Vražda s intrigami

• Česko Karate Tajfun (viac)

Lei Chi Fung oslavuje se svými přáteli své 60. narozeniny, ale radost mu zkazí jeho syn So Lei, který jeho hosty urazí a vyžene z domu. Otec se na něj rozzlobí a nechápe, proč tak učinil. Dozví se, že na cestě je klan zabijáků, kteří si říkají Vražedné včely. Před 15 lety se podařilo tento klan téměř rozprášit. Ovšem dívka, která tehdy masakr přežila, se nyní chce pomstít. Otcovi nejvěrnější přátelé včetně jeho ženy se rozhodli, že půjdou do boje spolu s ním. Celý rod je však vyvražděn. Naživu zůstává jen So Lei, aby trpěl stejně tak, jako dívka, která přežila onen masakr. Poté, co se spřátelí s mužem jménem Čtvrtý drak, je So Lei smrtelně zraněn. Ujímá se ho tatáž dívka z Vraždících včel, jelikož se do něj zamilovala. Když je So Lei zase zdraví, dozví se, že ho jeho přítel Chen Chung zradil, protože se chce oženit s jeho dívkou Chin Chin, se kterou navíc čeká potomka. Chen Chung je zároveň i guvernér, který má na svědomí smrt Čtvrtého draka a navíc je vůdcem klanu Krvavého deště. So Lei se chce pomstít, ale nesmí odejít, doku neporazí Vraždící včelu v souboji. A tak So Lei podstupuje náročný trénink, při kterém velice trpí. To ho ovšem nezlomí a nastane okamžik, kdy chce So Lei zúčtovat se svým bývalým přítelem, pomstít smrt Čtvrtého draka a získat zpět srdce své milované. (SG-1)

Rominator

Film má docela takový nelogický a zmatený děj, Chin Chang Yin (Feng Hsu) se jde pomstít za smrt svých rodičů, vraždění přežije pouze Cao Lei (Jackie Chan), do kterého se zamiluje a následně ho ještě učí bojovým uměním, aby mohl jít zachránit svoji dívku. ()

Lacike

Kung-fu s Jackie Chanom, ale v žiadnom ohľade to nie je klasická Chanovka, takže jeho fanúšikom to rozhodne neodporúčam. Úplne tu absentuje humor. Je to prakticky štandardné seriózne pojaté kung-fu, aké točilo Shaw Brothers v 60-70. rokoch ako na bežiacom páse. Líši sa len peknými lokáciami. V štúdiu sa točilo minimálne a strašne prekombinovaným dejom. Je až fascinujúce, že skoro všetky postavy na prvý pohľad pôsobia určitým dojmom, aby sa skôr či neskôr ukázalo, že stoja na druhej strane. Aj samotný Jackie najprv pôsobí ako strašný parchant, aby sa o chvíľu ukázalo, že mal pre svoje konanie dobrý dôvod a v jadre to je chlapík, ktorý si stavia na cti. Hlavný záporák sa vykľuje z najlepšieho Jackieho kamaráta, prípadne niekoľko ľudí, ktorí chcú najprv Jackieho zabiť mu potom zachránia život. Všetky tie zvraty boli zábavnejšie a bláznivejšie jak v bežnej telenovele. Práve vďaka nim som to dopozeral. Bitky sú bohužiaľ v štýle, ktorý ma vôbec nebaví. Sú jednoduché, pomalé a neustále niekto vyskočí mimo do stratena mimo záber kamery. Finálna bitka skoro vyzerá ako závod v tom, kto vyskočí vyššie. Napriek tomu aspoň finále miestami trochu pripomenie, že sledujeme biják s Jackiem. Jackie neúnavne skáče, hádže sa o zem na x spôsobov a hlavného záporáka doslova umorí v nekonečnej bitke. Ale stále to má ďaleko do kvality Jackieho klasík. Takže celkovo to je tuctové kung-fu svojej doby, ale mizerná Chanovka. 4/10. ()

sniper18

Je to úplne priemerný film s Jackie Chanom, ale je to aj najhorší film, v akom má hlavnú úlohu. Má veľmi zvláštny príbeh o tom ako je vyvraždený celý klan hlavného hrdinu a tak urazí a vyženie ženu, ktorú miluje pre jej vlastnú bezpečnosť. Počas jeho putovania sa zoznámi s mužom prezývaným štvrtý drak, zamiluje sa dońho jedna vrahyńa a ešte mnoho iného, že sa v tom ani moc nevyznám. Tento príbeh je podávaný dosť zložito, takže behom sledovania je potrebné dosť dávať pozor a ani tak si nie som istý, či som všetkému pochopil správne. Akčných scén je celkom dosť, ale sú iba priemerné a v rámci Jackieho Chana sú iba podpriemerné. Najviac sa mi páči akcia v lese, ktorá je dlhá a hlavný hrdina tu porazí viacerých protivníkov alebo finálny súboj jeden na jedného. Jackie Chan tu vyzerá veľmi zvláštne, vôbec tu nie je taký sympaťák ako v ostatných filmoch. Tohto filmu som sa dosť obával, kedže filmy Jackieho Chana sú skoro vždy hodnotené vysokonadpriemerne a tento má len podpriemerné hodnotenie. Nemôžem povedať, že by to bol zlý film, ale na Jackieho Chana je to až moc slabé. Objektívna kvalita filmu- 45%, film sa páči mne na 50%. ()

haj

Další smrtelně vážný film Lo Weie, ve kterém si člověk smrti užije až dost, což by mi ani nevadilo, protože miluju všechny vyvražďovačky od Johna Woo, ale tenhle film má opět příběh slabší a hloupější, než cokoliv co jste viděli, že se dá přežít, jen pokud ho berete jako komedii. Je o tom, že Jackieho otec jednou vyvraždil nějaký klan a přežila z něj jen jedna dívka (rada pro všechny, kdo hodlají vyvraždit nějakou konkurenčí rodinu- zabijte všechny, protože ten, kdo přežije, se zákonitě jednou pomstí- viz. tento film nebo Kmotr II), ta se samozřejmě dlouho připravovala na pomstu a pak vyvraždila celý klan Jackieho otce, jen jeho nechala žít, aby trpěl stejně jako ona. Jackie by podle pravidel Lo Weie měl začít taky trénovat a zase vyvraždit její klan a pak.... Já nevím co, prostě by všichni umřeli. Nakonec se ta dívka zamiluje do Jackieho, ten však její city neopětuje, ale naučí ho aspoň bojovat, aby se mohl vypořádat s někým dalším, ale už si nepamatuju, kdo to byl, ale to je celkem jedno. Ale na ty souboje se dá koukat. ()

• V japonské verzi filmu musela být postava přítelkyně Jackieho Chana přejmenována, jelikož Chin Chin je v japonštině dětský slangový výraz pro penis. (SG-1)
  • Film bol natáčaný v Južnej Kórei. (Peter-1307)