Obchodní návrh

• Južná Kórea A Business Proposal (viac)
Južná Kórea, 2022, 12 h 2 min (Minutáž: 60–61 min)

Ha-ri se přestrojí za svoji kámošku a vyrazí místo ní na rande naslepo. Chce nápadníka odradit, ale zjistí, že je to její šéf. A ten ji navíc požádá o ruku. (Netflix)

myname

Pohodové, romantické, vtipné, neuplakané, bez zbytočných vedľajších zápletiek a odbočiek - takto si predstavujem dobrú romantickú komédiu. Ani klišé tu divákovi nevadia, väčšinou boli dobre spracované. Výborný kasting štyroch hlavných postáv, ich chémia nemá chybu (aj mimo seriálu, odporúčam pozrieť na youtube). Pobavila postava starého otca - fanúšika telenovely. Škoda posledných pár epizód, kde trošku pokleslo tempo aj humor. Napriek tomu si seriál zaslúži 4,5/5. Update: po opätovnom pozretí uberám z hodnotenia na 3,5/5 (už ma to tak akosi nebralo a hlavne 2. polovica seriálu mala väčší potenciál, ktorý ostal nevyužitý; tvorcovia dali prednosť prvoplánovejším scénam/zápletkám). ()

Marius

Po Squid game ďalší dôkaz toho, že kórejská kinematografia sa stala pľuvačom instantných schematických produktov a to najlepšie obdobie má už možno aj za sebou. Keby ten príbeh vzali do rúk Japonci a spravili by z toho omnoho šialenejšie rabukome anime možno by sa na to dalo pozerať, ale k veci. Už ma irituje ten nekonečný pastelkový colorgrading, ktorý bol originálny a funkčný v I´m cyborg but that´s OK ale akosi sa stal kórejským trademarkom. Do toho ten najschematickejší príbeh o ťažko pracujúcej a chudobnej Popoluške, ktorá nájde svojho princa. Všetci (až na postavy, ktoré majú byť prvoplánovo smiešne) sú tu mladí, krásni, chytrí a bohatí alebo mladí krásni a chytrí. Ženy sú tu prezentované ako kikiny, ktorým ide len o to dobre sa vydať a mať krásneho frajera. Takhle ne soudruzi, džendžer na vás. Keď si to porovnám s romantikami typu My sassy girl alebo Keullaeshik tak sa mi chce plakať kam to Kórea dotiahla. 5/10 Dúfam, že to zachráni aspoň nový Park. P.S. Nech na to nepozerá Honza Vojtko lebo ho vyrúti. ()

Jirka_Šč

Náhodou jsem na YouTube zakopl o závěrečnou scénu z předposlední epizody a projevil zájem vidět víc. Příjemný seriál. Příjemný v tom, že zde žádná hlavní postava nefňuká a jednání hlavních hrdinů je racionální. Sympaticky dospělé. Samozřejmě jsou zde i klišé, ze kterých si ale tvůrci současně delají legraci v osobě dědečka a dalších postav, sledujících "klasický" jihokorejský seriál. Místy jsem se docela smál nahlas. ()

rockwoman

Měla jsem chuť podívat se zase na nějakou sympatickou korejskou praštěnku a ono to vyšlo stejně jako její slepý randění s ptákem. ッ ()

kklepkaa

Neohromí, ale ani neurazí. Díky menšímu počtu dílů to bylo i celkem svižné. A pokud skousnete to, že jste něco takového už stokrát viděli a chcete jen romantickou komedii u který nemusíte přemýšlet, tak jste tu správně. ()

Giggs

Nadpriemerny serial s roztomilou hlavnou hrdinkou a s jednym z najodflaknutejsich zaverov ake som kedy videl. Zaujimavu zapletku zabil nezmyselne useknuty zaver. Je to skoda. ()

LilinkaW

Tisíckrát odvyprávěný příběh o tom, jak se chudá dívka do boháče zamiluje a i přes veškeré překážky a nelibost rodiny si cestu k lásce najde. Příběh neurazí ani nenadchne, v podstatě nepřináší nic nového ani převratného a je plný typických klišé, které známe z každého dalšího romantického příběhu. Hlavní postavy jsou sympatické, ačkoliv je vidět, že seriál jasně táhne především Hyo-Seop Ahn, který je neskutečně charismatický a umí to dobře prodat. Je vidět, že i distribuce na Netflixu má na seriál vliv, protože se dočkáme i poměrně peprných scén, které nejsou v korejských seriálech příliš obvyklé. Celkově se jedná o veskrze oddechový seriál a to i díky stopáži, kdy jednotlivé díly nepřekračují hodinu. ()

Felisr

Rozjezd dobrý, do zhruba poloviny seriálu tvůrci našlapali i spoustu vtipných momentů. Ke konci už bohužel nějak ztráceli dech i švih, takže nedávám plný počet. Představitel tajemníka Kim Min-gyu se touto rolí doslova katapultoval mezi nejžádanější fešáky v Koreji. Zaujal i Byungchan v roli bratra Ha-ri, příště mu mohou klidně svěřit i větší roli. ()

bulinka

Romantická oddychovka... Keď človek hľadá niečo milé, príjemné, zábavné, či vtipné, tak tu to nájde. Ahn Hyo-Seop vyzerá konečne dospelejšie, ale prde mi až moc pre-stylovaný :D. Dúfam, že najbližšie to bude niečo viac vážnejšie, reálnejšie, možno s väčšou citovou hĺbkou. A nemusí vyzerať ta dokonalo uhladene... ()

MeGab

Ne, že bych se u toho seriálu nebavil, ale poslední dva díly byly příšerně patetické a všechno jim předcházející dokonale zabily. ()

Jogi.1

Narazil jsem na Netflixu, očekával jsem nudu, nijak nesleduji filmy z Koree. Dokonce si myslím, že se mě dosud žádný moc nelíbil, rozhodně ne tak jako tento. Vtipné, romantické, možná bez větších překvapení, ale žánr romantická komendie to u mě naprosto splnilo. Tento milý seriál jsem si oblíbil a rád na něj každé pondělí (vydávání Netlixu) čekal po práci. Určitě doporučuju. ()

elpin

Co je ohromně osvěžující na korejských romantických komediích oproti Hollywoodské tvorbě, je ta galantnost a jemnost. Američani (hlavně v poslední době) to všechno staví na sexu, alkoholu a na tom kdo je větší egoista. Tady jsou i ti "zloduši" v podstatě milí a zdvořilí lidé :-) ()

IZFNP

Milé romantické drama, ktoré pôsobí západnejšie, než som čakala. Postavy sú sympatické, zápletky očakávateľné, ale milé, a výsledok síce nie je nijak revolučný, ale v žánre vydarený. ()

Střelec17

Na tomto seriálu mě mrzí hlavně ten nevyužitý potenciál, který měl hlavně v první půli seriálu. V první půli fungovalo vše skvěle, hlavní hrdinové byly zajímavý a dokázali ve mě vzbudit napětí a zvědavost, jak to všechno bude pokračovat. Ale potom bohužel seriál trochu ztratil šťávu a mé nadšení se pomalu vytrácelo, pořád se jednalo o kvalitní seriál, který mě bavil až do konce, ale ta chemie mezi hlavními postavami mi přišla málo výrazná. Hlavně pokud se jednalo o hlavní hrdinku, u které jsem si nebyl jistý tou vzájemnou chemií. Tady by možná prospělo, kdyby seriál dostal o pár dílů víc. Protože, jak to trochu natahovali, tak mi přišlo, že seriál mi nesdělil vše co bych potřeboval. Pozitiva: Naučíte se název prehistorického tvora. Negativa: Občas jsem chtěl aby seriál trochu víc zabral, ale vždy na konci dílu mě navnadily a na začátku dalšího dílu jsme se zase vrátili o pár kroků zpátky. ()

PanJelen

Víš, co má moje láska k tobě a tato kreditní karta společného? Obě jsou nekonečné! To by chtěla slyšet každá žena a tato pohádka se stane pro obyčejnou výzkumnou pracovnici Shin Ha-Ri, skutečností. Přestrojí se za svou kámošku a vyrazí na rande naslepo, kde čistě náhodou zjišťuje, že je to její šéf Kang Tae-Moo, který se nápadně podobá fosilnímu praptákovi Archaeopteryxovi. Chce ho odradit, tak ho pozve rovnou do hotelového pokoje (protože takhle se u nich zbavuje mužů) a myslí si, že se ho nadobro zbavila, ale on už je napoprvé beznadějně zamilován. Pozitivní a vtipná komedie plná přestrojení, nedorozumění, pořádných pitek, co umí zvednout náladu po špatném dni v práci. V druhé půli seriál už ztrácí bohužel trochu dech a jako každá pohádka hezky končí. ()

Koral17

Áno, inštantný produkt, ako tu píšu niektorí uživatelia. Asi za to môže hlavne Netflix, ktorý sa snaží korejskú seriálovú tvorbu "normalizovať" v snahe priblížiť ju čo najširšej medzinárodnej diváckej obci.  Podľa vysokého diváckeho hodnotenia týchto seriálov sa však zdá, že sa mu to vlastne dosť darí. Zaujímavejším romantickým seriálom z nedávnej doby, teda aspoň v rámci prvých epizód, je napríklad Keuleiji Leobeu, kde sa tvorci snažia tento žáner (láska riaditeľ-sekretárka, podriadená pracovníčka) parodovať. ()

HMTD

Příjemný seriál, podobné téma bylo zpracováno víckrát, ale tady ho posouvají dál, mají skvělé obsazení, vtip (místy pro Evropana trochu nestandardní) ale celkově jsem byl nadšený. ()

Veruska.Kuru

Tohle bylo sladké  až se mi začali málem kazit zuby. Začátek byl vtipný, směšný a zajímavý. A hlavně nechápu, jak sakra udělali s te herečky vlastně jinou osobu  bylo to hustý. Úplně dvě odlišné ženy nechápu do teď... A já úplně miluju to 3d archeopteryxe se srdíčkem atd.. Ať něco takového vymysli budu též stáž řadu na tento telefon. 😂🫣 Prostě úžasný.. Jen teda v půlce mě seriál přestal bavit, bylo to pořád to samé do kola.. A hlavně trapné. Tohle se může stát jen v seriálu.. Alias až žije korejská telenovela.. No líbilo se mi to ale je to průměrný seriál..  ()

Rozarka18

X-tá variácia a recyklácia všetkých klíš sveta. No a čo! Je to milá a zábavná nálož romantiky, ktorá hlavne nenudí. A to častokrát  stačí. ()