Spravedlnost pro mladistvé

• Južná Kórea Juvenile Justice (viac)
Južná Kórea, 2022, 10 h 15 min (Minutáž: 55–69 min)

Předsudky vůči nezletilým pachatelům proti pevnému přesvědčení o vině a trestu. Složité případy u soudu pro nezletilé dávají téhle přísné soudkyni občas pořádně zabrat. (Netflix)

oiuoiu

Překvapivý seriál, nikoli pro mladistvé, řekla bych - protože by se mohli nudit. Já se nenudila, dala jsem si to co možná najednou a nevěřila jsem, co vidím. Syrové a zároveň tiché. I když akční momenty se také najdou. Ústřední postava - soudkyně - totiž dobře běhá. Seriál nutí k myšlení, čili krom školní mládeže nedoporučuji ani osobám intelektuálně povadlým. ()

Yoshitsune

Ze začátku to bylo docela těžký, hlavní hrdinka byla ostrá jako břitva a dostat se ji pod kůži, bylo v podstatě nemožné. Navíc seriál je vážný a neni zde žádný díl a nebo chvíle, kdy by se to odlehčilo, takže na seriál se dost těžko dívá. Ale sem rád, že sem to se seriálem nevzdal, je to kvalitní podíváná a každý případ má nějaké to memento. A klidně bych tenhle seriál doporučil mladistvým, ať to berou jako varování. Námět na druhou sérii by tu byl, ale je fajn že seriál skončil důstojně, takže zároveň tu druhou sérii nepotřebuje. Neexistují šťastné konce a nebo špatné konce, existují jen konce. ()

Nam.94

Má to nespočet hluchých míst a třeba 2 minuty se vůbec nemluví a v oblibě jsou využívané efekty tmavě nasvícené kamery se smutným pianem. První dva díly byly v pohodě, sice jsem koukala v 2× rychlosti ale zločin bych aspoň zajímavý, sadistický a vymyšlený, ostatní díly už ale byly jiné, hodně se hrálo na city, hodně se obkecávalo nebo se naopak vůbec nemluvilo, jsem zklamaná.  Čekala jsem sadistický seriál s nechutně vychovanymi dětmi a nadprůměrně inteligentní soudkyní. Místo toho jsem koukala na nemastnou soudkyni s výrazem 1. vypadám že se rozbrecim 2. vůbec nevím co se děje a vypadám jak z jiného vesmíru 3. dělám "dominantní " výraz abych všechny zastrašila ale vůbec to nemá žádný efekt. A na děti,  které jsou vlastně pouze oběťmi, protože systém v korei+ rodina jsou na nic. Hrajou si na drsný a dělají "drsné " zločiny, které by za drsné považovalo maximalne dítě na prvním stupni.  Neskutečné zklamání a nedoporučuji. Nenajdete si nového herce, protože nikdo nemá napsaný scénář tak dobře, aby vás okouzlil. Neprocvicite si mozek nad geniálními zločiny,  protože se tu nic neděje. Nebudete lépe přistupovat k dětským zločincům, protože ačkoliv se to snaží hrát na city není tam ani jeden pádný argument, proč by děti měly být pouze oběti společnosti, které za své činy nemůžou a ani neuvidíte akci, drama nebo nějaký zajímavý zápletky. ()

Cooller odpad!

trailer a první 2 díly potažmo 'případ', naznačoval že by se mohlo jednat o nějake sadisticke přiběhy zločinů nezletilých obecně z dějin, ale bohužel zbytek je vyloženě nudný. Serial nejspiš slouží jen jako propaganda poukazujici na nedostatky jiho-Korejskeho pravniho systemu a možne dusledky zanedbání dětí. Nedokoukal jsem to celé, ale krom těch uvodních dilu, kde je jak zločin, tak pachatel kontroverzni se nic zajimaveho neděje. Je to ztrata času... ()

Zíza

Ona je skvělá, i když má třeba jen dva tři výrazy. Je to drama, občas to moc tlačí na pilu, občas je to podle mě až moc drastický, ale očividně to jede přes efekt. Jako vcelku dobře se na to kouká, pokud se chcete dojímat nad dětmi či obětmi násilných zločinů spáchaných dětmi, jen se mrkněte. ()