Hovory o počasí

• Česko Všichni mluví o počasí (festivalový názov) (viac)

Jak vypadá život ženy, která nechce skončit jako doživotní hospodyňka? Ženy, která nechce být definovaná slovem matka? Téměř čtyřicetiletá Clara opustila rodnou ves ve východním Německu a dělá si doktorát z filozofie v Berlíně. Jako ambiciózní intelektuálka nemá moc času na svou dospívající dceru ani stárnoucí matku. Až návrat domů kvůli rodinné oslavě ji přiměje ke konfrontaci s vlastními hodnotami. Podaří se jí najít rovnováhu mezi ambicemi a rodinou? (Febiofest)

Awer

Ačkoli je to pro mě coby městského intelektuála relatable, opravdu převažuje ta extrémní nerozpracovanost a přelétavost mezi subtématy a absence nějakého originálního přídavku nebo shrnutí. V důsledku je těžké to vnímat jinak než jako velmi přetaženou úvodní desetiminutovou sekvenci / první díl seriálu. Nicméně zadoufám, že s touhle zkušeností a větší dávkou odvahy Pinske ještě zplodí něco koukatelného :) ()

BOURQUE

Metaforický názov pre film, ktorý pre Annika Pinske je scenáristickým a režisérskym debutom. Ono totiž vo filmu by sa dalo rozobrať veľa vecí, buď na filozofickej alebo praktickej úrovni, ale ani jedna scéna (prípadne myšlienka) nie je dotiahnutá do úspešnejšieho konca. A tým „každý hovorí o počasí“, ale nič významného sa nedeje, nerieši. Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

• Natáčanie prebiehalo od začiatku mája do polovice júna 2019 v Berlíne a Meklenbursku-Predpomoransku. (Arsenal83)
  • Film získal produkčnú podporu vo výške 100 000 eur od štátnej spoločnosti pre financovanie filmov Medienboard Berlin-Brandenburg. (Arsenal83)