Nezávislá globální špionážní agentura Citadel byla před osmi leti zničena novým syndikátem zvaným Mantikora. Elitní agenti Mason Kane (Richard Madden) a Nadia Singhová (Priyanka Chopra Jonas) přišli o paměť a jen o vlásek unikli smrti. Po osmi letech se na Masona obrátí bývalý kolega Bernard Orlick (Stanley Tucci), aby mu pomohl zabránit Mantikoře v nastolení nového světového řádu. (Prime Video)

EvilPhoEniX

Největší zklamání roku, největší Joke a podvrh! Amazon diváky lákal na jeden z nejdražších seriálů ( téměř 300 miliónový rozpočet) a na režiséry Bratry Rusoovy, tvůrce Avengers, takže divák se zkrátka mohl těšit na velkolepou akční špiónskou jízdu a ve výsledku dostane hnusně vypadající špionské drama téměř bez pořádné akce, které režíroval úplně někdo jiný. Tomu říkám slušná kopačka do hlavy divákovi. První dva díly byly ještě v pohodě, došlo na slušné kontaktní souboje a akcí se tam nešetřilo, ale další 4 díly byly už bohužel zoufalé.  Herecky je to OK. Richard Madden je sympaťák, Priyanka Chopra je kočka a Roland Møller je skvělý kdekoliv, ale to je tak vše. Dějově je to nezajímavé a taky docela nuda, zvraty jak z telenovely úsměvné, vizuálně to opravdu moc velkolepě nevypadá, opravdu nevím kde se ty prachy poděly ( nevystupují zde žádné velké hvězdy ani velkolepé akční scény, paradoxně většinu času se zde spíš konverzuje nebo něco nezajímavého řeší). Že ani ve finále nedojde k něčemu většímu je už na pováženou a proč to nakonec režíruje jakýsi kameraman a režisér bez zkušeností namísto bratrů Rusooových nechápu už vůbec. Nedoporučuji a to bývám k akčňákům velmi milosrdný, ale tohle je krok vedle. 4/10. ()

MrHlad

V lepších chvílích to je jako ty lepší jihoamerické telenovely. V těch horších chvílích je to trapné prázdno. V každém případě je to dost hnusné. ()

M.a.t.t.

300 miliónový rozpočet utopený v peknej kamere, výbornej znelke, slušne spracovanej akcii, ktorej je však poskromne... a nič ďalšie ma vlastne nenapadá. Citadel je iba vcelku kompetentne spracovaný špionážny seriál, čo však logicky nestačí na to, aby dokázal dostáť svojim nemalým ambíciám. Miestami je navyše až fascinujúce sledovať s akou vážnosťou scenár pracuje s až telenoveloidne pôsobiacimi zvratmi, ktoré pritom občas relatívne fungujú, no občas pre zmenu vôbec. ()

Hitman_47

Milovníci papundeklového televizního vizuálu a filleroidně (čti nudně) ukecaných epizod budou tenhle seriál nenávidět. Ostatní, co mají rádi svižnost bez zbytečného vykecávání si seriál užijí ... hvězdička dolů za klišoidní scénář a nezáživnou poslední epizodu. ()

Spiker01

3 epizody za 4, 3 další za 5, matematika je v tomhle neúprosná. Překvapilo mě, jak moc mě seriál i přes všechny výtky kolem hrozně chytl a ačkoliv si jsem vědom všech chyb a nedodělků, beru to jako takové jednoduché guilty pleasure s nádherně Priankou Chopra a čim dál víc sympatickým Richardem Maddenem (leč, nejspíš záměrně, prkenným). Věřim, že Russoovci zavzpomínají na lepší časy a druhá řada vyjde napoprvé a dobře dobře i u širšího obecenstva. ()

Chrustyn

Ne tak zlé, jak jsem čekal, ne tak dobré, jak to mohlo být. Citadel je seriálová variace na Bondovky s výraznou romantickou linkou a ne úplně přesvědčivým vizuálem. Občas se vytasí se slušně natočenou bitkou, nebo ucházející akční scénou, která je bohužel obalena mizerným CGI. Naštěstí 6 dílů uteče rychle a ve výsledku nijak výrazně nenudí. 50% ()

agentmiky

Tohle stálo 300 milionů dolarů? Kam jako ty peníze zapluly? :D Vždyť ten výsledek vypadá strašně lacině. Hnusná digitální akce, která stříká na všechny strany odpudivým CGI (jestli tohle chtělo konkurovat bondovské sérii....tak selhali na plné čáře...fakt otřes). Anthony a Joe Russo mě opět zklamali. Už jejich Gray Man z minulého roku dopadl katastrofálně. Jako jediný pozitivní aspekt vidím obsazení Richarda Maddena. Jeho bych si totiž reálně dokázal představit v roli agenta 007, má k tomu potřebné charisma. Ostatní kasting za mě nudnou záležitostí. A samotný scénář byl sepsán asi někým v dětském věku. Jinak si to nedokážu racionálně vysvětlit....ve výsledku tak absolutně nepobírám, jak si tohle zasloužilo další šanci v podobě druhé série. A dokonce i sequelu. Výsměch do očí divákům. Za mě si první série odnáší 4/10 ()

M.i.k.e

souhlasím s tím, že kdyby Citadel vznikla někdy na přelomu tisíciletí byla by to bomba na kterou by mnoho lidí vzpomínalo zatímco by zamačkávali nostalgickou slzu, Jenže Citadel nevznikla před dvaceti lety a navíc stála nemalé peníze a v tomhle směru...vlastně ve všech směrech jde o obrovské zklamání. Jediné co v té rádoby naleštěné bídě jakž takž obstojí je dvojice Chopra, Madden, která sice nemá moc co hrát ale to není úplně jejich chyba. Zbytek je tu větší, tu menší bolehlav. Ať už jde o permanentní flashbacky, které tvoří snad dvě třetiny seriálu, dějovou linku která smrdí bolivijskou telenovelou, nebo akci a vůbec celkový vizuál. Na tom totiž velmi štědrý rozpočet není vůbec vidět a Citadel vypadá dost často jako deset let stará a ne moc dobrá počítačová hra. Jestli tohle měla být nová vlajková loď Amazonu, pak je to velký krok vedle. Tolikrát zmiňovaný Grey Man, který je s Citadel velmi často srovnáván je oproti téhle sérii vrcholem akční zábavy a skoro až referenční řemeslo...30% ()

Chen

Je to taková špionská (superdrahá) jednohubka, která někdy evokuje spíše parodii (určité zvraty jsou až groteskní), ale nenudil jsem se. Ať už díky sexy obsazení nebo působivé akci. Ale za 300 milionů se dalo asi natočit něco (minimálně scenáristicky) propracovanějšího. A upřímně mě překvapilo, že je šestá epizoda poslední, pokud jde o první řadu, působilo to neukončeně i s ohledem na to, že se bude pokračovat. ()

majo0007

Seriál má 3 obrovské "devízy": počernú a prdelatú Prijanku Čopru ako top agentku Jolanu Šarközyovú z Luníka 9... pardon moi, BollyWoodu, úžasný kufrík, pri ktorom aj značka Louis Vuitton vyzerá ako igelitka z Tesca (ten neskôr vystrieda kľúč Oz, ktorý má prakticky tie isté "copperfield" schopnosti), no a v každej časti minimálne jeden záber, kedy sa kamera reverzne otáča o 180° - aby ste vedeli, že je to "cool"... S pribúdajúcimi epizódami úmerne rastie aj počet flashbackov, ktoré už fakt liezly na nervy - (Jolana si cudne v závoji ako jej káže viera vyšukala dcéru - či len jednu, ešte nevieme, keď prihliadneme na expanziu cigánskej populácie - s najväčším 007 borcom "who ever seen the world" (rádoby "Bournom") a jej foter je najväčší terorista na celom svete - fakt ten najhorší badsass). Prosím vás, kam sa podelo $300 melónov za season?! Keď tak pozerám aj na ostatné movie databázy, nechodím ďaleko od pravdy... Táto séria je liekom na vašu dušu - ak chcete spáchať sebevraždu! Seriálový fail roka a adept na všetky Zlaté maliny! ()

viperDavid

Další z řad špionážních seriálů, kterých se poslední dobrou rozthl pytel. Ano Citadel je o dost slabší než jeho kolny na Netflixu, ale celkem baví. Akční scény jsou neuvěřitelně přitažené za vlasy až z toho bolí oči, ale i na to se dá zvyknout. Celkově hodnotím jako horší průměr. ()

SatyR.film

Tak ako bežne začínali staré vtipy, začnem aj ja. Stretli sa "Jason Bourne, James Bond, Chuck" a vznikla Citadela. Sympatické obsadenie najmä Priyanka Chopra Jonas dali tomu hviezdu nahor. Ani samotný seriál mám pocit, sám seba neberie až príliš vážne a dá sa pozrieť napriek až príliš prešpekulovanej špionáži a zhode náhod, na rozdiel od takej divácky viac náročnej Berlinskej misie. Teším sa tento rok na druhú sériu. 70% ()

warrenur

1.seria po 2och dieloch: Lacnejsiu serialovu genericku blbinu, ci uz po stranke dialogov, akcie, cgi, ale hlavne herectva som uz dlho nevidel. Oklamalo ma cervene ciselko po premiere. Tomuto sa povie: "slapnutie do exkrementu". Popravde, hlava mi nebrala, ked som zbadal, ze v takom paskvile ucinkuje Tucci, ale len kym som si uvedomil, ze v kvalitnejsom kusku som ho videl snad pred dekadou. Vyskusal som este druhu epizodu, po strasnom otvaraku, aby som sa presvedcil, ci sa to snad nezlepsi. Vidiac vsak zbezne tvorbu tvorcov tohoto serialu, som tomu neveril. Odradzajuce uz v prvych 7-mich minutach. Druhy diel mi potvrdil, ze v stupiditach a zbesilej neprehladnej akcii, mizernom scenari a neutentickosti mdlych charakterov to tvorcovia naozaj myslia vazne a nemienia sa ich vzdat. Neodporucam nikomu s tymto nepodarkom stracat cas. Nastvanejsi, ci oklamany divak, ktory investoval viac casu, udeli bez vycitiek zrejme i odpad. ()

Kopi1

Není dobré znamení, že první díl mě bavil asi nejvíc a nebyl to žádný zázrak. Celé se to snaží předstírat jak je to velké a tajemné, přitom je to spíš hloupé a nudné. Rozpočet nechápu do čeho šel, akce bez nápadu a nudná, napětí žádné, neustálé flashbacky otravné, chemie mezi postavami nikde a otáčecí kamera pro drama proč? Richard Madden mě nebavil tady a ani moc v Eternals. Přijde mi, že má furt stejný výraz ve všem. ()

Hogo Fogo

Výprava veľká, aj keď tie počítačové triky mohli vyzerať lepšie. Scenár deravý, ako ústa starej ženy, že aj Jack Ryan pri tom vyzera vymakane, zápletka do plaču. Priyanku so zatiaľ v ničom nevidel, je to vôbec herečka? ()

waska

Je to hezky barevné, akce dobrá, ale je jí zoufale málo. Plno zvratů, ale nějak mě to nechytlo, takže jsem to až tak neprožíval. Za 300 mega bych čekal víc. ()

Mamlas odpad!

Plochá, trapná a pošášená komerční hloupost o ničem. Důvod, proč do hlavní role vybrali zrovna tuhle tlustoprdku, pro mě zůstane záhadou. (7%) ()

Ivoman

Seriál jako vystřižený z devadesátek. Jediný co mě utkvělo v paměti, jsou v každém díle šílené časové skoky : Před deseti lety, za týden, po osmi letech, před měsícem, po deseti letech, před třiceti roky atd atd atd. Proti hlavnímu hrdinovi sice stojí vousatá dvojčata, ale mám dojem po šestém díle, že každé dvojče zabili asi třikrát. Akce velice málo a zápletka vlastně zapletená úplně zbytečně, protože mě na konci ani nezajímalo rozuzlení. Mít seriál více dílů, tak nedokoukám. ()

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Akční Citadela se dočká další řady

Akční Citadela se dočká další řady

26.05.2023

Amazon opět zatřásl svými bezednými měšci na peníze a potvrdil dříve avizovanou druhou sérii akčního seriálu Citadela. Projekt, který měl poměrně komplikovanou cestu na obrazovky a několikrát změnil… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)