku bych divákům doporučil scénáristicky vybroušenější francouzský snímek Co jsme komu udělali?, kde se pobavíte mnohem víc. Hodnotím třemi hvězdami. 🙂 (27.01.2023) ()

Reklama

Reklama