Zajatec

(neoficiálny názov)
  • Taiwan Island of Fire (viac)

Že vězení není žádný med, to ví každý - a co teprve ten, kdo je odsouzen neprávem? A když je pak jedinou vládnoucí mocí nejvyšší důstoník, je jen otázkou času, kdy dojde k problémům a k boji o holý život. Útěky a vzpoury vězňů jsou jen začátkem "války". Války odpadlíků a vyšší moci. Je jen otázkou, kdo z ní vyvázne živý...? (predators)

Lacike

Hodnotenie 96 minutovej verzie. Takyto zlepenec sa len tak nevidi. Scenar vznikal pravdepodobne tak, ze sa skupinka scenaristov rozhodla vykradnut nejaku liniu z kazdeho slavneho väzenskeho filmu, ktory ich napadol a cele to nejak pozliepali dokopy, aby to aspon trochu davalo zmysel. V jednotlivostiach su tie linie celkom silne a neraz emotivne, ale dokopy tvoria absurdny gulas. A to pisem ako divak, ktory je uz zvyknuty na kdejake HK absurdnosti. Vzhladom na mnoho postav a ich epizodiek to zaroven pôsobi ako nejaka miniseria. Ani nebudem pisat mena postav, pretoze sa lisia podla toho, ktoru verziu filmu si pustite. Hlavnym hrdinom je policajt Tony Leung Ka-fai a jeho postava sa v jednej verzii vola Andy Lau, co je riadne absurdne, kedze tu hra jednu z dalsich uloh aj Andy Lau. Tony pride do väzenia inkognito vysetrit to, ze nedavny pripad vrazdy mal na svedomi zabijak, ktory podla zaznamov predtym zomrel v tomto väzeni. Lenze po chvili sa na nejake vysetrovanie uplne zabudne natolko, ze ked sa k nemu tesne pred koncom filmu konecne vrati, tak to zaskocilo aj mna, pretoze som skoro uplne zabudol, ze on tam mal nejake poslanie. Namiesto patrania sa Tony postupne udomacni v hierarchii väzenia a zazije tam mnoho krusnych chvil. Tsung-Hua To hra dobrackeho Tonyho spolubyvajuceho. Sammo Hung tu hra otca, ktory neustale planuje utek, aby sa zase na chvilu stretol so svojim synom. Jackie tu hra tak pol hodinu a prakticky sa objavuje len v akcii. Hra postavu, ktora nechtiac zabije jedneho gangstera. Andy Lau hra brata toho gangstera a cely film sa snazi Jackieho zabit. Jimmy Wang Yu je velky väzensky sef, ktoreho sa chce hlavny dozorca za kazdu cenu zbavit. A este je tu kopa dalsich neprijemnych postav. Bitiek je tu len par. Su sice kvalitne, ale na nich film fakt nestoji. Skôr sa tu striedaju dramaticke drsne sceny zo zivota v base. Tie sa deju hlavne Tonymu a Jackiemu. Srandu ma na strarosti Sammo a jeho uteky na milion spôsobov. No a finale tvori necakane Wooovska prestrelka v ktorej styria hlavni hrdinovia vystrielaju s pistolami desiatky protivnikov a pritom niektori z hrdinov zomru. A to aj take hviezdy, ktore to bezne vo zvyku nemaju. Vysledkom je film, ktory rozhodne nenudi a fanusikovia väzenskych filmov si ho uziju, ale na stvrtu hviezdicku to kvôli nesurodosti jednotlivych linii fakt nie je. 7/10. Existuje aj o pol hodinu predlzena 126 minutova verzia v ktorej sa dozvieme kopu dalsich detailov o Sammovi a jeho synovi, Tonym (ktory tu ma epizodku vykradajucu Motylka, ked bol na samotke), ale najviac pridanych scen ma Tonyho spolubyvajuci. Vsetky tieto sceny naviac su zaujimave, ale este viac zvyraznuju nesurodost celeho filmu. Takze hodnotenie je u mna rovnake za 7/10. Odporucam ale skôr tu predlzenu verziu. Zaver so Sammovym synom je krajsi. P.S: Sammo pri jednom z utekov nepekne knokautuje psa. To sa nerobi, ts,ts. ()

Toshiro odpad!

Na tohle se dá říct jen WTF?? Jackie Chan hraje v podstatě úplně zbytečnou vedlejší roli – a to se film v USA distribuci jmenuje Jackie Chan Is the Prisoner. Je to pokus o jakési vězeňské drama. Děj je poskládán ze scén a zápletek jiných filmů – hlavně Cool Hand Luke – z kterého bezostyšně znásilňuje řadu scén neskutečně stupidním způsobem. Naprosto netuším co mělo být cílem filmu, ale pro mě odpad!! ()

predators

Hong Kongský Prison Break:-) J. Chan si zde sice moc nezahraje a soubojů také není přehršel, ale o to více je děj rozdělen mezi více charakterů. Bohužel místy dochází k jeho zkratkovitosti a nepřehlednosti. Záchrannou ruku podává závěrečné rozuzlení, které mě osobně docela překvapilo. 60% ()

Rominator

Několik scén z filmu okatě připomínalo snímek Frajer Luke. S nástupem hlavního hrdiny do vězení se tak trochu ve scénáři pozapomělo na jeho hlavní poslání a předposlední scéna na Filipinách se do snímku moc nehodila. Sice Jackie nebyl délkou role hlavní hrdina, ale ve čtyřech bojových scénách dostal prostor a ukázal své umění. V jednom souboji s ním byl Andy Lau a byla velká škoda, že více prostoru v akčních scénách nedostal Sammo Hung. ()

montel

Lung (Jackie Chan) při souboji nešťastně zabije svého soupeře a dostává se tak do vězení, kde je ihned napaden několika vězni, kteří byli najati, aby jej odstranili kvůli pomstě. To se jim nepodaří a tak do vězení proniká další muž, který touží Lunga zabít. Dozorci tomu příliš pozornosti nevěnují, protože mají pifku na notorického útěkáře Lia (Sammo Hung)...Tento film je nesmyslná patlanice ala Hong Kong. Soubojů je tady pramálo a děj je tak nesmyslný, že jsem na konci jen kroutil hlavou, jak se tohle tvůrcům mohlo povést. Film mě bavil zhruba 20 minut, pak už to byl zabitý potenciál. Obrovská škoda. 30% ()

• Existují tři různé verze snímku, a to honkongská dlouhá 93 min., americká trvající 96 min. a nejdelší taiwanská se125 min. (Rominator)