Šéfka

Česko, 2022, 10 h (Minutáž: 60 min)

Scenár:

Hana Wlodarczyková, Robert Geisler, Tomáš Končinský, Jaroslav Žváček (viac)

Kateřina Winterová, Jan Holík, Petr Konáš, Tereza Richtrová, Stanislav Majer, Jan Čenský, Matylda Homolová, Jan Novotný, Jana Stryková, Karel Dobrý (viac)

Kriminální seriál Šéfka představí zcela unikátní pohled na tým vyšetřovatelů a jejich kolegů. Vedle deseti uzavřených případů, totiž diváci budou svědky velmi silných osobních příběhů hlavních postav, které jsou přímo ovlivňovány případy, jež vyšetřují. Seriál ukazuje, jak snadno se sami vyšetřovatelé mohou ocitnout v samotném centru zločinu, a to nikoliv pracovně, ale jako oběti nebo dokonce podezřelí. Tým ve složení major Karla Langerová (Kateřina Winterová), kapitán Richard Čech (Jan Holík) a kapitán Jan Trunpeta (Petr Konáš) vyšetřuje v každém díle případ vraždy, s velmi nečekaným a překvapivým rozuzlením. Karla však na vlastní pěst pátrá ještě na mnohem osobnější rovině – snaží se objasnit případ smrti svého manžela, bývalého policisty, který byl zastřelen ve službě. To spustí řetězec událostí, jenž nakonec ovlivní osudy všech v jejím okolí. (TV Nova)

Sammy.Boy

Mezi vším tím seriálovým patosem, který v poslední době Nova natačí, je to světlá výjimka. Rozjezd a první polovina seriálu vypadala hodně slibně, až jsem si říkal, že to nemůže být z produkce stejné televize, která má na svědomí Ordinaci a Ulici, ale druhá polovina Šéfky trochu ztratila tempo i grády, takže nakonec malinko zklamání. Každopádně Kateřině role majorky sedla skvěle! Jsem docela zvědavý, jestli navážou s pokračováním. . . ()

Likan7

Jednotlivé případy nejsou zase tak špatné. Pravda a Uzavřená oblast byly nejlepší epizody. A ani rázná Katka Winterová není slabinou. Jenže celý seriál má tak zoufalou režii a scénář, že bych z toho brečel. Postavy jsou plochý, nezajímavý, každý tu má "svůj" díl, nějaký osobní příběhy. A tam Šéfka naprosto selhává. Objasnění vraždy manžela? Párkrát zmínka, ale nic. Pubertální dcera a její život? Největší příběhový fail. Kamarádka patoložka? Úplně do ztracena... Seriál se utápěl s každým dílem víc a víc a já měl ke konci vyloženě problém ho dokoukat. ()

Hannibal1913 odpad!

Popis: Seriál Šéfka nabízí naprosto unikátní pohled na tým vyšetřovatelů... Co to kecáte vy čuráci, však je to kopírka všech Specialistů, Kriminálek Anděl, Vysočina, New York a podobně. Jo a ta posraná agitka ve formě ženská-geniální vedoucí pracovník a zároveň nejlepší matka ve střední jezropě, to už je taky na poblití. ()

Jara.Cimrman.jr

"Vždycky čekejte to, co nejmíň čekáte." Šéfka major Langerová je trošku bez chuti - neslaná, nemastná, nesladká i nekyselá. Její poskok, kapitán vykulená Trunpeta, toho kromě rádoby vtipnýho příjmení taky moc nenabízí. Naštěstí je tu kapitán Čech ze starý školy, kterej mě prostě bavil. Jednak zábavnými způsoby vedení výslechu a taky překvapenými až obdivnými pohledy směrem k Šéfce. Nejvíc mě ale bavili kriminalisti, kteří místo policejních databázích lustrujou v Googlu a movitý lidi, kteří se nechají vyslýchat bez právníka. To je trošku sci-fi, ale já jsem se z nějakýho záhadnýho důvodu s tímhle týmem nenudil. Ale nasmál jsem se slušně. Škoda, že to není komedie. ()

Tryskomyš

Zkraje se zdál seriál takový nezajímavý. Mohlo to být také tím, že v době jeho vysílání bylo zároveň vysíláno hodně dobrých seriálů. V této chvíli udělala Tv Nova zřejmě nejlepší možný tah a to sice, že ho odsunula na léto, kdy již zmiňované lepší seriály byly odvysílané. Navíc v létě (myšleny prázdniny) nenabízely žádný seriál a tak byl vlastně jediný. A proto jsem se na něj podívala, i když jsem to původně neměla v plánu. Postupem času jsem si ho oblíbila, neboť nebyl vůbec špatný. Měl hezké zakončení, takové uspokojivé. Nejvíc mě naštve, když seriál končí pro mně neuspokojivým ukončením, kdy se mi někdy stává, že nadávám, že mám tímto závěrem zkažený celý dojem ze seriálu. Zde naštěstí ne. ()

• Premiéru epizody sledovalo v průměru 876 tisíc diváků starších 15 let, což byl v této skupině nejlepší výsledek v sobotu po 20:00. (rublik05)